bugün

O silah bir gün patlar.
iyi muhafaza edildiğinde hiçbir tehlike barındırmayan eylem.

Babamın tabanca merakı yüzünden yıllarca evde tabancası oldu, kimseye ne bir zarar geldi ne de yıllarca durduğu yerinden oynadı.

Şu an evde 3 tane tüfek var. Birisi rus yapımı eski bir tüfek, babam saklıyor. Diğeri de dedemden kalma.
Diğeri zaten abimin şahsına ait odasında duruyor, av yaptığı tüfek.

Bilinçsiz, eğitimsiz ne olduğunu bilmeyen insanların evinde bulundurması ölüme kadar gider, orası ayrı.
özellikle evde çocuk varsa daha da tehlikeli eylemdir. isteyenler mahkeme kararlarından, kaç çocuğun, evde silahı bulup oynarken yaralandığını veya öldüğünü okuyabilirler. Anne ve babanın taksirle yaralama veya taksirle öldürme suçundan dolayı yargılanmaları gerekir.
hiçbir tehlikesi yoktur.

bu kadar pembe götlü cihangir solcusu olmayın.

bugün ülkemize gelen ortadoğu faresi suriyelilerin bile evlerinde silah var, kürtlerin evlerinde silah var, ama türkler silahlanmaktan korkuyor.

kurtuluş savaşımızda ordunun hiç silahı yoktu.
kuvayi milliye 1. ve 2. inönü savaşlarını evlerde saklanan silahlar sayesinde kazandı.

bizler evlerimizde sakladığımız silahlarla düşmanı vatanımızdan kovduk.

kıbrıs'ta türk mukavemet teşkilatı 1955'ten 1974'e kadar evlerde saklanan silahlarla direndi eoka'cı rumlara.

şimdi pembe götlü cihangir solculari diyor ki evinizde silah bulundurmayın çünkü tehlikeli.

yarramı tehlikeli.

sen bulundurma madem. birkaç sene sonra cihatçılar kapına dayandığında 155 i arar yardım istersin.

edit: haa bu arada benim evimin her yerinde silahlar var.
evin duvarlarında tüfekler asılı.
2 çocuk büyüttüm. bir kez olsun bile el sürmediler.
çünkü neden?
benim evlatlarım silahın ne olduğunu 5 yaşından itibaren öğrendiler.
aldık silahlarımızı dağa gittik, ormana gittik.
çocuklarım 5 yaşındayken ateş ettiler.
7-8 yasına geldiklerinde attığını vurmaya başladılar.
yani evdeki silaha merak edip dokunmalarına gerek kalmadı.
oğlum bir aslan adeta, oğlumu geç kızımı poligonda alt edebilecek polis ya da astsubay yoktur.

türk çocukları töremize uygun, silahla barışık şekilde yetiştirilmelidir.

silahtan korkmayın, çocuklarımızı korkutmayın ki ileride zavallı durumuna düşmeyelim.
Hatunda anasının çeyiz diye verdiği on dörtlü var.
Bende epey birşey var. Çatışmada uzun bir müddet dayanırım.
Hatalı önerme.
Evimde yıllardır silah var ve herhangi bir sorun yaşanmadı.
Silahlar boş halde ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalı, şeytan doldurur gibi ahmak aldatan yalanlara sığınmayın, silah temizlenirken bile ancak boş kovan ile tetik düşürme yaparım ki dolu mermi ile silahı bir arada da tutmam.
Evde silah bulundurmanın tehlikesi yoktur,
O silahın bulundurma şekline bağlı tehlikeler vardır.
Birde o silahı bulundurana bağlı tehlikeler.
20 senedir bulundururum bi sıkıntı gö.
Uyurgezer birisiyseniz tehlikeli olabilecek durumlara sebebiyet verebilir tecrübe ile sabit. O yüzden şarjör ve silahı farklı yerlerde muhafaza etmek en isabetli karardır.
aklın ve elin kolay gider.
Televizyon çalınmasın diye bir orospu çocuğunu adamdan saydırıp katil olup 30 sene cezaevinde yatmak.

Bırakınız o hırsız götüne soksun o televizyonu.

Hayatınız boyunca istanbul'un hiçbir ilçesinde silaha ihtiyacınız olmayacak. Silah alacağınıza , eve güvenlik sistemleri kurun. Hatta yangın söndürme cihazı bile silah bulundurmaktan daha gerçekçi bir tedbir.

Edit: silahı boş ve kasa da tutmakta ayrı bir saçmalık.
Boş ve kasada duran bir silah, gerçekten bir tehlike anında ne fayda sağlar.

Can güvenliği tehdidim olsa asla silahımı boş ve uzakta tutmam.
evde çoluk çocuk varsa tehlikeli.
silah yazınca herkesin aklına ateşli silah gelmiş ne acayip, benim kılıç koleksiyonum silah sayılır mı? tehlikeden bahsediyorsak ve silah olacak kullanılacaksa bir meyve bıçağı ya da duruma göre ağır bir tava bile silah olabilir.