bugün

çevremden gördüğüm izlenimlere göre kimi erkekler güzel kızlarla evlenmekten çekiniyor, çok bilgili bir bayanla geçinemem endişesi duyuyor. anlayamıyorum ama sırf bu ve bazı nedenlerden dolayı memleketinden (köyden) kız bulmak istiyor. annesi yengesi ablası falan aracı bağlayıp görücü usulü ile olayı çözümlendiriyor.

acaba hamarat olmalarında etkisi var mı? bilemedim şimdi.
Eğer aşık olmadıysa , kendine hizmetçi arayan erkektir.
kendine güveni olmayan türk erkeğinde çok sıradandır. Kendi seviyesinde insanlarla sıradan bir hayat yaşarlar.
okumuşun kaprisini çekeceğime, akşam evimde sıcacık yemeğim hazır ol çocuklarıma bakar. çocuklarına bakar.
2005,aylık 10.000 tl kazanan göz doktoru
Severek evlendiyse gayet normal olan bir durumdur.
(bkz: elinin hamuruyla işime karışmasın)diyen erkektir. kendine güveni yoktur *
güneş görmemiş süt gibi bacak seven erkek eylemidir. bunun üzerine bir de kendisine karşı çıkılmasını istemeyen bir erkek ise doğru tercih yapmış erkektir.

(bkz: evde benim dediğim olur diyen erkek)
şehirde doğmuş büyümüş ancak şehirli olamamış tiplerin işi. kendine evlenecek birini bulamamış işi annesine havale etmiş, annesi ise yıllar olmuş şehre geleli ancak aklı hep köyünde kalmış. şehir kızını oğluna layık görmez, köyünün kızları daha güzeldir ve gider köyünün kızını alır. bir garabette, köylü bakışındadır. kız ailesi hiç sorup soruşturmaz, çocuk ne yapıp ne ediyor diye. "kızımış şehre gelin gidiyor" diye verirler hemen. kızın ayakları yere basmaz. Sonoç, sosyologların incelemesi gereken sosyolojik bir vakıa. köylerde, köylü erkeklerin evleneceği kız kalmaz, şehirlerde ise bir sürü evde kalmış kız...
ot gibi yaşayacak erkektir. yine de aldatıcak erkektir. kendine helal sütü emmiş namuslu bir hizmetçi arayan erkektir.
kezbanları kızdıran erkeklerdir. (kezban kelimesini ilk kez kullandım, yaşasın artık ben de gerçek bir sözlük erkeğiyim.)

akıllı adamdır bence köylü kızı alan erkek. diyelim erkek okulunu bitirmiş, mesleğini eline almış, gezmiş tozmuş eğlenmiş ve yaşı 30 olmuş. kendi iş okul çevresinden alacağı 30 yaşındaki geçmişi bilinmeyen acıların kadını yerine köyden tazecik 18 yaşında güzel, maharetli, namuslu bir kız alır. boy boy çocukları, mutlu bir yuvaları olur.

ya ne yapacağidi. şehirde yaşayan ama ne köylü ne şehirli olmayı başarabilmiş para ve marka delisi kezbanları mı alacaktı.
tamamiyle şehirli, sosyetik "ayol ne çorbası, yıl olmuş 2012 hala çorba diyorsun, dominostan pizza söyle de yiyelim." diyecek yemek yapmaktan aciz sözde şehirli kız mı alsın.

örnekleri öyle bir uzatırım ki, istanbula üçüncü köprü olur. lakin gerek yok.

neymiş kültür farkıymış, ulan evlilik dediğiniz bilimsel çalışmalar yapıp hayatın anlamını çözeceğiniz bir kurum değil. altı üstü seks yapıp, gelecek kuşaklara sağlıklı bireyler kazandıraacaksınız. ne bu kadar kurcalıyorsunuz.
salak mısın dediğim erkektir. üniversite mezunu olmayan kızla evlenmem ben arkadaş.
tanım : evlenmek için köylü kadın tercih eden erkektir, genelde türktür.
(bkz: köylü milletin efendisidir)
köylü kadınların, şehirli kadınlara göre daha namuslu olduklarını düşünen erkektir. çünkü çoğu erkek için sıfır kilometre kadın, evlenilecek kadındır.
en nihayetinde olunacak kişidir. gerçi köyden alınan kızı da kesin bir ara samanlıkta basmışlardır aq.
(bkz: kaşar) sevmediğindendir.
(bkz: tazegül)
aşık olarak evlendiyse en asil duygunun adamıdır.
ailesi tarafından zorla evlendirildiyse özgürlüğü olmayan bir adamdır.
ha tutup aşık filan olmadan kendi kendine gidip evlendiyse sahip - köle ilişkisi arıyordur.
akilli erkektir. sehirlinin tribini çekeceğine alir uyumlu bir kadin mutlu mesut yaşar. marka takintisiz, isci, güzel koylu kadinlarimiz...