bugün

Bir eylül sabahı geldi aklıma.
(bkz: atatürkçü)
karacaoğlan ve dadaloğlu'nun torunu bir avşar yazar.

avşarlar hala anadolu'da, toros dağlarında ve hala koyu milliyetçi.

senin savunduğun yavuz döneminde dahi bizimkiler şuan konuştuğun türkçeyi konuşuyordu. seninkiler hangi kırma dili kullanıyordu.

sırplar asilmiş.
devşirme yallah sırbistana.

anadolu da bizim, orhun vadisi de.

edit: laf atıldı, entry silindi.
yine entrym başa kaldı.
şerefli üçüncü. hoşgeldin.

ağlama git yat lan valla içimiz parçalanıyor.

sen de sütüne "sekiz" (8) kaşık bal at da iç. malum yine 8'ler.
tipik bir gsli. gs son 2 sezonda olduğu gibi yine ilk 3 dışına çıktığında ortalarda görmeyeceğimiz için üzerinde konuşmaya gerek yok açık ve net.
batırdığımız sezon bunun neyini savunacağız? kör müyüz, aptal mıyız?

kötüysek ne dense haklı ise biz de eleştiririz.

ama yine 8'lere gelip hala savunmak falan..
işte bu tiner işi. 8'lere geldik ama iyi geldik. *

bu ülkenin neredeyse tüm kayda değer avrupa başarıları galatasaray iyi iken yaşanmıştır.

e aktif faal ulusal kupalarda zaten kimsenin itiraz edebileceği bir şey yok.

galatasaray türkiye'dir.
Kendisiyle farklı düşüncede olanlara hoşgörü göstermediği için haz etmediğim yazar. Sevemedim.
kuzen evliliğine karşı olduğu için yobaz ilan edilen yazar.

kuzen evliliği medeniyetse (ne alaka ise) yobaz olmaktan gurur duyarım.
diyarbakır'ın köyü, gaziantep'in işçi toplama noktası değil mi orası?
kirletme ulen burayı, yeter.

inançta var diye kadında döversiniz ehe eheh.
gidin yasak ilan edileni yapın demiyorum ama yasak denmeyen her şeyi yapmak doğru size göre.

ve müslümanız elhamdülillah da yobazlarca yobaz ilan edilmek garip.
hem ''sen namus kavramının olmadığı, günlük ilişkilerin sıradan karşılandığı şehirlerde büyümüş'' biri, hem ''yobaz'' biriymişim.

sizde artık tek eşli hayata geçildi mi? kuma falan kalmadı değil mi?
sizde kuma yaygınken, bizde kadın erkek mirasta eşitti artist.

kadını çocuk doğurması için araç gören bir zihniyetten gelen laflara bak sen.

güneydoğudayım lan.
il il söyle ben sana hangi ilin hangi ilçeleri büyük, hangi ilçelerinde sosyal durum ne anlatırım. senden de iyi anlatırım. bingöl'den hakkari'ye, antep'ten batman'a dek. sen kimsin? araştır gelmiş. bak hele, bak.

son 17 senedir doğu anadolu ve güneydoğu'dayım.
doğuda yegane ısınamadığım yerde şanlıurfa ve mardin'dir. bingöl, muş, ergani, erciş, hakkari'nin insanına kurban olun. arap kültürü olum sizinki, diğer güneydoğu illeriyle bir mi sanıyorsun.

bunu kim musallat etti nickaltıma?
On birinci nesil donuz.
vatansever, milliyetçi bir kardeşimiz.
nicki sebebiyle kız sanılan gayet odun cinsinden bir erkek yazar.

avşar beyi'ne çeviricem nicki böyle giderse. *
9 puan fark ettığımız sezon, Fenerbahçe şampiyon olsun diye son anda play off saçmalığı çıkardılar diye uydurma fikirler beyan eden, afedersiniz gsli yazar.

Play off sezon başlamamışken açıklanmıştı. Ligin son haftasında değil. Ligi Fenerbahçe de lider bitirebilirdi. O zaman ds gs için mi play off çıkmış sayılacaktı? Az mantık lütfen.
9 puan farkla biten sezonun ardından play offta şampiyon olsaydınız gururla şampiyonuz diyebilecek miydiniz?

ve bu o sahada kupa kaldırmaya laf atan bir yazara idi. yok efenim berabere kalarak şampiyon oldunuz gibi laflar eden bir kendini bilmeze. sanırsın normal şartlarda şampiyonluk şansı var sanan birine.

bileğin hakkı olan 9 puan farkla alınmış bir şampiyonluk sonrası aynı performansı sergilemiş gibi bir üslup ve tavra girişirseniz ilahi adalet böyle döner sahanızda kupa kaldırtır.

sanırım 20 küsür yıllık hasretin dineceği finaldeki 5, bursa'dan gol haberi, 10 yıldır şl'ye katılamama, küme düşme ve tek üstünlüğün kadıköy olduğu kısmına da katılıyorsunuz.

nickaltında gönderme yapmak bana göre olmadığı için tek cevabım bu olacaktır. daha fazla lise arka dörtlü muhabbeti yapmazsak sevinirim.
Karadeniz’den akdeniz’e uzanan bir dostluğumuz var kendisiyle. Ah onun o bilgi kasmaları yok mu.. adamın dibi dibi.
Şu uludağ sözlük çöplüğünde şimdiye kadar gördüğüm en dolu yazardır. Her entrysi okunası insan. Ekranı aşağıya kaydırmaktan elim yoruldu. Başladın mı bitiremiyosun.

Sakın bozma dostum. Hiç olmazsa şu sözlüğün iler tutar az sayıdaki yazarından biri sen olmaya devam et.

Selametle...
Değerli bir insandır.
Daim olsun da okuyalım hep.
yine bir eylül sabahı,
yeniden gelmiş olan..
(bkz: #42533492) sanki las vegas'a giriyor bu ne heyecan.
insanların canını kendi keyfinden önemsiz tutanlarca eleştirilmiş yazar.
öncelik insanların sağlığı, canı.

evet süreç içinde zorluklar olacak.
ama bu zorluklar herkesi etkilemekte. candan önemli ne olabilir?
Sözlükteki kadim dostlarımdan Birisidir kendisi. Gerek bilgi birikimi, gerekse entellektüel bakış açısı ile sözlükte kalitesini her zaman konuşturan bir yazardır. Öyle sözde falan da değil ha harbi harbi adanalı’dır.
Varlığın daim, dostluğumuz baki dostum.
yeni bir aşk mı doğuyor yoksa..
Eylulsabahi nişanlı. Sanmam.
Bir Afrika ülke sınırları ve açık eksileme nerelere gitmiş, vay aq.

Somali'den davet yollayıp, uganda'ya yerleşeceğiz. *
Daisy'i de nikah şahidi yapacağız. *