bugün

(bkz: gerçeklerin evlenince fark edilmesi)
Kaçınılmaz sondur.
türklerin evliliklerinde görünen durumdur.

alışkanlığa dönüşüyor bir süre sonra.
sex yüzündendir. (bkz: insan sevdiğini siker mi sorunsalı)
ben yanlıştır diye düşünüyorum. etrafımızda neredeyse bir ömür evli olup mutlu olan insanlar var. anne babalarımıza bakmak yeter.
Kişilerin birbirine duyduğu heyecan biterken çocuk yapılıyor.
Çocuğun aileye kattığı heyecanda bitince zaten işler kendiliğinden boka sarıyor, kasmayın.
etrafınızda gördüğünüz mutlu evlliklerde de aşk bitmiştir. o artık derin bir sevgi ve alışkanlıktır. aşk başka bir şey. birini alıp kutsamak, onu her şeyin üstünde bir varlık yapma hali. evlilikse eşin her halini bildiğiniz, gizemin yokolduğu bir birliktelik türü. bu yüzden aşkın katili.
Aşk aralarındaki bir bağa dönüşür bu bağ sevgiyle beslenir. Sevgiyi bitirirlerse evlilik biter.
bekarların anlamadığı, evlenince anlayacağı gerçektir.

her gün aynı şeyleri yapmak.

geçim derdi.

sürekli dır dır.

artık sıkan ve rutin hale gelen akraba ziyaretleri.

hele çocuk olunca, hepten hapı yuttunuz.

en önemlisi de bu seks olayıdır.

seks ne zaman zevklidir? ne zaman haz verir?

seksi güzel yapan onun verdiği heyecandır.

sürekli aynı kişiyle seks yapan kişinin heyecan duymasına olanak yoktur.

onun bacağına, memesine dokunmakla bir tahtaya dokunmak arasında

zamanla hiç bir fark kalmayacaktır.

öyle olmasa idi, dünyanın en güzel kadınları bile aldatılmazdı.

bir film repliğinde dendiği gibi : bana dünyanın en güzel kadınını göster, ben de sana

onu düzmekten bıkmış bir erkek göstereyim dostum!

seks monotonlaşınca, heyecan biter, aşk ta biter.

erkek asla tek eşlilik tabiatına göre yaratılmamıştır. kadınlar için durum farklı olabilir elbet, ama kötü haber şudur ki,

artık kadınlar da git gide erkekleşmeye başlamışlardır. sürekli aldatmalarından bellidir.

şimdi gençlere ve bekarlara saçma geliyor, ilerde anlayacaklar.

not: verilen eksilerden anlaşılıyor ki hala bekar cahil gençlerimiz var. zaten dediğim gibi, şimdi değil
evlenince anlayacaksınız. sonra tekrar hatırlarsınız bunları.
Aşk natural, evlilik rasyodur. Dogal olan bir surece akli dahil etmek konuyu sistematize etmeye girismek demektir. Meseleye insan aklinin icadi olan kiz isteme, damadin isinin gucunun niteligi-niceligi, akrabalar, gelir gider dengesi, mobilya secimi, esya vs. alimi, kira, faturalar girince dogallik yerini hesap kitap ve ayrintici bir degerlendirme girdabina birakir. Zihnin mesgalesi kalbin ugrasini bastirirsa basligin iddasi kacinilmaz olur.
Her evlilik için geçerli olmayacağını düşündüğüm durum.
Kesinlikle dogrudur.
Evlenince ayni yatakta uyuyosun yeri geliyo tuvalette birbirini goruyosun çekinme bile kalmiyo artik aşk da bitiyo.
sen öyle san deyip katılmadığım ifade.
https://www.youtube.com/watch?v=pfYU8hVQBaQ
Evlenmeyince bitmiyor mu dedirten önerme,ortada gerçek bir aşk varsa o zamanla sevgiye döner,evlen yada evlenme...
evlenmeden önce aşk olmayıp evlendikten sonra aşk başlaması ile çürütülecek durum. var böyle çünkü. ayrıca zaten günümüzde evlenenler evlenince aşk bitecek olayına şartlandıkları için aşk bitiyor bence.
Saygı ve sevgi bitmesin dediğim durum. Bu ikisi biterse evlilik yürümez; aşk biterse değil.
Ayrıca aşk zaman içinde biten ya da tükenen bir şey midir ki?
Mükemmel bir olay. Evlenince aşk bitiyor saçma sapan kiskancliklardan ve triplerden bir nebze arinarak çok daha huzur veren sevgi boyutuna geçiyor. Aşk ne abuk subuk heyecan miç miç romantizm. En güzeli sevgi. Dagilabilirsiniz.
bence boşanma aşamasına geçildiğinde, boşanınca aşk bitiyor. evliliğin bitmesi aynı zamanda ilişkinin de bitmesi demektir. aşk bitince çiftler aynı evde olmak istemez zaten.
genelleme yapılmaması gereken bir durum.
her insan bazen yalnız kalmaya ihtiyaç duyar. eşiniz gerektiğinde bu yalnızlığı size sunarsa o aşk bitmez.
hele o yalnızlığı size sonsuz bir güvenle sunarsa o aşk tadından yenmez.
ancak genç evlilerin düştüğü, her şeyi beraber yapmalıyız yanılgısı yüzünden aradaki aşk ciddi darbeler alabilir. yapmamakta fayda var.
insan gibi sevmeyene her şey biter..
evlenmeden önce çok ilişkisi olmuş, aşk olayında mutluluğu da hüsranı da dibine yaşamaktan olabilecek durum olarak yorumluyorum bunu. sonra çocuk yapmak için evleniyorlar. bir şartlanmışlık, otomatik düzen gibi devam ettirme çabası gibi bence. bekara karı boşamak kolaydır diye lafı tıklayabilirsiniz de eyvallah. ama zor işler olduğu açık. hayırlısını versin allahım ne diyelim.