bugün

türkiye'nin katılmayacağı yarışma.

hep vikipedi'nin sayfasından bakıp böyle düşünüyorsunuz ama yanlış bilgi veriyorlar. hayor, türkiye artık yarışmada yok çünkü erdoğan bu yarışmayı ahlaksız buluyor. açıklamasını okudum geçen gün.
tr olsada bi şe yapamayacağı için, pekte bizi ilgilendirmeyen yarışmadır.
türkiyeden kim gider bilmiyorum fakat, ozan doğulu 'nun ekipte olması şart.
ermenileri katlettik temalı bir şarkı yapalım kesin bizde amk.
istersen efsane bir şarkı yaz bu adaletsiz eleme sisteminde en fazla 4. oluyosun oda azeri kardeşlerimiz sayesinde. türkiye müslüman terörist bit ülke olduğu için ne kadar iyi olsakda pek umrunda olmuyor çağdaş hümanist önyargısız avrupanın.
TRT'nin yaptığı son açiklama ile katilamayacagimiz bir yarısma daha, ne kadarda egolu bir TRT
Katılıyorum şu büyük 5'li şeyi benimde hoşuma gitmiyor fakat yinede hep almanya ve azerbaycana karşı iyi puanlar veriyor, alıyoruz herkes bunu yapıyor. Müttefik topluyorlar...?
(bkz: her ne ise)
TRT ye göre Türkiye Eurovision 2017 ye katılmayacaktır. Peki neden?
Eurovision 2013 te EBU'nun haksız oylama yaptığı gerekçesiyle Türkiye henüz bu yarışmaya katılmayacak.
öncelik olarak favorilere baktım. italya baş favoriymiş.

izledim, ne ahım şahım bi şarkı var ortada ne de çok güzel bi gösteri.

çok da favori gösterilecek bi şarkı değil yani.

6/10 veriyorum.

sıra sıra diğerlerini de izleyip editliycem.

edit1: ikinci favori gösterilen bulgaristana baktım. gösterisini bulamadım ve şarkının kilibini izledim, öncelikle aşırı genç birisini çıkartmışlar.çocuk varsa yoksa 15 yaşında yahu. şarkıyı değerlendirirsek müziksel bakımdan bi özelliği yok. techno müzik statüsüne koydum ben. hoşlanmadım da.

ayrıca çocuğun dişleri arasında 5 santim boşluk var.

4/10 veriyorum.

edit2: 3. favori olan portekizin gösterisini izledim.

şov namına hiçbir şey yok. ama diğer şarkılardan daha çok beğendim, sebebi kulağa hoş geliyor olması.

üni öğrencisi kıvamında bir genç söylüyor şarkıyı. bana böyle klasik müzikleri anımsattı. şarkı sanat kokuyor. bi küçük şov ile süslenirse kazanma şansının olduğunu düşünüyorum.

eğer kazanamazsa da sebebi fazla yavaş olması olur herhalde. ben bu şarkıyı uyumadan önce dinlerim herhalde. rahatlatır.

7/10 veriyorum.

edit3: gelelim 4. favori olan isveçe.

öncelikle şunu belirtmek isterim ki isveç son zamanlarda gönderdiği şarkılar ile ilgimi çeken bi ülke. gerek loreen gerek hans zelmerlöv(her nasıl yazılıyorsa), son 5 yıldır ilgiyle izlediğim ülkeler arasında.

bu yeni şarkısı ile yine ilk 5 ı zorlayacak bi şarkı çıkarttığını söyleyebilirim.

robin bengtsson adlı arkadaşla ı can't go on ile katılan ülke yeterli derecede şov, yeterli derecede müzik içeren bir şarkı koymuş. çok süper denilecek bi şarkı sayılmayabilir ama kameraya oynayarak ve ritimli müziğiyle beraber şansını arttırıyor.

benim favorilerimden diyebilirim.

7/10 diyorum.

edit4: öncelikle bundan sonraki şarkıları favori olmadıkları için (veya çok anlatılacak bi özelliği yoksa), böyle teker cümlelerle açıklayıp geçmeyi planlıyorum.

sıradaki ülke ermenistan.

cacık bi şarkı. müzik arka planda görsellik ön planda ve kötü bi görsellik var. geçen senekini tercih ederim. o çok daha iyiydi.

2/10.

edit5: romanya

ilginç bir şarkı. ama güzel olduğu söylenemez.

3/10.

edit6: azerbaycan

yükselmek içi değil sadece bu sene de katıldık işte diyebilmek için katılmış gibi geldi bana.

yani kötü bi şarkı denmez ama hani yazlık yabancı bi şarkı çıkar da dinlersin aa güzelmiş dersin ama telefonuna indirecek kadar da güzel bulmazsın çünkü sadece o yazlık şarkıdır o kıvamında bi şarkı.

5/10 k. b. kardeş ülke.

edit7: avustralya

standart slow şarkı. ayrıca o kaşlara uzun saç gitmemiş.

beğenmedim. 1/10

edit8: danimarka

alev kırmızısı elbise giyen sarışın hoş bir abla. dişlerimin arasında boşluk var fark etmedim sanmasınlar.

arka planda ışıkların etkisiyle oluşan bir piramit bile var.

güzel epik bir şarkı olmuş ben bayağı beğendim

6/10.

edit9: belçika

işte biz de ab ülkesiyiz de böyle işlerle pek uğraşıyoruz şarkısı.

2/10.

edit10: fransa

klasikleşen ritim ve ezgiler taşıyan fransızca bi şarkı. iyi denebilir.

5/10 kafi.

edit11: finlandiya

bu yarışmada bu şarkıyla bi yere gelemezsin usta.

lordi reyizden sonra iyiye gitmedi bu finlandiya.

2/10

edit12: yunanistan

eh, 2/10 anca eder.

edit13:estonya

2/10

edit14: hollanda

1/10

macaristan

amına koyayım şarkısıdır. bildiğin bizim arabesk rap.

0/10.
edit15: birleşik krallık

idare eder şarkısıdır. epik felan iyi de eurovisiona uygun değil. kb.

2/10

irlanda

b.k. dan bi farkınız yok. tek ayrım bund hem şarkı kötü hep konsepte uygun değil.

0/10

polonya

eh 2/10 anca.

edit16: bundan sonra sadece ilgimi çeken ülkeleri değerlendireceğim. ne lan bu daha 20. ülkedeyiz 40 ülke varmış.

israil

amuğa godumun yahudileri gelmişler bize yahudi milliyetçiliği yapıyor.

ben şahsen söyleyim klibini hiç mi hiç beğenmedim. tel aviv falan filan yalan dolan.

ha şarkı güzel olsa lafım olmaz.

1/10.

Edit17: almanya

Zorlarsa yarı finali geçer şarkısı. Berbat değil ama iyi olduğu da söylenemez.

3/10

Sonuç olarak ;

Çok Çok iyi, kesin bu kazanır, bu favori bi harika dostum'luk bir şarkı göremedim ben. Bi ülke bile ulan herkes boktan, ben bi atağa geçeyim dememiş.

Maalesef benim gözümde en yüksek puan 8. Bence eurovision bu sene çok da ateşli geçecek gibi görünmüyor ne yazık ki.

izleyelim ve görelim.

(bu arada sonuna kadar okuyan işsiz arkadaşlar varsa benimle iletişime geçsinler. Bu kadar işsiz insanları benim kadar işsiz bi insan tanımak ister elbette, hahah.)
allah'ın izniyle hellas, kıbrıs ya da hayastan kazanacaktır. hiçbiri olmadı da israil kazandı diyelim, o da olumlu.
https://www.youtube.com/watch?v=r3cvGkiAPaE

youtube'dan canlı yayını izlenebilir. gene katılmadığımız eurovison'dur.
Öncelikle https://www.uludagsozluk.com/e/36527619/

Evet arkadaşlar burda zaten uzun uzun anlattım.

Bana kalırsa favori öncelikle isveç sonra da italya idi.

Dünkü yarı finalde birinci olarak çıkan ülke pek beğenmememe rağmen Ermenistan oldu, ve son olarak çıkan ülke de yine beni şaşırtarak isveç oldu.

Yarın olsun da the grand finali görelim diyorum.
portekizin kazandığı yarışma olmuştur. açıkçası bu seneki şarkıları hiç ama hiç beğenmedim. geçen senenin eline su dökemezler. 2010 da "epic sax guys" olarak bildiğimiz moldova 22. olmuştu bu sene ise -ortalığın boşluğundan olduğunu düşünüyorum- 3. olmuşlar. yani 2010 daki şarkıları daha güzeldi ve o zamandan beri unutmam o şarkılarını. ama bu seneki çocuk oyunu gibiydi. nasıl üçüncü olmuşlar aklım almıyor. demek ki geçen senenin bulgaristanı bu yarışmaya katılsa rahatıkla 1. olurmuş. üstelik geçen sene çok beğendiğim almanya bile iyi şarkı fazlalığından sonuncu olmuştu. talihsizlik bunlar tabii. geçen seneki şarkılarda bu sene yarışmaya girse birinci olabilecek bir sürü şarkı vardı. ama yapacak bir şey yok.

tebrikler portekiz. ama şunu da ekleyeyim şarkılarını beğenmedim. belki de bana uymadığı için. ayrıca seslendiren arkadaşın bakışları fazıl say gibiydi. ehehe.
2004ten beri her eurovisionu izliyorum en kötüsü bu sene. Nerdeyse hiç bir şov yok şarkılar aşırımonoton. Birinci olan şarkı da bok gibi. Bu yarışma eğlenceli şarkılar ve güzel şovlar yarışmasıydı böyle çekilmiyor. Bu arada daha bugün izleyebildim yarışmayı en önde sürekli Türk bayrağı sallayanlara helal olsun ben izlemekten yoruldum adamlar sallamaktan yorulmadı.
güncel Önemli Başlıklar