bugün

Buna he diyen beynimin astarını sikem. Resmen özel şoför, tamirci, kriz yöneticisi, silahlı yakın koruma, masör, bebek bakıcısı, ergen koçu, bahçıvan, amele, ırgat, aşçı, rocco siffredi oldum.
Geçen sarhoşken etmişim.

Vay aq dedim içimden.
Bunu yapabileceğimi sanmıyorum.
Yani istiyorum ki işte gidelim imzayı atalım evimize gidelim.

Olmaz mı hanımlar?
etmeyin abi etmeyin, geleceğinizi yakmayın, hayatınızı karartmayın.
bir keresinde ayakkabımı bağlamak için diz çökmüştüm. kız arkadaşım da evlenme teklif edeceğim sanmıştı.

görsel
Kimsenin önümüzde diz çökmesini istediğimiz yok. Ama bir gün o kişiyle tanışmış olursak " hadi evlenek" diyerek evlenecek halimiz de yok.
Kızı onore etmek gerekir.
Lüks bir restoran veya uçakta business class yolculuk yaparken Teklif edilirse kız asla hayır diyemez.
Akşam şahit oldum. Ben birinin doğum günü sandım klasik olarak, mekanlarda en sevmediğim şeydir, çocuk diz çöktü filan anladık yani, tüm restoran alkış tuttuk.

Abartılı bir organizasyon yapmadığı için çocuğa 10 puan verdim ama Suriyeli tıraşı olmuş yanlar 3 numara kafada saç, oradan da puan kırdım.

En nezih yerlerde bile arap tıraşı görmek, canımı sıkıyor.

Sonra gömdüm masada, yanları 3 numaraya verenden bir bok olmaz. Kıza yazık oldu.
diz çöküp bu teklifi yapmadan evlendim memnunum tavsiye ederim.
benden uzak Allah'a yakin.
Beni ne doktorlar ne de mühendisler istedi.
Bir erkeğin gururunu ve onurunu ayaklar altına alarak diz çöküp, bir dişiye ettiği tekliftir. Reddi halinde depresyon acılı olacaktır.
bir teklif çeşidi. tanıma bak zahmet oldu sana da masalların masalı.

bunu alınca ağlayan kadınların ya organizasyonun cringeliği yüzünden ya da yüzüğü beğenmediği için falan ağladığını düşünüyorum. allah allah şimdi hayır demek de olmaz buna ağlaması da olabilir bilemiyorum.
Dün akşam bir çift küpe ile aldığım teklif. Evet bir çift küpe. Babasının ilk kazancı ile annesine evlendikleri zaman aldığı ilk hediye. Anlamı büyük; Annesi için cok kıymetli bir hediye. Şimdi benim için öyle... işte o küpeler
görsel
Biz öyle teklif olmadan taktık alyansları. Ama bir yandan da teklif almadığım için azıcık canım sıkılıyordu. Çok yoğun geçen bir iş günü çıkışı, saçım bile taranmamış en paspal halimle bir festfutçuda aldım evlilik teklifini. iki hamburger kutusu geldi önüme. Keşke bir tane alsaydın ikisini yiyememki ben diyerek açtım kutuları. Kutunun birinin içinden başka bir kutu çıktı. Bilin bakalım ne? Yapıldı mı yapıldı. Daha romantik olsun isterdim. Tek avuntum gerçekten beklemediğim bir anda yapılmasıydı. Sürplizli. Tıhhh.
yapmayacağım eylem. sebebi şey değil, "kız neden yapmıyor da ben yapıyorum" meselesi değil de, evlilikten korkuyorum.
-yollar güller ve mumlarla kaplanıp kız yolun sonuna gelince adamın diz çökmesi,
-kalabalık bir yerde(belki de eşi dostu toplayıp) bağıra bağıra millet içinde teklif edilip gereksiz bir şova dönüştürülmesi,
-pankartlarla yazılan "benimle evlenir misin" yazısı,

bana yapmacık ve çirkin geliyor.

evlilik teklifi dediğin özel bir şeydir. sen eşi dostu topladın ama belki karşı taraf seni reddecek ya da hazır olmadığını söyleyecek ya da mutluluktan buse konduracak ama utanıyor milletten. böylesine özel bir şeyde başkalarını dahil etmek ve sırf "ne evlilik teklifi ettim ama" diye bir şova dönüştürmek hoşuma gitmiyor.

ha önceden evlenelim diye konuşulmuştur, eminsindir kabul edeceğine ve partnerinin eş dostun oluşundan rahatsız olmayacağına. o zaman bir şey diyemem.

yine de ben istemem.

başbaşa bir yemek yerken teklif etmenin suyu mu çıktı ya? çok istediğiniz bir yere seyahat ettiğinizde ya da?

-çok büyük konuşuyosun big dreamer, yapma gözünü seveyim!-
(img:#2114800)
Hayatın bana bunun gerçekten Romantik olanını ama asla vıcık vıcık olmayanani sunmasını diliyorum.
Benimki de bu.

görsel
ben "seninle evlenmeye karar verdim." şeklinde yapmıştım. öyle diz çökmeler falan bozar bizi.
(bkz: yatak mı)
3000 km gittim bunun için be pehhh *
karım olmana karar verdim.
Evlilik teklif edeceğim hayat arkadaşına daha rastlayamadım inşallah rastlarım yakında.