bugün

Hobilerin en güzelini seçen erkektir.
tavsiyelerim:
- cüce orkideye falan girmeyin, siz çiçeğin fotoğrafını manitaya gönderip şekil yapana kadar çiçek bakımsızlıktan ölüyor.
- kız gibi menekşe falan yetiştirmeyin, hedefteki hatun/hatunlar içinden size güler.
- evde bitki iyidir.. her şeyden önce orayı "seneye zam görünce kaçılan kiralık ev" modelinden, yerleşilmiş bir yaşam alanı görüntüsüne terfi ettirir.
- peki ne alalım.. çiçeğin prestijli olanı makbuldür. ginseng- bonzai olaylarına girmeyin ki, burada 20 cm'lik parçalardan değil, daha düzgün şeylerden bahsediyorum, sürekli yapraklarını fısfısla ıslatmak gerekir. yoksa yapraklar gider, ölmeye mahkum kuru bir dal ile baş başa kalırsınız. ama, diyelim ki, akıllanmaya başladınız, kuru dalı dirilteceksiniz. biraz kuru maya alın, içine dörtte biri kadar toz şeker atın, 35 derece kadar bir suyun içerisine koyun, ağzını folyoyla kapatın, 20 dakika dinlendirin. sonra çiçeğin, bitkinin, domatesin, fark etmez; dibine can suyu gibi dökün.. çok abartmayın.. bitkiye en azından bir dirilme fırsatı verirsiniz. gübreyi sulandırılmış fenni gübreden kullanın, çiçek coşturan gibi şeylere para vermeyin gereksiz yere..
- mesela ofis bitkisi olan yucca, drasena marginata falan gibi şeyleri iş yerinizden yükleyip getirmeyin.. bakımı kolay, çöl bitkisi statüsündeki, biraz da pahalı bir bitki olan nolina bakabilirsiniz. tabii dev bir nolina, kalın gövdeli cinsinden ve 80-90 cm yüksekliğinde bir şeyse aşağı yukarı 3000 lira falandır. 6.000-10.000'e kadar da, heykelimsi görüntüde olanlarını alırsınız.. bütçe meselesi.. bu bitki büyümez, solmaz, ölmez, ekstra bakım istemez.. meksika kökenli oluyor kendileri, fiilen çöl bitkisi.. ne yaparsanız yapın, öldüremezsiniz. gövdesi ince olanları almayın, ucuz ama çirkinler ve gereksiz uzayabiliyorlar. nolina'yı çift alın, birbirinin aynı cinsinden.. eşyalarınız dandsik bile olsa iki çiçeğe bu parayı veren ve bu işlerden anlayan biri her zaman aristokrat muamelesi görür.
- kaktüs.. 5 liralık a101 kaktüsleri zayıf kalır. ama bunlardan 5-10 tane alıp kendi kendinize çok masrafsız ve kolay bir biçimde teraryum yapabilirsiniz ki, tavsiye etmem.. fazla kız işi.. büyük, heykelimsi, şu yuvarlak-dev kaktüsler plastik bir etki yaratabilir. 500-1000 tl arası düşünün. iki tane olursa dandik bir mekanı bile biraz adama çevirebilir.

not: evimde çiçek yetiştirmiyorum.. ben bunları yedim, içtim, tabağımı rafa kaldırdım.. hani, ihtiyaç olursa diye tecrübelerimi yansıtmak istedim.
Babamdır kesinlikle şüphesiz.. Taktir ettiğim tek vasfı olabilir..
Kendini mutlu eden sukulentlerden hoşlanıyordur...

Sukulent çok güzel şey lan sayın yazarlar.
Benimdir.

insandan daha değerli mq..
Çiçekle vurduruyordur...

Alçak.
Ben gül dikeceğim iki tane. Kardeş kardeş büyüsünler.
Kendime ait kaktüsüm var o kadar.
Maşallah maşallah
Nazar değmez inşallah...

Swh....
cinsiyetten bağımsız insandır hem de güzel bir insan. keşke bende yetiştirebilsem...
Yüzüne karşı dalg geçtiğim ama içimden maşallah dediğim erkektir. Bana da nasip et.
görsel
Benimdir şimdi yeni çiçek verdi abileri, ablaları.
Sevilesi erkektir.

Swh.
ticaretini yapıyordur. her şey benjamin, ne nonoşluğu.
Bir orkidem bir de agaçım vardı, evin içinde saksıda beslediğim, orkidem öldü maalesef, ağaç ile devam ediyorum, belli bir boyuta gelince onu bahçeye ekicem...
Sevdiceğine çiçek gibi bakan erkeklerdir.

Nerdee bizde o şans dedirtir.

Neysee. Kısmet eyle ya god.

Ama ! ılıkistanlıda olabilü. Tikkat.

(bkz: swh).
" ne var lan !.. " diyendir.

görsel
Kaldı mı böyle beyler... kalmadı sanki.
Nikah basmalık erkektir.

Çicek gibi sev beniihh.
çiçek yetiştiriciliğini profesyonel yapan kimi gördüysem erkek.
Pul koleksiyonu da olma olasiligi yuksektir.
Japon minyatür ağaç olurdu ama çok pahalı.
şair ve yazarım ince ruhlu bir erkek olarak çiçekleri seviyorum. onlar en asil duyguların varlıkları.
Bitkilerini sularken onlara güzelim canım aşkım der, evde sarkılar mırıldanır kek yapmayı da biliyordur.
Büyük ihtimalle kedi/köpeği de vardır.

Güzel insandır.
Sevilesidir.
Çiçeklerin yapraklarını elinde fısfısla silerken bir yandan da mutfağından kek kokusu gelir. Bence çok tatlı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar