bugün

önceki entrymde belirttiğim gibi bu korkuyu 30 yaşını geçmeye başlamış kadınlar yaşarlar. Erkekler pek yaşamaz, zira bir erkek 50 yaşında da evlenir, kadının biri sinyal çakar erkek kabul eder evlenir yani. 40 yaşındaki kadın kendi yaşıtına sinyal pek çakamaz, çünkü yaşıtı olan erkekler evlenmiş olur çoktan, kendinden genç erkeğe bakmak ister erkek de ona pek bakmaz. Sözün özü ,kimseyi beğenmeyen 40 yaş üstü kadınların korktuğu başına gelecektir.
Çözüm yolu: Size ilgisini belli eden, ekonomik olarak asgari koşulları karşılayan erkeklere bir şans verin bence. Ha ben beklerim derseniz 40 yaşında bekar veya dul bir erkek bulmak zorundasınız. Bulanı gördüm, bulamayanı da gördüm. Paranız varsa daha kolay bulursunuz. Diğer türlü yaş. Bulanın babasının altı katlı apartmanı vardı çünkü.
irtibat için true...
2023 de bunları aşmanız lazım bence ama neyse.
Ben yapabilsem eşlik ederdim herhangi bir gece.
kendi ayakları üzerinde durmaktan aciz vasıfsız tipitip kızlarda görülen korku hödüsü kesinlikle şüphesiz..
(bkz: evde kalan kızları dışarı çıkarıyoruz)
Kültürel bir şey olduğuna inanıyorum zira evlilik ne benim ne de ailemin nezdinde pek de elzem bir şey olmadığı için ben hiç böyle bir korku taşımıyorum.

aşık olduğum biriyle evlenmedikten sonra evlilik bana ne sunabilir ki ? Ömrümün sonuna dek görmeyi dileyeceğim tek bir erkek olabilir, onunla da henüz karşılaşmadığım için bekarım. * Sadece o 'evli' sıfatını almak adına evlenenleri hayretle izliyorum. Tüm gün eşlerini kötüleyip çatır çutur aldatıyorlar zaten, acınası bir tablo.
sadece queen ravenna'nın evinde kalmaktan korkulur. yoksa, "yolcudur abbas, bağlasan durmaz."
yaşamadığımdır. ikinci el olmama rağmen anneleriini gönderen yaşlı teyzeler var..
Bu korku bende var. Çünkü çevremde çok fazla evde kalmış kadın var.

Bunaldım.
Menuet de kalırdım evinde bir süre valla.

Kahve içerdik.
Bekar ve çalışan bir kadın eğer evlenemiyorsa kimseyi beğenmiyordur, net, bunu bilirim bunu söylerim. Çalıştığım işyerinde 40 yaşını geçmiş bekar bir kadın vardı, herkese bir kulp bulduğunu anlatıyordu, bunu bir de anlatıyordu yani *
3 evim var ve de tek çocuğum eş arıyom.
Artık yok, çünkü evde kaldım.
Bu devirde evlenen salaktır zaten. Bir şekilde her çiçekten bal tatmaya bakın bence.
şükür ki öyle bir korkum yok bu özgüven patlamasından değildir sadece biliyorum kalma korkusu değil yaşanan durum bile isteye kalmak olacaktır.çünkü anlaşılması zor bir insan olabilirim belki.
türkiye şartlarında bu korkunun yeri yok. Kör topal fark etmiyor kesinlikle kalmazsınız.
baba evinde huzuru olmayan kızın belki koca evinde rahat ederim düşüncesiyle kapıldığı korku. bi ara bende de vardı fakat şimdi yok çünkü hiç bir şeye umudum kalmadı. hele ki mutlu evliliğe hiç.
karşındaki insana zengin mi, güzel mi vs gibi kriterlerle yaklaşmayacaksın.
hakkaten kalbine soracaksın. karşındaki yasal biriyse evlen gitsin. etliisini sütlüsünü arama.
Aptalların korkusu. Ben hep cahil kalmaktan korkuyorum.
insanlarımızın iç mutluluğunu her zaman dışarda aramaları beni mütessir etmekte . Dönüp içimize yönelebilsek . Ne istediğimize karar verip kendimizle bir bütün olabilsek bu gibi dertlerimiz yok denecek kadar aza inecek sayın okur.
bir erkek olarak şu sıralar yaşadığım stresin ana sebebidir.

bu vesileyle taliplerimi aradığımı belirtmek isterim. yaşım 30. taliplerimde tek arayacağım şey; vuruğu kırığı olmasın yeter.
Hepimizin bir gideri vardır. Korkulacak bir durum yoktur.
mutsuz evliliklerin baş müsebbibi. müsebbip de ne saçma bir kelime amk.

neyse;

toplumun insanlara yüklediği sikik üreme ve belli bir yaşa gelmeden alelacele evlenme misyonu yüzünden bir şeyleri kaçıracağım korkusuyla insanlar saçma sapan evlilikler yapıyor.

takmayın bu kadar. evlenmeden önce "evlen evlen" diye sırtınızı sıvazlayanlar siz evde dünyanın sorununu yaşarken yanınızda olmayacaklar en nihayetinde.

o yüzden kendiniz için, sindire sindire yaşayın hayatı. siktir edin. hiçbir şeyi kaçırdığınız yok.
Şu çok garip ki ben, evde kaldım diye telâşlanıp evde kalanını hiç görmedim.
oryantal bir hayat görüşünün gereği duygu. gerçek diil sanal bir korkudur, aslında evlensen bile boşanabilme ihtimalin her zaman vardır.

hep kendi ayakların üzerinde duracaksın.