merak edilendir. hayvanın birisi "golden" cinsi köpeğimizi köy yerinde vurmuş. "la .mına godumun pici ananın ..mına mı battı da bir canlının canına kıyıyon" diye sövesi geliyor insanın. birde utanmadan, sizin olduğunu bilmiyordum diye yalan konuşmuş. görgü tanıkları ise, köpeği vurmadan önce kimin olduğunu söylediklerini söylüyor. babam, "bizde de var ulan o tüfekten" deyip telefonu kapatmış yüzüne. ardından jandarmayı çağırıp şikayette bulunmuş. jandarma köpeğin fotoğraflaını çekiyormuş. inşallah cezasını çeker kahpe dölü.
cezasini muhakkak cekmelidir.
insan, hayvan diye ayırt edilmemesi gerekir..
bir cana kıymanın cezası aynı olmalıdır.. nitekim köpek besleyenler bir zaman sonra o köpeği ailenin bir ferdi olarak görürler..
sadece köpek değil herhangi bir hayvan da olabilir bu. (haşereler hariç)

işin özü insan öldürmenin cezası neyse, hayvan öldürmenin de cezası o olmalı.
Amerika da olsa anında tutaklanacak olan kişidir.
http://www.posta.com.tr/3...iyor.htm?ArticleID=159898
bilgi alınabilir.
(bkz: ufuk günaydın)
(bkz: hayvanları koruma kanunu)
Valla canlıları en son mal olarak görüyorlardı Haciz maciz bi de madalya veriyolar gavatlar.
kazığa oturtsunlar, çok temiz.
hayvanın "mal" cinsinden değeri belirlenip para cezası verilir muhtemelen.
Hayvan dahi olsa bir canın öldürülmesi parayla kalmamalıdır. Ama burası Türkiye, insan öldürene dahi ceza yokken buna şaşırmamak gerekir.
evde 4 tane kedim var.birisi kendini sevdirmek niyetiyle sürekli bacaklarımıza dolanır. Bir keresinde adım atarken ayaklarımın arasına girdi, istemeden tekme atmış gibi oldum kediye. ciğerlerinden boşalan nefes sesi ve acıyla inlemesi kulaklarımdan gitmez.

en acısı ne peki?

gelip hala kendini sevdirmeye çabalaması. hayvanı kucağıma alıp 1 saatten fazla ağladım o haldeyken.

masumiyet bir köpeğin yada kedinin sahibinin gözlerine aşkla bakmasıdır. masumiyeti ve canın değerini bilmeyen insanlar normal kabul edilemez. kazara devletin başına gelsem adalete burnumu sokup hayvan, insan, çocuk ölümlerine inanılmaz ağır cezalar verdirtirdim.

300 lira el kadar, soğuk bir ceset karşısında nedir ki?
Pitbul kovalarsa görürüm sizi.
Cezası yoktur, idari yaptırımı vardır. He başkasının evcil hayvanını öldürürseniz mala zarar verme suçundan yargılanırsınız.
300 tl olduğunu duyunca şok olduğum cezadır, o hayvanı satın almak bile daha pahalı be arkadaş.