bugün

esrarı bırakmak için gereken tavsiyelerdir. Bir arkadaşım için lazım olandır.
kokain'e başlanabilir.
Reklam yapmamak.
Şekeri tatsin.
"ottur günahı çoktur" sloganını sindirmek.
içme.
içine adaçayı da koysundur.
müptezel bir kardeşim ki 6 yıldır falan içiyordu ; namaza başladı bıraktı.
Vereceğiniz tavsiyeye küfrettirendir. insan hayatı söz konusu bari burda ciddi olun.
Esrar bağımlılık değildir. Kişinin karar vermesi gerekmektedir. Tıpkı diyete girdim artık çikolata yemeyeceğim demesi gibi. Eroin gibi gözünüzü döndüren krizlere sokmaz sizi. isteyin yeter.
ilk önce arkadaş çevrenden ayrılman gerekmektedir. Esrar , eroin gibi uyuşturuculardan farklı olarak bırakması daha kolaydır. inanırsan başarabilirsin. Çevrende esrarla alakalı her şeyi sil at ,esrar içtiğin bir arkadaş görürsün beynin hemen uyarıcıları ayaklandırır ve bir bakmışsın uçmuşsun . Kitap okumak ,tiyatroya gitmek , film izlemek , pc başında oyun oynamak , egzersiz yapıp spora gitmek , bisikletli turlara katılmak gibi yeni şeyler yapmaya başla o kadarda zor değil göreceksin.
esrara bağımlı olan beynini sikmekle başlamalısın işe.

Edit: hayır neden eksiliyorsun bunu?
Hiç başlamayıp muhabbetinden dahi uzak durmak kâfi olsada en kestirme çözüm arkadaş ortamını ya da oturduğun Çevreyi değiştirmektir.
Tek çözüm neye inanıyorsan ona yönelmektir , hangi dine mensupsan oku ibadetlerini yerine getir düzeliceğibi göreceksin ateistsen eğer alternatif çözümlere yol almaktır , spor , herhangi bir hobby olabilir , akvaryum mesela çok iyidir bu konuda. Tabii her şeyden önce bünyeni sağlam ve kararlı tutmak.
gerizekalı olmamak yeterlidir.

zira esrar bağımlılık yapan bir kafa yapıcı madde değildir.
amerika'da devlet destekli site %9-10'u aşırı kullanıldığı taktirde bağımlılık yapacağını iddia etse de pek inanılası değildir.
http://www.drugabuse.gov/...juana/marijuana-addictive

not: kullanıcı değilim, bir dönem araştırmasını yaptım. *
yüce yaradanı hatırlayın, emir ve yasaklarına göre yaşamayı ilke edinin. Gerisi gelecektir inşallah.
esrarın bırakmanın en güzel yöntemi bir daha almamaktır. esrar bağımlılık yapan bir şey değil ki amk. arama torbacıyı olsun bitsin.
gereksiz tavsiyelerdir ne olursa olsun yine içeceksinizdir. ne yaparsanız yapın bir kere kana girdimi çıkartamıyorsunuz ya hiç başlamayın ya da ölümü bekleyin o kapınızı bir gün çalacaktır.
Terapi görmek. Kendi kişisel problemlerini çözmek. Mutlu olmayi bilen insan esrar içip hem kendini hem yakınındakileri mahvetmemeli. Erkenden kırışan bir cilt , dökülen saçlar ve balığınkine benzer bir hafıza. Esrarkeşlerin hayatı berbattır. Kimseye değer vermezler çünkü ictikleri boka tAPAR bu insanlar. Sanırsınızki dünyanın en güzel şeyine muptela. Önce kesinlikle terapi , Çevre değişikliği lazım . Esrar sinir sistemini de tahrip eder hem şizofreni zamanla gelişir. Bu kaçınılmazdır çünkü bunama yapar. Her şeyi unutuyorum süper ya derken şizofreni olup kayar gidersiniz.
bana bırakın adresi veriyorum.
esrarsa sıkıntı yoktur ( doz aşımı olmadığı sürece ) pek çok ülkede yasaldır. lakin yakılarak değil buharı tüttürülüyor ve sağlıklı olduğu düşünülüyor , boku çıkarılmadan tabi bizim gençler genelde bir dahamı gelicez dünyaya mantığı ile gazete kağıdına sarıp içebilir. hiç içmedim içmem de lakin bunu kullanan insanların hobilere başlatılması , ev değişikliği , arkadaş değişikliği hatta ülke değişikliğine yönlendirilmesi gerekiyor. ufkunu açmak gerekir.
En önemlisi o işle ilgili arkadaşlarını bırak. Çünkü her ahlak ve aliskanlik arkadaş ortamiyla gelir. Arkadaş ortamin senin için vaz gecilmezse sen daha çok ucarsin. Tabiki birgün de bir catidan.
Ayni yoldaki arkadasinizdan yardim dileyin.o bir yolunu bulacaktir.
esrar bagımlilik yapmaz. O nedenle birakma söz konusu degil. Silktir.

Ustelik Bir neden yoksa neden birakasin ki? Pekakaya gelir saglama disinda.
Güvendiği tüm daglardan saglam bir dayak yemek.
ben uzun süre kullandım şuan sadece alkol içiyom sende bırakırsın ama ex te kullanıyosan ilk önce onu bırak sonra esrarı lap diye hepsini bırakamazsın hapı bırakmak bayağı bi zor olduğu için rivotril ve alkolle tatmin et kendini.