bugün

eğer ki müziğin sesi ezan okunduğunu duymayacak kadar yüksek değilse, büyük bir densizlik yapan kişidir. her şey den önce etrafındaki insanlara ve o insanların inancına saygısı yoktur. derhal uyarılmalıdır.
yüksek sesle müzik dinlerken ezanı nasıl duysun? dediğim durum.
Ayrıca; dindar bir insanın çevresindeki bireylere, rahatsIz edici bir şekilde bakması hiç hoş değildir. Ezan okunurken abdest almak yerine, karşı cinse veya kendi cinsine rahatsız edici bir şekilde bakıyorsa, densizlik müzik dinleyende değil, kendisindedir.
kimseyi ilgilendirmeyen densizdir. sonuçta insanlar birbirlerinin görüşlerine saygı göstermelidir. herkesin dini kendine şeklinde düşünüyordur belki de.
ama hemen dinsiz diye de suçlanmamalıdır da, sonuçta kulaklığın son ses açık olma ihtimali de oldukça yüksektir.
belki de müzik çalarını unuttuğu için sadece kulaklığı takıp müzik dinliyormuş gibi hava vermekle yetinmiştir.
belki müzik dinlemiyordur o an, sadece kulaklıkları bırakmıştır kulağında ezan bitince tekrar takmamayım diye üşengeç...
kimsenin kimseyi yargılayamayacağı durumdur. hangi birgün hoca ben müzik dinliyorum diye ezanı sessiz okudu. inançsız olabilir kime ne.
densiz olup olmadığının kimsenin tekelinde olmadığının göstermesi açısından harekete geçmesi gereken densizdir.
belki şamanizme imân etmiştir lan adam? ve senin-benim inancımızda "kutsal çağrı" olarak kabul ettiğimiz ezânın yerine adamın kutsal kabul ettiği davul sesleri vardır ve o anda da kendi inançlarına paralel bir şekilde ibâdet ediyordur?

aklım almakta zorlanıyor ki aptal bir adam olduğumu düşünmüyorum. göstermediğin saygıyı beklemek de neyin nesi? lafa gelince hoşgörüden dem vuracak, türlü ebleklik yapacaksın ama iş icraat noktasına geldiğinda adama demediğini bırakmayacak, elinden gelse bir kaşık suda boğacaksın. var mı öyle hikâye? sen attığın her adımda adamın ayağına basacaksın, adam ayağını kaldırmak isteyince "saygısızlık etmiş" olacak. yok anasının nikâhı artık...
ezanın sesini duymayan birinden ezan okunduğunda müziği durdurmasını beklemek son derece garip bir durumdur. Belki de mp3 üne ezan atmış dinliyordur. Bilinmez
belki de ilahi dinleyen kişidir.
Belki de müslüman olmayan kişidir. kime ne? Sanki müslümanlar, kilisede çalan ilahileri, çan seslerini falan filan işini gücünü bırakıp dinliyor.
namazda gözü olmayanın ezanda kulağının olması gibi saçma bir beklenti içinde bulunan yazar söylemidir.
an itibariyle take it off dinlemeye başlar.
belki de kendi yazdığı bir programla ezan saatlerini ayarlayıp senkronize bir şekilde kulaklığından da ezan sesini dinliyordur.*
belkide ateisttir.
kulaklıktan belkide kuran dinliyordur.
densiz değil dinsiz
ezanı duymamıştır. uyarmayan densizdir.
müziği kapamış ama kulaklığını çıkarmamıştır.
kulakları ağır işiten yaşlı bir kişiyse adam haklıdır. kulaklığını çıkarsa ezan sesini nasıl duyacak?
kulaklığını çıkarmak zorunda olmayan, hatta ezana saygı duyma gibi bir zorunluluğu olmayan kişidir.
densiz değildir. islam dinine inanıp da sürekli başkalarını yargılayan kişiler daha densizdir asıl. madem ezan okunuyo onunla ilgilen başkasından sanane be kardeşim. herkesin kendi iradesi. ayrıca bu dine göre kimsenin kimseyi yargılama hakkı yok ki. nasıl bir dindarlıktır bu anlamıyorum.
evet kimse ezanı dinlemek zorunda değil, keşke herkes ezanı dinlese azıcık dinlese...
Sıraat köprüsünden birlikte mi geçeceksiniz lan ? kimi ne ilgilendirir adamın kulaklığı ?
belkide mp3 te ezan dinliyordur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar