bugün

dayak yemenin elzem olduğu durumdur efendim, sikerler. hadi "aa sütlaç babaannem mi geldi" veya "aa kazandibi annaannem çok uzaklaşmış olamaz" desen anlarım da supangle ne amk? öyle bakma dr. oetker sana söylüyorum!

bir kere deneyeyim bunu eve girince dedim, az kalsın aile eşrafı linç ediyordu. babam "sen küfür mü ettin lan?" diye üzerime yürüdü. babaannem "bu oğlan nerden öğreniyor bu gavur işlerini?" diye hezeyan etti. ortamı yumuşatmak için espri yapayım dedim. "aa irmik helvası babaannem mi öldü?" dedim. nasıl içkiliyim.*

şaka lan şaka. dr. oetker kendine gel olm!

edit: en beğenilenlere girmiş bu entry, dr. oetker sana olan tepki büyüyor!
halbuki benim babannem puding felan yapmasını bilmez, türklerde var mı böyle birşey?
(bkz: ben hiç tatmadım bilmem)
-aa supangle. özsüt mü geldi?
+ııh ııhh
Dr. Oetker e ana avrat düz gitme nedenidir. Öyle bir babaannemizin olmadığını yüzümüze vurmak...
babaanneden, "ne subhaneke mi?" yanıtı alınmasıyla dumur olmaya sebebiyet verecek durum.

edit: yaptım, şu anda okuyup üflüyor bana. *
Babaannem mi geldi ?
Babaannem olmadan asla supangle yiyemem. Dr. oetker mi geldi. dr amca sana babaanne diyebilirmiyim. bsktrgt çocuğum!
-aa supangle, babaannem mi geldi?
-hayır kızım, sen onun yanına geldin
-nasıl yani?
-az önce kamyon okul servisine çarptı, öldün sen öldün
-???!!
-burası cennet, istediğin kadar supangle yiyebilirsin yavrucuğum
- aa supangle babaannem mi geldi?
+ yok oğlum pancar çorbası var koyim mi?
Batı Avrupa'da mümkün, Türkiye'de imkansız eylemdir. Reklamda "Halam mı geldi?" vb. diye çevrilseydi daha inandırıcı olurdu.
babaannesinin ingiliz filan olma ihtimali vardır, niye olmasın ki..
günümüz çocuğunun yaşadığı türkiyede bir çocuğun söylemesi olası ama günümüz yetişkinleri için anlamsız reklam cümlesi. ne babaannem ne de anneannemin supangle hazırladığını görmedim. annem bir kaç defa denedi ama türk damak tadından uzak bir tatlı.
(bkz: burada supangle yapan babaanne yok diye bağırmak)
- aaa supangle şoko partisi yapalım mı?
- babaanne supangle
+ sübhaneke yavrum, sübhaneke oyyyy...
- heee...
+ sübhaneke allahümme ve bihamdik ve tebarekesmük ve teala ceddük ve...
- süppaneke dinimiz amin
Validenin kıskançlık krizine girip süpangle yapmasını sadece babaannen mi bilir diye sorması ve size bir iki gün surat asmasıyla sonuçlanan durumdur.
vakianin turkiye standartlarinda zuhur etmesi icin 50 60 seneye ihtiyac elzemdir.
Supangle yapan babaanne de kimmiş? Bizim Kültürümüzde yok. Anneanne babaanne yapsa yapsa sütlaç, muhallebi, kazandibi, keşkül yapar.
türk babaannesi sütlaç yapar başlatma supanglenden .
Babannen süpangle yapmayı nerden bilecek?diye söylenen annene verdiğin cevaptan sonra yine kendi kendine söylenmesi.
babaannemin cipse cibiş, poşete poçet, deterjana tercan dediğini düşününce alacağım cevabı tahmin ettiğim için mümkün olmayandır.