bugün

Yapılması gerekendir diye düşünüyorum, hayat müşterek ve beraber yaşlanacağız sonuçta. Kimsenin eline yapışmaz galiba.
Fazla abartmaması gerekir . sonraki aşaması kılıbıklıktır..
aynı evde yaşanıyorsa gayet normaldir.
Dozu önemli tabi. Mutfağa dip bucak dalan, banyo derzlerini ovalayan adam ılımandır. Kusura bakmayın.
Eger es bir ev hanimi ise yardim edilir. Cünkü; o bircok seyi önceden yapmistir. Geriye kalan ya süpürgedir, ya toz alma yada yerleri silme.

Eger es de calisan birisi ise; o zaman ev isleri birlikte yapilir. Camlar silinir, lavabo temizlenir, vs.vs.

Bu sekilde tek kisinin 4 saatte yapacagi is 2 saatte yapilmis olur ve geriye kalan 2 saatte birlikte dinlenerek veya gezerek zaman gecirmek icin kullanilir.

Kisaca; ailesini seven, saygi duyan ve hayati paylasmasini bilen erkektir.
Yardım ederim tabiki hayat müşterek .
Ev işlerinde eşe yardım etmek tabiri yanlıştır. Ev işi var ise o evi kullanan her birey ev işi yapmakla yükümlüdür. "Eşe yardım etmek" tabirini kullanınca sanki iş onun sorumluluğunda ve biz ona yardım ederek ona iyilik yapmışız gibi akla geliyor.

Keza, evin maddi yükünü çekmekte tek bir eşin işi değildir. Bana para ver diyen kadınla, evi temizle akşama yemek yap diyen adam arasında hiçbir fark yoktur. Fiziksel yada sosyal bir engeliniz yok ise ev işi, yemek, çamaşır, bulaşık gibi olaylarda beraber yapılmalı. Evin ekonomisine de beraber katkı sağlanmalı.

Madem toplumsal eşitlik istiyoruz, şu basmakalıp şeylerden kurtulmamız lazım.
Doğrusunu yapıyordur kimse siz erkeksiniz diye daha fazla enerji tüketmek zorunda değil.
eş de çalışıyorsa mecburen ortak yapılmalı.
Benimdir . valla şu an çamaşır makinası bulaşık makınası çalışıyor.

Dağa çamaşırları asacağım..
kimse kimsenin hizmetçisi kölesi değil. liseden beri kendi ütümü yaparım yatağımı odamı toplarım temizlerim canımın çektiği birşey olursa kendim pişiririm.

evlenirsem şayet eşime ev işinde yardımı geç , temizlik vb. işler için yardımcı kadın çağırırım. adı üstünde eşin düşmanın kölen değil. akşama kadar temizlik, yemek, ütü derken kendine ayıracak vakti kalmaz. gezmek ister, kendine hobi edinmek.
ev ortak alandır ve bu ortak alan birlikte kullanılıorsa işlerinin de birlikte yapılması gerekmektedir. bu konuda cinsiyetlerin bir ayrımı söz konusu olmamalıdır. iki bulaşık yıkamakla, ütü yapmakla, yemek pişirmekle kılıbık olunmaz korkmayın.
Hala çok az bulunan erkek.
Kadın çalışmıyorsa zaten hayal gibi, çalışıyorsa yardım değil direkt beraber yapılmalı denmiş, çok nadir bir tür bu. Bırakın yardımı, birlikte yapmayı, bir şeyler aksadı diye kavga çıkaran erkekler var.
Eşine yardım etmek diye bir durum yoktur. Ortak yaşam alanıysa beraber yapılmalıdır. Velev ki kadın ev hanımı o zaman zaten yapar evinin işini.
Çalışan kadınların eşleri vay ben erkeğim ben mi yapacağım diyebiliyorsa, geçim sorumluluğunu da tek başına alabilecek kapasitede olmalıdır.
işinize gelince Ortadoğu, işinize gelince vay medeniyiz beraber çalışacağız senaryoları gülünç oluyor.
Türk erkeğinin ikiyüzlülüğü yok mu...
Ederim elbette sonuçta o benim eşim.
Yardım eden erkek adam gibi adamdır. Hayat müşterek ve eşit şartlar içindeyiz iyi günde kötü günde diyoruz beraber bir yola çıkmışsak bu yolda her koşulu ve şartı beraber aşmamız gerekir. Gerçek evlilik, gerçek sevgi ve saygı bunu gerektirir.
ideal eş tanımındaki özelliklerden birine sahip eştir. Allah bize de öylesini nasip etsin.