bugün

Kişinin bir kere dünyaya gelmesi ve kısa bir yaşam süresi olmasına rağmen aptal bir ya da daha fazla hayvana bağımlı kalarak doğru dürüst yaşamdan keyf alamaması, istediği an dışarı çıkamaması, çıksa bile "ay maması ne olacak, ay suyu bitmis midir, vay kakasını yaptırmaya gitmem lazım" düşüncelerinden kurtulamamasina eşlik eden ve yaşam kalitesini düşürmesi neticesinde oluşan gerçek. Evet.
Cahil gavat sıçmasıdır. Evcil hayvanlar depresyona iyi gelir ve ömrü uzatır.
hiçde öyle değildir.
insana mutluluk ve huzur verir.
hayvan beslemeyi sevmeyince cahil ve gavat yapan durumdur. ben oldum, siz olmayın. evet.
Yanlış bir önermedir.
Evde beslediğin hayvan senin en yakın arkadaşın olabilir ilgilenmeyi becerebilirsen.
muhtemelen, millette hava olsun, kız arkadaşımın sempatisini kazanayım düşüncesiyle kedi köpek besleyen şahsın düşüncesidir. yoksa sokaktan sahiplenen hayvanın gelişimini izlemek, mamasını yeyince doyduğunu görmek mütiş bir mutluluk verir. zoraki besliyorsan zaten hayvanın mutlu olması imkansiz. senin çektiğin 'eziyet'se kimsenin sikinde değil.
sosyolojik bir saptamayı sırf şahsi açıdan değerlendirip sırf laf sokma amaçla bikbikbik edenleri gösteren tespit. bu benim saptamam. bana göre bu böyle sana göre farklı olabilir. karşı tezin var ise açıklarsın, yok ise küfür ederek bir yere varamazsın. küfür edince haklı olduklarını sanan cahil herifler. evet.