bugün

2007 de gosterime girecek olan bruce almight devam filmi. ancak bu defa basrol oyuncusu jim carrey değil aksine eski filminde yerin dibine sokup çıkardığı rakip meslektası. * Rol icabı bile olsa hafiften Hayvan Dedektifi tadi tasıyan , Hz.Nuh'a göndermelerle dolu bir film.
Steve Carell, Morgan Freeman, Lauren Graham başrollerinde olduğu tamamlanmış ve yakında vizyona girecek film. 2003 yılında yapılan bruce almighty tam olarak devamı olmadığını anlatmak için de jim carrey'e bu sefer rol verilmemiş. ama bu serinin devam edeceği 3-4 gelmesi muhtemelmiş. ama işte bunun gibi tam devam filmi değilde yeni senaryolarla yapılacak ilk film tadında olacakmış... merakla vizyona ya da limewire düşmesini bekliyoruz.
17 ağustos 2007'de türkiye'de gösterime girecektir.
200 milyon dolar*a mâl olmuş, devam filmi. adından da anlaşılacağı gibi bu sefer, 1 filmdeki ezilen muhabirin* tanrıyla karşılaşmasını izliyoruz.
kesinlikle birincisini aratacak olan fason bir film...
(bkz: gereksiz)
en komik sahnesi film bittikten sonra yazılar çıktığı anda oyuncular ve kamera arkasındakilerin hep beraber gonna make you sweat* şarkısı eşliğinde dans ettiği andır.
lauren graham in oyunculuğu, mimikleri ve güzelliğiye büyülediği, kendisine aşık ettiği filmdir.
eğlenmek için filmin sonunu beklemek gerekiyor. o da evan'ın asistanı rolündeki çikolata renkli kadına dayanabilirseniz. genesis kısmı hariç, çok fazla bir din propagandası da yok. (hayret!) vakit öldürmek için ideal olmuş, ama ilkiyle kıyaslanırsa başarısız denilebilir.
kesinlikle birincisinden daha güzel olan bir film.

steve carrell, jim carrey'den daha iyi bir rol çıkarmıştır.
bruce almighty kadar güzel olmayan, hatta çok kötü olan film. zaman kaybı.
bu filmi izlerken şu 3 soruyu sordum...

1- morgan freeman'ın böyle bir filmde ne işi var?

2- zenci kadın neden her lafa atlayıp yorum yapma gereği duyuyor?

3- allahım bu bir ceza mı?

sinema'ya gidip para verdiği için şu an tedavi gören birini tanıyorum. hayatınızdaki "1 buçuk" saati başka bir şey yaparak değerlendirin.
kişisel bir sorun uyuşukluk. 68 kg bir insan için aslında buna kilo problemi de denemez sorumsuzluk daha uygun bir tanım bunun için. uyuşuk ve miskin bir insan için sinemaya gitmek kapıda beklemek , bilet almak yerini bulmak ve şansına aklı başında bir seyirci kitlesiyle bir film izlemek. ama günün yarısını internette geçiren bir insan için tüm bunlar angarya işler. ben ve benim gibiler için en güzel çözüm internetten film seyretmek. gerçekten keyifli. evan almighty diğer bir deyişle aman tanrım 2 bence ilkine göre çok daha keyifli ve eğlenceli. en azından son 2 saattir durup durup gülüyorum. film bitince sözlüğü açıp hakkında birkaç şey yazmak ilk etapta hoş bir fikir gibi geliyo ama bence büyüsünü bozmamak lazım. en mantıklısı bir sinema bileti alıp seyredilmesi.
(bkz: izlemeyenin çükü şişsin)
bruce almight yani aman tanrım filminin ikincisi. tam olarak devam filmi denemez çünkü ilkiyle pek alakası yok. ilkini izlemedim önce onu izleyeyim demenize gerek yok düşünmeden izleyebilirsiniz.

bu filmde de yine ilkinde olduğu gibi tanrı rolünde sevimli oyuncumuz morgan freeman var. ancak bu kez filmde jim carrey yok. filmin baş kahramanı olan evan baxter rolünde steve carell ı görüyoruz. ayrıca film de evan ın karısı joan baxter ı gilmore girls dizisinden de tanıyabileceğimiz lorelai yani graham lauren canlandırıyor. filmde bir de acımasız bir para aşığı olan kongre üyesi chuck long var ki onu da john goodman çok güzel bir şekilde oynamış.

şimdi de gelelim filmimizin konusuna;

--spoiler--
evan baxter dünyayı değiştireceğiz sloganıyla politikaya atılmış ve kongre üyeliğine seçilmiş eski bir haber spikeridir. karısı joan ve üç çoğuyla beraber yaşadıkaları yeri terkedip daha iyi bir eve yerleşirler. ancak burada onu bekleyen bir süpriz vardır. bir gün kensinin tanrı oldugunu söyleyen birisi ondan bir gemi yapmasını ister ve olaylar gelişir.
--spoiler--

kısacası sizi bazı şeyler hakkında düşünmeye iten fakat izlemekten de bir o kadar zevk duyulan, eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir film. tavsiye ederim.
jim carrey'nin eksikliğinden ötürü önce soğuk yaklaştığım, fakat izlediğim zaman gerçekten içine düştüğüm ve "şimdi ne olacak acaba..." diye merak ettiğim filmdir.
--spoiler--
God: Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
--spoiler-- *
(bkz: bir dost ve sevgili olarak allah)
steve carell olmasa 10 üzerinden 1 bile etmez. öyle de bi adam bu steve carell. mesela sırf o oynuyo diye oturdum izledim.
bruce almighty de jim carrey olmasaydı 10 üzerinden 2 puan falan ederdi. öyle de bi adam bu jim carrey.
Morgan freeman tanrı rolündeydi gemi yaptırıyodu adama nuh’un gemisi gibi bişiy bütün aayvanları topluyordu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar