bugün

Evliliği dayatmaya çalışan insan boş insandır.net anne, Baba da olsa geçmiş olsun boş insanlardır fazla aldırış etmemek lazım yıne söylüyorum anne, Baba dahi bu konu üzerinde baskı yapıyorsa hayattan çıkarmak lazım. Başarısız insanların topluma kendini kabullendirme şekli evlilik üzerinden olur. Toplum dünyanın heryerinde en zararlı veba türüdür uzak durun.
'Biz evlendik mutsuz olduk sen neden evlenmeyip mutlu olacaksın? Evlen sen de mutsuz ol' diye düşündükleri için.
Sistem seni zorlar, bekarken harcadıgin Para ile evlenip çocuk sahibi olunca harcadıgin Para arasinda dağlar kadar fark vardır.
Herkes evliliği gözünde çok büyütüyor çünkü. Bir ilişkidir. Baktığınızda imzalardan ibaret. Bir ilişkinin olması gerekenleriyle aynıdır.
erkekler için soyadı yürüsün diye sanki mecburuz amk yarrak gibi bi şey zaten yürüse ne olur yürümese ne olur. kızlara dayatılmasının sebebi ise sırf torun başka bir şey değil.
Evlilik olmasa bir sürü sektör batar en başta gelinlikçiler, düğün salonları,kiyafetcileride etkiler bu evlenmesenizde dugune gidiyorum diye elbise almazmiyiz?
Kuyumcular,oto kiralamacilar........
Çoğu tanıdığınız "ben çektim sende çek" der içinden. O yüzden.

Ayda hangi ülkede olursanız aylık 3500-4000 dolar net geliriniz olmadan evlenmeyin.
Günümüz şartlarında istisnalar dışında kimse kimseyle evlilik için zorlanmaz.

Bazen sevdiğiniz insanla daha çok zaman geçirmek için bazen aile ortamından kurtulmak için evlenirsiniz fakat belli bir zaman sonra sığındığınız limanın çok da doğru bir liman olmadığını anlarsınız.

Asıl sıkıntı bu noktadan sonra başlar. Boşanmamanız için aileler hatta bazen mahkemedeki hakim bile sizi fikrinizden dönmeye ikna etmeye çalışır.
Daha sonra saygısızca, sevgisizce, gözlerinizi kapatıp kaderin sizi nereye sürükleyeceğini izlersiniz ve bi yerlerde patlarsınız.

Özet; evlilik kötü değildir, seçimler yanlıştır.
Toplum değerlerini, ahlaki ölçüleri korumak adına yapılan dayatmadır.
işin özü budur aslında.

Cinselliğin, hayatın olmazsa olmazı olduğunu bilen ve bu cinsel dürtünün gereksiz ve sakıncalı birçok duruma yol açmasından korkan felsefenin dayattığı fikirdir.
Çok mu haksızdır? Değildir.
Salt kendinizle değerlendirmeyin, evrende milyarlarca insan var, bunların içinde, şuursuzu, saykosu, cinselliği hayatının merkezi haline getirmiş yığınlar var.

Ben dayatmam lakin dayatan zihniyeti de anlayabiliyorum.
Evil olma evli ol.
dayatılmaya çalışılması, biraz da kadere kısmete, hayırlısı olaylarına müdahale edilme çabası içerisinde olunması gibi geliyor bana artık. yani durumları akışına bırakamıyoruz milletçe. tamamen kader, kısmetten ibaret olduğunu savunmuyorum yanlış anlaşılmasın. akıllı bir insan zaten karşı cinsiyle iletişiminde, ilişkisinde bununla yapabilir miyim yapamaz mıyım diye düşünebilmeli zaten. daha önce söyledim. tecrübem yok, yaşamışlığım yok ama sanki evlilik müessesi, 10 yılı 15 yılı vs uzun bir süreci az hasarsız atlatınca, ideal bir mutlulukta olunca kıymeti anlaşılıyor. bu kıymet görülsün diye de yanlış zaman da, yanlış kişilerce izdivaç ettirilince kişiler, domino taşı etkisi gibi çok yere olumsuz sıçrıyor.
Evli insanlar mutsuz hayatlarında kendilerini yalnız hissetmesin diye.
Evlilik değil yalnızca. Söz, nişan, tatlı, düğün yapmak, kız istemek, altın takmak, araba ev almak hepsi çok yoğun şekilde erkeğe dayatılıyor. Boşanmak isterse de nafaka durumu ortaya çıkıyor. Yani nerden baksan evlilik büyük sıkıntı
Annem yaşın geçti kimse seni istemez kafasında.Ev hanımı olduğu için keşke okumayıp evlenseydin diyor.Toplumsal nedenlerden dolayıdır.Herkesin annesi babası ister normal bu.Doğru insanla olacaksa olmalı.Gerçekten tartışabileceğin,farklı yönler olsa bile ortak noktada buluşabileceğin,karşındakini kalıba sokmadan sevip değer verirsen olabilir.Öbür türlü anlaşamıyorsan asla olmamalı.
sisteme yenilmemek gerek. (bkz: fuck the system).