bugün

et ve süt kurumunun internet sitesinde yapılan duyurudur.

resmi kaynak;
https://www.esk.gov.tr/tr...Hizmet-Alimi-Yapilacaktir

devletin resmi açıklamasına göre 300 tırlık kemiksiz sığır eti ithalatı yapılacak ve bu etler için gümrükleme hizmeti alınacakmış.

hayırlı olsun.
biliyorsunuz kısa süre önce ithal edilen canlı hayvan ve karkas etlerde veteriner denetimi zorunluluğunun kaldırıldığı ortaya çıkmıştı.
şimdi bu yeni 300 tır et için de muhtemelen bir denetim olmayacak.

şarbon vb tehlikelere karşı ne gibi önlemler aldınız acaba?
cevap: hiç...
Halkımız ucuza et yesin diyedir, ne battı yine size muhalifler.
kendi götünüzü kesin yiyin, daha uzun yaşarsınız.
Hala ithalat hala ithalat. Ulan yoksa bunlar dışarda mandra falan satın aldı da dışardan bize kendi malını mı satıyor?
Cari açığı arttırmaya ek katkı sağlayacaktır. Zannımca başka bir faydası olmayacak. Sanki eti ithal edince kilosu 15 liraya düşüyor da herkes rahatça yiyebiliyor. Yine pahalı, yine pahalı. ithal edilmesin daha iyi. Yemeyiz olur biter. Yiyemiyoruz da zaten.
Binali yıldırım meclis konuşmasında "tarımda bir numarayız" deyince salondan kahkahalar yükselmişti. Bun ardından konuşmasını kesip "neden gülüyorsunuz" diye sormuştu.
Çok merak ediyorum, Şimdi anladı mı acaba kendisine neden gülündüğünü.
üretim yeterli değilse ithalat yapılırken eldeki döviz harcanacağı için dövizin değeri artar. dolayısıyla yeni bir mal daha pahalıya ithal edilir. sonuçta halka daha pahalıya satılır. ayrıca üretici de üretimden soğutulmuş olur. başta arzın artmasından dolayı fiyatlar biraz düşebilir ama ithalata bağımlı bir ülkede halk ucuza et yiyemez.

hayvanların gemilerde çektiği eziyetten ve getirdiği hastalıklardan bahsetmiyorum bile.