bugün

görsel

Kuzu etinin kilogram fiyatı 15 günde yüzde 18,3 artışla 245 liradan 290 liraya yükseldi. Et tüketiminin azaldığına dikkat çeken Kasaplar Esnaf Odası Başkanı, artışın devam edeceğini söyledi.

https://www.gazeteduvar.c...45-lira-zam-haber-1649349
Ben hep 200 liralık aldığım için ilgilendirmeyen durum.
5000 TL ikramiye geldi haydi ete haydin...
Eti ucundan koklarsınız artık...
umarım daha da artar. bu millet bedel ödeyecek abi. bu arada ben fiyatına bakmadan hepsinden alıyorum mehehee.
Fiyatı çok artmayan bir gıda maddesi var mı ki?
Vitaminsiz kaldı koca millet...

Yazık...
makarnaya devam pampa ülkecek aptallıkta master yapacaz.
taze fasulye neyinize yetmiyor mk.

ne demek o da 50 lira oldu? hani 7.5 liraydı lan?
çok mu?

mübarek pırlanta, safir, kaşıkçı elması olma yolunda hızla ilerliyor! durduramıyoruz..

yakında birbirimiz ısırmaya başlayacağız.
Bir noktada et fiyatlarını takip etmeyi bırakanlar oluşumu onursal üyesi olarak bu durum açık bir şekilde halkımızın zekasını düşürmektedir.
burda trolleri "nankörler! muz gördüğünüz mü vardı! avokado gördüğünüz mü vardı! kivi gördüğünüz mü vardı! hepzi reiz sayesinde" derken arkadan ekonomist reizleri et, peynir, zeytin, sebze, meyve, başka ne yiyecek varsa hepsinin fiyatını uçurdu.

tarım-ekonomi ülkesinde aç kaldık, bravo.
Türk milleti en pahalısına layık. O yüzden ekonomistleri başta tutuyo. Ne demişler, ucuz etin yahnisi yavan olur. Pahalı olcak ki tadına varalım...
Henry kissingerin şu sözünü hatırlatan ve bir plan dahilinde yapılan eylemdir.
"Gıdayı kontrol ederseniz insanları kontrol edersiniz."
(bkz: yeni dünya düzeni)
Et yemeyen insanlar çok uysal olurlar. Mesela hindistan gibi ülkelerde yaşayanlar genelde bir deri bir kemiktir. Başkaldırmaz ve itaat ederler.
Et yiyen toplumlar ise fiziken güçlü olmanın verdiği enerjiyle hırçındır.
Olsun ucuz kuyruklarımız var.
Beslenme ve davranışlar arasındaki bağlantı bilinen bir gerçek.

Acilen et, tavuk ve balık ağırlıklı beslenmenin normalleşmesi gerekiyor.

Balık yemeye yemeye 3 haneli ıq bile kalmadı bile ülkede.
hepsi birlikte çalışıyorlar çete mafya bunların yanında çırak kalır. türkiyede ota boka ithalat yapmak için fırsat kollayan tepedekilerle bağlı ve tepedekileri de bu işler için rüşvetle besleyen bir kesim var. bunlar eroinman gibi rüşvete alışmışlar bunların enikleri yarrakzadeleri bu rüşvetleri topluyor. soldan sağa dönmeye bile komisyon rüşvet alıyorlar. bunlar rüzgar çıktı güneş açtı hava soğudu kar yağdı türlü bahanelerle devamlı ithalat peşindeler. ve öylesine katmerli zararlar oluşuyorki aklınız hayaliniz durur. yıllardır köylü üretici can çekişiyor kan kaybediyor. ve bu ithalatla hayvan getiriyorlar sonra bunlar yine belli kesimlere gidiyor bunlar et piyasasını kontrol ediyor. bütün bu yem fabrikaları neden böyle 5 kuruşa satıldı ve tamamen ithalatçıya ve özel sektördeki yemcilere yem ettiler üreticiyi çiftçiyi hayvancıyı. bu ithalatçılar tepedekilere de huzur hakkı verip artık ne olduğunu siz düşünün o huzur hakkının ne olduğuna devamlı halkı öpüyorlar kimse umurlarında değil çok üzülüyorlar emekli yiyecek kıyma bile bulamıyor diye.
Millet yakında hz ibrahim gibi oğlunu kesmeye kalksa şaşırmam. Olsun sünnettir…
beni de etkilemiştir. artık 4 yerine 3 öğün et yiyorum maalesef açık ve net.
bu durumu duzeltse duzeltse reis duzeltir.
keske en kisa surede basa gelse.
Reis hayvan üretiminde sorun yok dedi. Ama et ithal ediyoruz. Kafam karıştı...
hep seçiim zamanlarında bişeylerin fiyatları artıyor. bi ara limon bi ara patatiz soğan bi ara sıvı yağın fiyatları arttı bir kaç ay sonraları limon fiyatları çok düştü üretici düşük fiyat yüzünden limon ağaçlarını söküyor diye haberler çıktı yağ fiyatları o artıştan beri aynı patates desen 10 15 tl.
çok artmadan çıktım da haliliim aman başım selamet.

çok artmadan 5 atarız gerekirse...
200 troll değil de 200 sığır besleseydiniz bu kadar olmazdı.

Benim lafım değil.
Hayvancılığın sıkça yapıldığı illerde de metropol olarak nitelendirilecek şehir fiyatlarını görmek mantık dışıdır, anlamsızdır. Evet et gerçekten pahalıdır.
Arttı daha da artacak.