bugün

evet arkadaşlar; ethem sarısülük'ün ölüm anı ile ilgili videoyu defalarca izledim. maalesef çok üzücü olarak polisin ateş etmesine ethem sarısülük'ün vesile olduğunu gördüm...

videoda polis elinde havaya doğrulmuş silahla koşarken videoda iki kişi polise taş atıyor.

1. si polisin sağındaki ethem sarısülük, diğeri ise polisin solundaki bir kişi.

dikkat ederseniz polis kalabalığa doğru koşmaya başlıyor ve o esnada ethem sarısülük polise taş atıyor, taş polis kaskının yüz kısmına çarpıyor ve polis bu taştan irkiliyor. işte bu esnada yani ethem sarısülük'ün attığı taşa verdiği irkiltiyle, istem dışı hareketle silah patlıyor ve ethem sarısülük vuruluyor...

üzücüdür. ölen için de üzücüdür, polis için de üzücüdür...

not: polisi haklı çıkartmak gibi bir niyetim yok, şu suçlu şu suçsuz gibi bir yargıda da bulunmadım. sadece attığı taştan dolayı polisin irkildiği bir izlenim edindim...
tek başına gerizekalı gibi 50 tane eylemcinin arasın da biri kişiyi tutup dövmeye çalışıp, beceremeyip, korkunca silahına sarılıp doğru düzgün havaya kaldırmadan kalabalığa ateş eden bir sığırı aklama çabasıdır.

not; bir de sonra ayakları götünü döve döve kaçıyor.

ne oldu lan nerene kaçtı delikanlılığın ?
yorumsuzdur. taş atan herkes öldürülseydi ülkede adam kalmazdı.
ethem'i katleden polisin diplomasız avukatlarının yaptığı ibretlik savunmadır.
ancak vicdanı olmayan veya görüntüleri izlememiş biri tarafın getirilebilecek önermedir. arkadaşım orada polis birini tekmelemek için öne geçiyor ve birden kalabalığın önünde buluyor kendini, panikliyor ve silahını dengesizce tutarak 3 kere ateşliyor ve 3. el ne yazık ki ethem sarısülük'ü şehit eden ateş. ayrıca silah istemsizce 3 kere patlar mı?
sadece "ölen için üzücüdür" argümanını kullanmamamk için gerçekleşmemesi gereken hadisedir! ölen bir candır ve üzülmek gerçekten çok samimiyetsiz kalacaktır karşısında!
şehit komiser mustafa sarı bir eylemcinin peşine koşup yakalamaya calışırken şehit olmuştur. üstelik kendi düşüp olmuştur. ama burada kendi öldü demek dogru olmadıgı gibi ethem sarısülük'ün de kendisinin kaşındıgını söylemek son derece akıl almaz düşünüş biçmidir. kimse ölüme taş atmaz.
Off beni bir kere daha üzen olay.gezi parkı destekçisi olarak polisten özür diliyorum.
asıl soru polisin halka silah doğrultmasıdır hatta o beyinsiz tek hücreli canlıya silah ve yetki veren şuursuz devlettir.
(bkz: oha)
kaderdir söyleyecek başka kelime yok.
ne olursa olsun! Sana silah çekmeyeni vurursan bu orantısız güç kullanımıdır! Yasaktır. Haksızdır. Kaldı ki burda adamı öldürmüşsün! Yani sana atılan taşa ya da başka bi şeye karşılık kurşunla cevap vermişsin! Bu suçtur. Cezası hapistir. Polis de olsan hapistir. Asker de olsan hapistir. Bu kadar basit amk. "o onun saçını çekmiş, öbürü korkmuş vurmuş, diğeri sıçınca öbürünün ödü patlamış da böyle yapmış." diye kıvırmaya gerek yok. Bunlar teferruat!
gözlemimde ne kadar haklı olduğumu o polisin röportajından anlayabilirsiniz.

"Gezi Parkı eylemlerinde Ethem Sarısülük'ü vuran polis memuru Ahmet Ş. ifadesinde ateş ettiğini kabul etti ancak bileğine gelen taştan ötürü namlunun yön değiştirdiğini söyledi."

http://www.haber7.com/gun...fadesi-olecegimi-dusundum