bugün

eşi başörtülü olan kişilerin ne kadar kabiliyetli ve işinin ehli olursa olsun sırf eşi başörtülü diye yüksek makamlara getirilmediği ülkemizde idealist insanların başvurduğu çare.

(bkz: laikliği din düşmanlığı olarak anlamak)
evlenilecek kızın başörtülü olmasının tercih sebebi olacağı durumun tersi. başörtüden ziyade düşünceye bakılası durumu akla getiren önerme.
ya kardeşim evlenicek kişi sensen başı kapalı olmuş açık olmuş ne yazar? dedirten olaydır. nasılsa her halini göreceksin hatunun. önemli olan insanlığı. ha dersenki ailem karşı cıkar. ozaman sende bir ortasını bulursun artık. evlendiğinde kapanan kız modeli varsa evlendiğinde açılanıda mevcut olabilir diye de yorum yaptırtan meseledir
(bkz: cumhurbaşkanının dizginlenemeyen başörtüsü aşkı)
(bkz: yök ün başörtüsülü öğrencileri üniversiteye daveti)
(bkz: anayasa mahkemesinin başörtülüleri çok sevmesi)
"başörtüsüz olsun onu zorla ben kapattırıcam o zevki yaşıycam" düşüncesine sahip sadist kişilerce de benimsenmiştir.
başörtülülerden çok yamuk yemiş kişinin isteği
(bkz: tercih sebebi kimseyi ilgilendirmez)
başörtülü kızla evlenememesinin sebebi erkeğin başörtülü kızı kabul etmemesi değil,kızın böyle bir zihniyetli erkekle evlenmek istememesidir.
"Başını örten kimbilir daha nelerini örter." dye düşündüren başlık.
yadirganmamasi gereken bir istektir. cunku burda sekil degil anlayis soz konusudur. * basi ortulu kizin dunya gorusunun kendisine uymayacagini dusunen erkegin boyle bir istegi olmasi normaldir.
başörtülülerin ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüğü ülkemde baskılardan ve dayatmalardan korkan insanın isteğidir. ama bu insan bilmeli ki korkunun ve de tavizin sonu yoktur.
(bkz: el alem ne der)
(bkz: bir de tersi var)
başörtülü herkesi belirli bir düşünce yapısı içinde algılayan * ve bu düşüncede olduğuna inandığı biri ile de beraberlik düşünemeyen er kişinin isteği.
Kimseyi ilgilendirmeyen istek.
hak hukuk ve herkes istediğini giyer yapar eder, mantığına göre istediğini yapabilir neden olmasın dediğimiz başlıktır.
evlenilecek kızın başörtülü olmasının istenmesi ya da başının açık olmasının istenmesi...iki fikirde de aynı şekilcilik ve aynı sığlık...
bir seçenektir..siyah yada beyaz gibi..
evlenecek insana başörtülü baş örtüsüz diye bakan bir kocadan zaten en başta koca olmaz..

baş örtüsüyle her fırsatta beyazıt meydanında show yapan hayvanlara karşıyım, çarşambada 5 yaşında çocukların baş örtü giyip dolaşmalarına da karşıyım, ama evlenilecek kadının başının örtüsüne falan bakan hayvanlara her şeyden önce karşıyım..
böyle bir talebi olan kişi,kendisine kabuklu kuruyemiş atılmasını da istemez..**
aynı şekilde baş örtülü olsun diyen de daha bir maymun ve daha bir allah'ın salağıdır.
hayata başlarken
şartları sen koymadın ki.
sana sanal bir dünya
sundular.

gözlerini bağladılar,
seni hep korkuttular,
inanmanı sağladılar.

simdi bir kıyıda durmus
uzaklara bakmaktasın.
heyecanlısın.

okyanuslar bilinmez,
ürkütebilir seni.
uzat elini...
hayat hergün yeniden baslar

aç güzelim saçını,
savursun rüzgar,
aç güzelim saçını,
güneş parıldatsın.
aç güzelim saçını,
yağmur ıslatsın.
dökülsün damlalar
tellerinden.

biliyorum seni saran o çemberi,
biliyorum özgürlük emek ister...

sözleriyle devam eden bulutsuzluk özlemi şarkısında nedeni çok güzel belirtilmiş istektir. kafadaki tüyün gözükmemesini din sanan zihniyete karşı eşibin güzel saçlarının rüzgarla dalgalanmasını isteyen insanların kimsenin karışamayacağı isteğidir. başörtülü eş isteyenler de özellikle şu günlerde iktidarda olan zihniyetin kadrolarında yer edinmek adına böyle seçimler yapmaktadırlar. tabii ki kadınları örtülü örtüsüz olarak ayırmak yanlıştır;ama örtülüyü isteyenler bunu para ve mevki için örtüsüz isteyenler genellikle eşlerinin özgürlükleri için yaptıklarından hangisinin daha şerefli bir istek olduğu açıktır.
makul bir istektir. ama en makulu hayırlısını istemektir.
yeter ya bu basortusu propogandası. provakator musunuz? birileri mi gonderdi sizi bu sozluge? bunları bukadar gundeme tasımanın anlamı ne? devletimiz buyuktur onu yonetenlerde buyuktur gucludur *

sizin burada yadıgınız birkac cumle, actıgınız anlamzsız baslıklar hiçbir ise yaramaz .
yaptıgınız sadece boluculukge altyapı hazırlamanızdır. bu vatan icin, basortulununde evladı seveseve şehit olur, bası acık olanında. bunun bukadar gundeme gelmesinin tek bir sebebı var oda şudur kı; bizim vatanımızı ,topla ,tufekle ,roketle, atom bombasıyla, kımyasalla, bıyolojık sılahla ,kitle imha silahlarıyla yıkamayacagını bılen batı dunyasının bizi ancak boyle yıkabılecegını ,icten cokertebılecegını bilmesidir .

hicmi tarıh kıtabı okumadınız yazarlar?!!!
bizi kimse savasla yıkamadı yıkamazda. ancak boyle oyunlarla yıkılırız biz. ve sızlerde kendını aydın sanan insanlar, bunlara alet oluyorsunuz .yazık sızlere yazık ...
bu baslıkları sol framede gosterınce nasıl bır haz duyuyorsunuz merak edıyorum dogrusu ...(hah bu baslık cok guzel oldu. bıkac kısıyı daha kıskırttım. orgutlenmesını, bu vatana kın duymasını sagladım .oh!!! neguzel yaptım)
kimse bu tur oyunlara gelmesin bu vatan hepimizin. alevi sorunu kurt sorunu basortulu sorunu azınlıklar sorunu bunların hepsı (bkz: boluculuk)tur. bu vatan hepımızındır .kımsenın kımseyı hor gormeye hakkı yoktur .

dedirten baslıklardan sadece birisi...
başörtüsüne sıcak bakmayan bir erkeğin gözünde zaten başörtülü kız maça 10-0 yenik başlar...eğer bir erkek başörtüsüne karşı ise zaten böyle bir istek gereksizdir.