bugün

üniversitedir o, ünüverste olsa duramazsın.
olması gereken.ev sahiplerine, tavuk dönercilere,2.el eşya satıcılarına kötü gelebilir ama zamanla geçilecek sistemdir
açık ve uzaktan eğitim fakültesi mezunları için fırsata dönüşen anlayış değişimi. bu bakış açısı değişimi iyidir. günümüzde neredeyse her şey uzaktan öğrenilebilir. udemy, youtube vs. gibi kanallardan üniversite kaynaklarından bağımsız bir şekilde öğrenim yapılabilir ve hatta daha fazlası bile öğrenilebilir. bu durum gelecekte öğretmen kavramının ortadan kalkacağına, okul, üniversite gibi binalara gereksinim olmayacağına, eğitimin sınır tanımayacağına işaret ediyor.
https://www.instagram.com...H5Lm/?igshid=ju9v77bigt5c
vallaxi süper olur. çok alıştım uzaktan eğitime. en güzeli de otobüslerde sürünmemek.
Sağlık sorunlarınızı da online karşılarsınız artık. Online eğitime online hizmet diye çıkışmak istediğim görüş.
(bkz: üniversite).

Bence gerek var. Daha ismini düzgün yazamıyor millet. Swh.
eğitim mi var ünüversitelerde. mezun olmuş diploması var doğru düzgün birşey bilmiyor sadece ezbere dayalı sistemde ezberleyip ders geçmiş. broşür gibi diploma dağıtılıyor elini atsan üni mezunu.

ha gitmiş ha uzaktan. doktorlardaki tus sınavı gibi sınav olsa mus meslekte uzmanlık gibi bakalım kaç kişi geçebilecek iyi not alacak.

mesela staj bitti defter teslim edeceğiz. normalde defteri teslim etti bitti gitti. ama hoca sırayla çağırdı odasına açtı defterin sayfasını sordu burda şu iş yapılmış anlat diye anlatınca birde soru soruyordu pekala şu olursa ya da olsaydı ne olurdu diye birde şaşırtıyor seni eminmi cevabımda diye naylon yapan zaten sıçmıştır yapıp mantığını anlamamış kişide sorularda patlamıştır.
yok ebeninki yani.
şurada "üniversitede eğitim mi var yeaaa?" diyenlere nereden mezun olduklarını sorun, yüzde 99'u kıytırık taşra üniversitelerinden mezun olmuştur, hâliyle eğitim alamamışlardır. azıcık yüksek puan alıp iyi bir üniversiteye giderseniz üniversitelerde gayet de eğitim var arkadaşlar. bir şey, siz görmüyorsunuz diye yok olamaz.

ayrıca, kampüs diye bir sosyal gerçeklik varken üniversiteye gerek yok gibi bir düşünce baştan aşağı çöp bir düşüncedir.
(bkz: sakin ol liseli)
Üniversiteye radyodan beri gerek yok. Çok zorlama olmuş olabilir ama radyodan sonra ileride üniversiteye gerek kalmayacağı belli olmuş oluyor aslında. Hele ki internetten sonra. Eaki zaman üniversitesinin olayı kütüphanesi ve o kitapları daha önce okumuş insanların orada bulunması. Şu an kitabı telefonumuza indirip okuyup, yorumlarına youtube’dan bakıp, uygulama varsa yine herhangi bir platformdan izleyip sonra özetini bulup anlayıp olmadı o konu hakkında 1-2 makale bulup okuyup daha da olmazsa yazan hocaya mail atarak ulaşıp öğrenmeden bırakmayabiliyoruz. Üniversite ise eğitim almak için ev tutman veya evinden ayrılıp yurtta kalman gereken, okula ulaşmak için otobüs, metro vs ya da yürüyerek bir süre harcaman gereken, dersler, ders araları, hoca geldi gelmedi, ergenler gürültü yaptı vs saçmalıklarla uğraşılan bir yer. Yani öğrenme ile araya dikkat dağınıklı koyan bir yer. Derse gitmek için kıyafet giyilmeli, telefonun şarjı, evden çıkıyorsun ev orada elektrik su faturaları, arızalar falan. Yani demek istediğim araya ne kadar az aşama koyulursa o kadar verimli olur. Üniversite gününüzde milletvekilliğinin boşa çıktığı gibi boşa çıkmıştır.
Bana anlatırsan unuturum, bana gösterirsen hatırlarım, beni dahil edersen anlarım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar