bugün

kimseden bir şey istediğim yok. az ötede oynayın yeter.
böyle de bir durum var, galba.

Kadınlar; aşık olana dek en iyi psikiyatristtirler. Aşık olduktan sonra en iyi hasta olurlar.

Spellbound
inanmıyorum! Aynıyız. Ruh eşimi buldum la "Seni tanıyamamışım. Çok farklıyız" arasındaki süreye aşk diyoruz. Kendi kendimizi göt ediyoruz sadece.
Söylenmeyen sözlerin ağırlığı, demir balyalar gibi çöktü yüreğime...Bir yanardağ misali gönül dağım!Hani bazen diyorum ki patlasa bu yanardağ!...Dökse içindeki her şeyi dışarı!...Boşalsa!...Rahatlasa artık!...

Sonra duruyorum...Sonra susuyorum...içimden çıkan lavların etrafı yangın yerine çevireceğini düşününce kilit vuruyorum dilime...."Yan!" diyorum içime!..."Sadece sen yan!" Ve "Dayan!" diyorum gönlüme!..." Herkes mutlu olsun! Sen dayan!.."

Şems-i Tebrizi
--spoiler--

goruldugu gibi hakikat entellektuel bilincle kavranilamaz. bu sir cok kitap okuyarak da cozulemez. okudum bildim deme. cok ta'at kildim deme. er'i hakk'i bilmezsen, bu bosuna emektir. er hakk'i bilen kisidir. hakk'i bilen kisi ise egosunu yenmis, yok etmistir.

--spoiler--
"Cenneti hak etmedik, bari cehennemi hak edelim memati."

(bkz: kurtlar vadisi memati intihar sanhesi)
"It is better to conquer yourself than to win a thousand battles." -buddha

yani özetle diyor ki, "başkalarına karşı binlerce savaş kazanacağına sen önce bir kendi kalelerini fethet."
(bkz: dont ever underestimate the heart of a champion)
sevdiğinle seni seven kişi aynı olmaz.
aşk hayatı iki kişiye indirip özgürce yaşamaktır.
beni bir yalanla rahat ettirme, bir gerçekle acıt...
Her insanın aynalara göstermediği bir yüzü ve kimseye söylemediği bir hüznü vardır.

alıntı.
Bir sayfanın sonuna gelmeden yenisini açma, aklın hep bir öncekinde kalır.
Bilirsin ki her yarım kalış, biraz daha ölümsüzleştirir.

alıntı.
bütün renkler aynı anda kirlendi. birinciliği beyaza verdiler.
Mutluyum ! Çünkü; yol yakınken dönüşlerim var. Huzuruma şaşırmayın.
Çünkü yarı yolda duranlardan koşar adım gitmişliğim var.
Kızmayın aşktan caymışlığıma,
Benim karşıdan tanımama gibi bi özrüm var.
Gelsin hayat bildiği gibi, Elinde ne varsa hayata dair, Ötesi hiçbirşey yada vesair...
Hani demiş ya şair,''Mutluluğu sende bulan senindir'' Gerisi MiSAFiR !

alıntı.
Bir fahişenin karnındaki bebek kadar masumdu aşk, fakat orospu çocuğuydu neticede.
ben sana benim olmazsın demedim
ben olamazsın dedim!
Sormaman gereken soruların, seni tatmin etmeyecek cevapları olur.
Ben beni tümleyeni bulduğumda doğacağım.
iki türlü insan vardır. insanları ikiye ayıranlar ve ayırmayanlar.
Adam olma kavramının sigara, alkol v. b içmeyle, onun bunun karısına kızına sarkmayla, küfür etmeyle, her kavgaya girmeyle v. b fiillerle ifade edildiği bir ülkede adam olmak gerçekten zor.
MURAT YASiN BAĞCI
Our destinies have been entwined, Elizabeth, but never joined.
Kaderlerimiz hep kesişti Elizabeth. ama hiç birleşmedi...

karayip korsanları-dünyanın sonu-james, elizabethi kaybederken...
kimse hiç bir yere acelesi olmayan bir adam kadar zengin olamaz.
" ilim ilim bilmektir. ilim kendini bilmektir. Sen kendini bilmez isen halin nicedir. "
gencim güzelim beni üzeni üzerim... ( bu ne lan? puhahah *
Her batan güneşle bir parçan eksilir! Bu gün bir yerde okudum aklımda yer etmiş.