bugün

oncelikle (bkz: djarum black) ve (bkz: djarum citirdamasi)

parasizliktan, usengeclikten, ve projelerin vermis oldugu delirme yetkisiyle uretilen bir sigara cesididir.

malzemeler;
* ezilip kirilan sigaralarin paket dibinde biriktirdigi tutun
* kurutulmus karanfil
* bir kac kez demletilmis, aromasi kacmis ve kurutulmus siyah cay
* sarma kagidi

oncelikle sarmak icin kagidimizi hazirliyoruz; bunun icin hazir carsaf ya da sigara paketlerinin icindeki kagit kullanilabilir.

ufak bir kaseye, kurutulmus karanfillerimizi koyuyor ve cok fazla toz haline getirmeyecek bir sekilde ezmeye basliyoruz. sonra aromasi kacmis ve kurutulmus siyah cayi ve sigara paketi dibinde biriken tutunu ekliyip harmanliyoruz.

mumkun olabildigince homojene yakin bir dagilim elde ettikten sonra hazirladigimiz karisim tutununu onceden bekletmeye aldigimiz sarma kagidina tasirmadan ve yeteri kalinlikta doldurup sariyoruz.

dilerseniz filtre payi birakabilir ve buraya cay posetinden bir parca veya pamuk, sunger gibi maddeler de koyabilirsiniz.

ve en keyifli an; kibriti cakip el yapimi djarum black sigaramizi derin bir nefes cekerek yakiyoruz. djarum citirdamasini andiran sesi dinledigimiz bu esnada yataga uzanabilir, veya koltuga yan oturup ayaklar diger taraftan sarkitabiliriz.

afiyet olsun.
urun ile ilgili yorumlarin su sekilde oldugu sigara;

--spoiler--

figen / ogrenci (22/f/ist):
"cok super bisey"

berkecan / tiki (23/m/ankara):
"kanka aromasini tam tutturmussun haa. aman haci, bizim camia duymasin cakma djarum ictigimi. kib."

nebahat / ev hanimi (46/f/ist):
"kabahat bende, o sigaralara bosuna para veriyormusum bunca zamandir. ev yapimi djarum aldim, bir anda hayatim degisti. artik kocama daha fazla vakit ayirabiliyorum"

niggerman / junky (32/m/nyc):
"yoo man! this is a really good shit!"

--spoiler--
en beğenilen yanı sahte, kaçak olmaması ve devlete hiç bir şekilde vergi yükü yaratmamasıdır.

içine bir miktar da akşam sefası tohumlarından eklenebilir.