bugün

Herşeyden önce bir müslüman için sünnettir. Müslüman değilim ama 2 canı sokaktan, hastalıktan ve insan gibi parazit canlıların şerinden kurtarmak beni oldukça rahatlatmaktadır. Sokakta 5 sene hastalıkla uğraşıp ölmesinden ise evimde 15 sene huzur içinde yaşaya bilir. 1 Norveç orman kedim var hırçın cadı ama bir o kadarda korumacı ve sevgi dolu tam 12 kiloluk bir tekirsu 2 tanede tekirsuyum var birisi eski sahibi hamile diye barınağa verileceği esnada kurtardım şu anda 8 kilo koca popolu dünyanın en çok su seven kedisidir. Çeşmeye sebile kerkinir o derece sever. Birtaneside 6 aylıkken sokakta ishal olmuşken kendi pisliğinde yaşamaya çalışırken kurtardık. Bir gram da pişmanlığım yok mahallede daha her akşam mamasını suyunu eksik etmediğim 5 kedi ve 2 de köpüşümüz var 100 tane insan kılıklı parazite değişmem hiç birisini.
Mesela ne gibi derseniz de

(bkz: #31084658) bu zevat gibi.
Anasının babasının korkusuna eve alamayan ezikler nasıl olduğunu bilemez.
Hahaha senden temiz koktuklarını ispatlarım.
Her ne kadar temiz bakılsa da koktuğu söyleniyor.
kendisinin evin bir bireyi olduğuna inandırmış, sizinle birlikte gelen misafirlerinizi karşılayan, hafta içinde veya hafta sonunda sizinle akşamların(eğer motorla çıkarsam) illa eşlik edecek, kucağınızda uyuyacak, otomatik mama dökücüyle nazik nazik savaşacak, bir canlıyla yaşamaktır.
Ev halkından sayıldıklarından insanı rahatlatan bir aktivitedir.
yoktur böyle bir şey zira bir süre sonra iş öyle bir hale gelir ki, kedi kişisi evin sahibi olur ve siz onun izin verdiği alanlarda yaşayan hayvanlara dönersiniz. gece çalışıp gündüz eve geldiğimde yatağımda buluyorum kedi hanımefendiyi ve rahatsız etmemek için gidip koltukta uyuyorum.
Deli biriyle yaşamak gibidir kediler delidir.
Evde ciddi, keyfine düşkün, gamsız, zeki bir dostla yaşamaktır.
öldüğünde de çok üzülürsünüz ama.

bilmem belki siz evinizdeki kediden daha erken bir tarihte öleceksiniz, orayı mevlam bilir.
bi zaman sonra kediye göre hareket etmeye başlamaktır.

sabah kalkınca ilk iş kendinize kahve yapmak değil, onu bahçeye çıkarıp ardından mamasını vermek olur.

oturup kitap okurken yahut dizi seyrederken kapıyı tırmalayan kedinize kapıyı açıp açıp kapatmaktan kitap da, dizi de yalan olur.

uyku pozisyonunuzu bile ona göre belirler, sabah sol bacağınız felcin eşiğinde uyanırsınız.

kendinize ekmek almaya üşenirken, eksi bilmem kaç derece soğukta ona yaş mama almak için yollara düşersiniz.

ishali, kusmuğu, tüy dökmesi filan rutinleşir. yine de gidip götünden öpersiniz.

değişik bi canlı velhasıl. bu özveriyi bi insana göstermezsin nşa.
Gavur icadı şeysi.
En güzeli sokak kedisi daha özgür, daha cool bikerem be.
Bahçesi olmayan bir evde kedi beslemek zahmet ve masraflıdır. Evdeki bir birey gibi ilgi ve alaka göstermeli, sağlık durumunu takip etmelisiniz. Yediği mamalar, oyuncakları, mama dışında tükettikleri ve aşı tarihleri sıkıca takip etmeniz gereken başlıklardır. Eğer bahçeniz varsa sadece yediklerinizden bir kaç lokma ona verirseniz yeterlidir geri kalan bütün her şeyi kendi başına halledecektir. Soru ve sorunlarınız varsa yeşillendirebilirsiniz, bol kedili günler efendim.

(bkz: açılın ben doktorum)
Kedi dünyanın en kolay bakılan evcil hayvanı statüsünü taşımaktadır benim gözümde. Tek derdi kılı tüyüdür. Bir hayvan bu kadar mı temiz bu kadar mı akıllı olur. Sıçtığı yer hep aynıdır kedinin hep aynı yere işer. Sürekli kendini temizler hatta ve hatta sahibine kendini sevdirdikten sonra bile kendini temizler. Çok temiz hayvandır. Sadece evin her gün süpürülmesi gerekir başka bir sorunu yoktur.
özendiğim bir olay. bir türlü cesaret edemiyorum.
En özendiğim ama bir kere deneyip beceremediğim şey.
Tavsiyem;kedi ilgi istemez;köpek zor laflarına inanmayın.Kedi de bal gibi ilgi istiyor;özellikle yavruluk ve ergenlik dönemindeyse.En hareketli oldukları dönem bu ve ıstedikleri şey saatlerce sizinle oyun oynamak.Bu istekleri karşılamayınca pek çok bakımdan zorlanıyorsunuz;hem hayvan istediği ilgiyi görememiş oluyor hem de size tepkisini göstermek için tuvaletini ortaya yaptığı,kumlarını yaydığı vs.oluyor.Dahası,kedi köpeğe kıyasla bir şeyler öğretilmesi zor bir hayvan.Biz zamanında bizimkine çiçekleri eşelememesi gerektiğini bile öğretemedik.Ha öğretebilen var mı?Var tabi.Her kedinin karakteri değişik oluyor.Bu yüzden alırken huyunu suyunu bildiğiniz bir kedide karar kılarsınız aslında çok mantıklı olur.Çok ilgilenemem diyorsanız da1-2 yaşında bir kedi sahiplenmeniz daha doğru olur.Komşum iki yaşlarında bir kedi sahiplendi,gayet rahat bakıyorlar;kedinin bizimki gibi çok hareketli olma problemi ve bundan kaynaklanan sıkıntıları yok.Yani kedi sahiplenirken seçici olmanızı tavsiye ederim.
müstakil bir evim olsa kedi ve köpek beslemeyi çok isterdim.

tanım:güzel bir histir.kedi sevmek stresi alır.
Mükemmel bir şey. Hayatımı, evimi kedisiz düşünemiyorum. Evde onların varlığı beni mutlu ediyor, huzur veriyor.
Arkadaşımın ablasında bi sürü kedi vardı, mazlum, diğer kedilerden dayak yiyeni sahiplendirmek istedi, ben sahiplendim. zavallı bi süre sonra vefat etti doğururken.
Aynı arkadaş bu sefer bunu sahiplendirmek istedi, diğer tüm kedileri döven, tüm canlılardan nefret eden yavrumu. Yalnızlığı seven bi tanem artık yanımda yatıyor, nereye gitsem yanıma geliyor.

Kedinin de bir canlı olduğunu düşünüyor ve ona göre hareket edebiliyorsanız siz de mutlu olabilirsiniz.
evde balık kuş beslerken bir de kedi geldi ev nuh un gemisine dönmüştü. kediyi çok seviyordum ama ayrılmak zorunda kaldım. balıklar öldü. bir kuş kaldı. yanlız kedi evi sahipleniyor evde resmen kiracı olmuştuk.
Dünyanın en güzel hissi. Kedi değildir evlattır, candır o. Alıp tüy yumağını ısırasım gelmiyor değil.
düzenli ve tam bakımları yapılması gerekir. aksi takdirde ise pislikten başka bir şey değildir.
Titizim ve takıntılıyım evde kedi beslemem mümkün değil.
insanın tekir kedi gibi can yoldaşı olsun varsın maaşının yarısını yaş mamaya gömsün. Tekir kediye can kurban.
Evde kuş olmasa hiç düşünmez bir barınaktan alırdım ama kuşun hayatını tehlikeye atamam.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar