bugün

oyundan atma sorunu veren oyun.
yolda gördüğüm tırları incelemeye başlamama neden olan, gece uyku kaçtığında açıp sabahlara kadar oynanan güzel simulasyon. sayesinde avrupa yı avucum gibi bilir oldum.
gamepad ile oynamanın hayvani zevk verdiği oyun ki direksiyon setiyle oynamayı düşünemiyorum bile. hemen ideal ayarları anlatayım, soldaki joystick gaz, fren ve yön kontrölü yapıyor. sağdaki joystick vites kontrolü (ileri- geri sadece), sağdaki tuşlara hız sabitleyici, silecek, selektör felan yerleştirin. l1 sol sinyal, r1 sağ sinyal, l2 uzunlar, r2 ışıklandırma ve kısalar.
Grafikleri baya iyi bir oyun.
beni alıp taa uzaklara götürmüş oyundur.

küçük bir çocuk iken son model arabalara değilde otobüslere, kamyonlara hasta olduğumuzdan hep bu tip oyunlar oynardık tabi en basit simülasyon oyunlarıydı oynadıklarımız. yastıkları mı direksiyon yapmadık, terlikler mi gaz, fren olmadı ayaklarımızın altında. merdane el freni, parfüm şişeleri vites olurdu kamyonumuz da. hey gidi çocukluğumuz...
şimdilerde bilmem kaç ghz işlemcili bilgisayarda, ona bağlı bilmem kaç liralık direksiyon setinde muntazam bir simülasyon oyunu oynuyorsun ama gel gelelim bunların hiçbiri o oyunların verdiği zevki vermiyor.

(bkz: yere batsın teknolojisi)
son günlerde beni bilgisayar başından kalkamama sebebim olan oyundur. siz siz olun sakın oyuna benim gibi ingiltere'de başlamayın. çünkü hem hız limiti en düşük olan ülkedir hem de trafik soldan akmaktadır. oyunun kasması ve -çok sık olmasa da- çalışmayı durdurması eksi yönlerinden. ha bir de şehir merkezlerinin çok küçük olmasını da eksi yönlerinden sayabiliriz. güzel oyundur.
hangi tırı satın almak gerekir diye sordurtur.
modlarıyla daha bir çekilir hale gelen yollara sahip oyundur. diğer simülasyon oyunlara nazaran grafikleri gayet tatmin edicidir. yan yatmış araçlardaki şoförler, içinde bulundukları duruma tepki verseler oyun +18 olurdu.
son derece kaliteli olan, simulasyon şeklindeki tır oyunudur.

kesinlikle 18 wheels of steels serisini tahtından etmiştir.

pes ve fifa ilişkisini gözümün önüne getirmiş oyundur.

birbirinden yüzde yüz farklı yolları, kariyer olayının gerçekciliği, tırların ve diğer araçların gerçeklikle ilişkisi olarak kesinlikle cok başarılı bir oyun.

oyunu oynarken aynı anda internet üzerinden güncel olarak radyo dinleyebilmeniz de cabası.

tavsiye ettiğim oyundur.
bağımlılık yapan kamyon simülatör oyunudur. arada kafayı dağıtmak için berlin-londra yollarında az direksiyon sallamadım.
bir king of the road değildir.
Gerçek tır sürüşünü hissettirir; sağ eliniz mouse'deyken sol elinizi masaya dayarsınız ve yolculuğun tadını çıkarırsınız insanı uzaklara götürür, candır.
oyun ilk başlarda zor geliyor ama alışınca bağımlılık yapan bir simülasyon oyunu gerçekten. tek sorun yüksek grafikleri kasma sorunu yaşatıyor bu da özellikleri düşürmeyi gerektiriyor. böyle olunca da bir nevi oyunun zevki yarı yarıya azalıyor.
simülasyon oyunlarının şimdiye kadar ortaya çıkmış en başarılı oyunudur belkide. cidden kaliteli bir simülasyon. eğer direksiyonla oynuyorsanız kendinizi retarderla, cruise control ile, park manevralarıyla gerçek bir tır kullanıyor gibi hissedebilirsiniz.

şirket kurup geliştirmek falan iyi olmuş hem. ama hala tır iç donanımlarında bazı eksikler var. mesela tırın içindeyken o direksiyonun üzerine niye bir çift el koymuyorlar. vites değiştiren, gaza-debriyaja-frene basan ayaklar, viraj dönerken direksiyonu çeviren, vites değiştiren ellerde görmek istiyoruz.

ne diyeyim, inşallah kısa süre içinde bu da yapılır.

vakit geçirmek için güzel bir oyun.
güzel bir arkaplan müziğiyle zaman geçirilebilecek oyun.
18 wheels of steel tekelini yıkmış, aşmış harika bir tır simulasyon oyunudur. yollar, diğer araçların zekaya sahip sürücüleri, gerçekci sürüş ve harika simulasyon yapısıyla oynanası tır oyunudur.
bugün oynadığım ve çok beğendiğim tır oyunudur. sağ salim indirip oynayabilirim inşallah.
volvo nun tırlarının yol tutuşunun çok kötü olduğu oyun. 65le girdiğim virajda yanladım. aksine scania ise çok hoş.
isminin aslında Euro Truck Trip falan olmasını istediğim çok zevkli oyundur. Bir noktadan sonra baysa da, o noktaya kadar gayet keyif vericidir. Ancak simulasyon olduğunu iddia eden bir oyuna göre dinamikleri biraz "arcade" kaçan oyundur bana göre.
günlerce bilgisayara kitleyen oyun.
birinci serisine göre büyük bi gelişme gösteren simülasyon oyunu.
Teşekkürler makina.
şu sıralar baya bi sardığım oyundur. çoğu şehri açtım, 2 adet büyük boy garajım ve iyi para getiren çalışanlarım var. tabi oyun başlarındaki tat yok, her simülasyon oyunu gibi bundan da sıkılma vakti geldi sanırım.
macintosh için hız limitini kaldırabileceğim yamasını aradığım efsane oyun. bıktım lan 90la gitmekten.

edit: (bkz: hakanali) sağolsun verdiği link macintosh versiyonu içinde geçerli çıktı.sayesinde 60binlik gelirin yarısını bakım ve benzine veriyorum artık *
madrid ten basıp paris e götüren oyundur.
görsel efekt ve grafik ayarları ile süper bir simulator oyunu. Man, Renault, Scania, Volvo, Mercedes, Daf, Iveco markalı tırları ile harika.