bugün

Evlenince evinin kadını olmak isteyen ama sevdiği erkeğin anne ve babasını istemeyen kadındır.
"bence sen de benim evime gelme" denilerek kıçına tekmenin basılması gereken fahişedir.
o zaman sen annenin babanın yanına git diyerek evine gönderilmesi gereken kadın.
Gelsin evlenelim. Aynı fikirdeyiz.
kendi evladından çekecek insan.
her ailede mutlaka bir tane bulunan kadındır. dışlanan anne tarafından '' kaplumbağa kabuğundan çıkmış kabuğunu beğenmemiş, sıçtığım bok beni beğenmez'' tarzı cümlelere maruz bırakılan kadındır.
anında kıçına tekme basılması gereken kadındır.
hassiktir ordan diyeceğim kadın.
haklı kadındır.
hadi canım denilesi kadındır.
(bkz: vay anasını)
Kendisi o sözle beraber, izmir marşıyla gitsin. Aile bulunmaz, eş bulunur.
"oldu o zaman, hayatta başarılar" denilecek kadındır.
terkedilecek bi kadındır.
dayaklıktır.
hemen arkanızı dönüp hızla uzaklaşmanız gereken anı yaşıyorsunuz demektir. tabana kuvvet ters istikamete bir koşu tutturun.
Sizin ne kadar çapsız bir insan olduğunuzu gösterir. Unutmamak gerekiyor ki hayatımıza kendimize yakın gördüğümüz insanları alırız. Bunu diyen kadının suçu yoktur, o cümlenin kurulmasına mahal veren dingilin suçu vardır.
Ne kadar severseniz sevin, ne kadar sevilirseniz sevilin ama kimsenin ailenize saygısızlık yapmasına izin vermeyin. bir heves uğruna o kadının yanında bulunuyor olabilirsiniz ama hiç bişey ailenizi kaybetmeye, ailenizden vaz geçmeye değmez.
Söyletene bak durumu.

Bu cümleyi sarfeden kadın da olsa erkek te olsa olduğu yerde kendi haline terkedilmelidir.
evlenirsek demiştir zaten. evlenilmeyecektir, baştan kaybetmiştir.
Bence hiçbir kadın böyle düşünmemeli sonuçta o sevdiğin adam o anne babadan saygı duyulmalı her koşulda...
aslında farklı bir yönden bakılabilecek kızdır. bu kadar sert olmasa da şahsen ben de ne kadar geldiklerinde bir saygısızlık yapmayacak olsam, en iyi şekilde ağırlayacak olsam da kendi annemin babamın da eşimin annesinin babasının da çok sık gelip uzun süre kalmalarını istemem.

hastalık ayrı konu. başımızın üzerinde yerleri var o zaman.

şimdi düşün. eşinin ailesi yılda üçer kereden birer ay sizde. kendi yatak odanızı verdiniz. anne baba çünkü en konforlu şekilde ağırlanmalı. zaten vermezseniz adamın anne babası kıza, kızın anne babası adama surat yapacak kesin o verdirtmemiştir diye. gerçekten olan şeyler bunlar. sizin düzen alt üst oldu zaten.

düşün.. ikisi de hiçbir işin ucundan tutmuyor. bi anda ev nüfusu iki kişi arttı neredeyse ikiye katlandı, iş yükü de öyle. ama yapan hala tek kişi var. o kişinin psikolojisi ikinci haftadan sonra çökmeye başlıyor. yetişemiyorsun çünkü. zamanı gelince eşinle karşılıklı tost yapıp, iki yumurta kırıp yiyorsun. ama anne baba olunca o yemek yapılacak. en az iki çeşit. yapılmazsa hem sen vicdan azabı çekeceksin hem onlar memnun kalmayacaklar.

evinde yabancı var. öyle donla gezemeyeceksin artık.

bazı kaynanalar var kadının ya da er kişinin yüzüne söylüyor ben seni istememiştim ben ona başka kız/oğlan bulmuştum gitti de sana vardı diye. erkeği kışkırtıp kadının üzerine salıp dövünce zevk alan manyaklar var ne kadar anne baba olsalar da. hatta bu yüzden, eşinin ailesinin müdahaleleri yüzünden boşanan insan tanıyorum çok.

siz evladısınız. görmek istemezsiniz kötü yönlerini. ama bi soruşturun bakalım bu kız neden dedi böyle diye. eğer triplere girmişse bırak zaten ayır yolları.

herhangi bir misafirlikte 2 geceden fazla, yakın akrabalarda 1 haftadan fazla kalmıyorum sözlük. bence siz de kalmayın. zaten insanın ne kadar sevdikleri de olsa gittikleri zaman bir istemsiz ohhh diyor şimdi, yalan mı?

ve eğer ekstrem bir durum yoksa gözlemlerime dayanarak söylüyorum, evlenince iki tarafa da yakın ama yine de ha deyince gidilemeyecek mesafede başka bir şehirde yaşayın.
Saçmalık abidesidir. O ana baba olmasa o adamı nerde bulacaksın acaba? 'çok erkek var' muhabbetinden bahsetmiyorum kocan olan adamdan. O anne baba illa gelecek.
Bunu diyen bacıyı kimse almaz.
Allah kocasına yardım etsin kadınıdır.
Ayıp eden kadındır. Ancak eğer onlar kadını sevmiyor ve kötü davraniyorsa birazcık haklılık payı olan kadındır.