bugün

genellikle tümünde bulunan özelliklerdir.

her zaman karşınıza çıkar söylemesenizde ateist olduğunuzu duyup kendini cihat yapıyormuşcasına yanınıza gelir bunlar lafı dolandırı dolandır evrime getir zaten konuşmanın başında anlarsınız hiç istisnasız getirirler konuyu.

sanırım bir el kitapları var yazarını herkes bilir okudum boktan siktiri bok bir kitap orda yazanları aynen söylerler hiç şaşmazlar ve hep evrim onusunu çok araştırdıklarını söylerler -ki doğru söyleyen yoktur okudukları very big cat amcamızın kitabıdır-

başlangıç tesadüf saçmalığı ile gelir genel hikayeler köprü gibi hikayeledir

sonra evrimde maymunun çocuğu neden insan olur derler (o sırada ben inanılmaz bir haz alırım ama cevap vermem sadece kafamla onaylarım ve acırım cehaletinden dolayı)

sonra gurur mevzusu gelir tamam senin atan maymun ben utanıyorum benimki insan derler (yine cevap vermeye tenezzül etmem) ve tartışma biter ben hiç cevap vermemiş olurum zaten onun buna ihtiyacı yoktur

final şöyle olur eğer tartışmacı abi ise gel bizim sohbetlere içindeki boşluk gider derler -boşluk hissetmem-
eğer kendi halinde bir yobazsa zaferle hiç birşey demeden gider.

geçilmesi gereken edit: hiçbirimiz dawkins değiliz ama onun bilgilerini paylaşan bir insan olduğunu unutmamak gerekir yani onun bildiklerini ondan öğrenebiliriz. sadece 'big cat' okuyarak evrimi çözdüklerini sananlardan farklı olarak biz pek çok görüşün kitabını okuruz ve önümüze gelen bilgileri doğru kabul etmek yerine sorgularız eğer anti evrimciler kitaplarındaki fosilleri incelerlerse hepsinin ne kadar büyük aldatmaca olduğunu anlarlar

bilmeyenlere özel edit: teori kelimesine çok takar bunlar yazıktır teorinin günlük kullanımla bilimsel kullanımı arasındaki farkı bilmezler.
evrimin insanlarin maymunla ortak atadan geldigini degil maymundan geldigini savundugunu zannetmeleri. arada ince bir cizgi var kacirdiklari.
nedense evrime inanların kesin olarak ispatlanmış duygusu ile hareket etmelerine şaşarım.
özellikle karşılarındakinin cehaletine acımalarına.
sanki hafiften kibir kokuyor.
konu dünya çapında tartışılan bir konu.
akademik anlamda yetkin insanlar dahi farklı taraflarda yer alıyor.
alanında, bilimde yetkin insanların üzerine hem fikir olamadığı bir teori.
teori diyiyorum çünki kesin ispata bilimde kimse sırt dönmez.
yanlış anlamayın amacım evrime inanlara laf sokmak değil.
nihayetinde senin inancın sana, benimki bana.
tek sormak istediğim siz ne kadar araştırma yaptınızda kendinizi kati sınırlarla bilgi sahibi mertebesine yükselte biliyorsunuz.
büyük çoğunluğunuz Richard Dawkins olmadığı gibi muhattabınızda Michael J. Behe değildir.
kuzey, güney, doğu ve batı olmak üzere 4 grupta ifade edilir.
evrimlerini tamamlamamış olmalarıdır.
maymundan değil balıktan geldik....
http://www.ntvyayinlari.c...?sid=mwcdo38jy3fhdsxr7olz
subhanallah demeleri,kaldırım taşına bile bakıp allah ne kadar güzel yaratmış demeleri...
hem inanctan bahsediyo hem evrim diyo. evrim inanci yok sayar aslanim. madem evrimcisin inanc kelimesini kullanma bi daha.
piyasayı alevlendirmek için belli aralıklarla basına yansıyan ve her biri ''böyle olduğu sanılmakta, böyle olduğundan şüpheleniliyor, muhtemelen böyle böyle oldu, flaş flaş bilim adamları kayıp halkayı bulmuş olabilir'' tarzında kesinlik içeremeyen fosil haberlerinden bıkmışlardır. bir de bunların kesinlik içermemesine rağmen ve bilim adamlarının bu konuda fikir birliğinde olmamalarına rağmen, bu hususu kanıtlanmış gerçek olarak kabul etmezler.
evrimin inanç ile alakası olmayan, kişi inansa da inanmasa da tabi olunan bir doğa hadisesi olduğunu bilmek.
(bkz: evrim başka evrim teorisi başka uyanıklığı)
(bkz: evrim teorisinin en tehlikeli özelliği)
(bkz: evrimin durduğuna inanmak)
maymundan evrilmiş olma ihtimaline inanmayıp, çamurdan imal edildiğini düşünmektir.
Evrimle dalga geçme çabasında olan aciz primatlar olmaları.