bugün

Kimilerince bir halt zannedilen çok afedersiniz boktur. Bir de kullandığı için sözde bir de bunun felsefesini yapanlar var yok esrar şöyledir bilmem ne burda ifademizi tekrarlayalım çok afedersiniz boktur.
Esrar kullanacak kadar ezik, iradesiz olmamalıdır bir insan. Keyif meyif geç bunları çakırkeyf olmak istiyorsan git bunun yerine rakı iç şarap iç votka iç bira iç(tabi ki bokunu çıkartmadan) daha iyidir ciddiyim.
Hap map uyuşturucu falan sakın diyorum hem kendinize hem sevdiklerinize ailenize yazık.
Kullanmayın.
Özendiren mallara da 'yav he he' deyip biranızı yudumlayın.
Hadi afiyet olsun.
Kesinlikle bir bok olmayandır.. Ben bikaç sene öncesinde az da olsa kullandım.. Gerçekten amaçsız birşey..
Bir çok Genci yoluna itmiş illettir.
arapça'da "sırlar" anlamına gelen kelime. bi de içilen cinsi var tabi, ot da derler.
Yatkinligi olanlarda ilk seferde dahi sizofreni yapma riski olan madde. Kesinlikle uzak durulmali.
beyin tümörünü durdurduğu ve ya geriye çektiği kanıtlanmıştır. fakat sağlıklı beyin hücrelerini de öldürmekte olan ot.

Ekleme: kullanayım demeyin. Zevk veriyor diye başlarsınız, morgda bitirirsiniz.
perslilerin ve arapların bulduğu rüşvet gibi ortadoğu boklarından birisidir.

içmeyin, içirmeyin.
içene göre farklılıklar gösterebilecek bir kafası vardr diye düşünüyorum umut ediyorum. iki duble rakı içince götü başı dağıtıp aslan kesilen tipler olduğu gibi bir 70'lik içip efendi efendi durabilen adamlarda var. yani ben gördüm daha önce... herif ayakta zor duruyordu ama ne çevreye olan saygısından ne kendisine olan saygısından ödün vermiyordu.

askerden yeni gelmişim avea a.ş de kurumsal danışman olarak çalışıyorum. Arkadaş ortamımız oldu tabi işimiz icabı... bir akşam birlikte bir şeyler yapalım dediler iyi dedik. Kadıköy'de akmar pasajının sonundan sola dönüp yukarı çıkınca pilavcının hemen yanında bir mekan vardı burayı ayarlamışlar gittik. Kadınlarda var aramızda iş arkadaşlarımız hep birlikte yemek yedik içmek isteyen içti falan bende o zamanlar azda olsa alkol kullanıyorum bende içtim bir şeyler. neyse hanımların tümü ve bazı evli olan erkek arkadaşlar saat 23 gibi topukladı biz kaldı ortada. ertesi gün tatil olduğundan herkes oturalım kalkmayalım sohbet şimdi daha güzel olur 5-6 kişi kaldık dedi... benimde sohbetimi genelde severler zorladılar kaldım.

dediler buradan çıkalım başka bir yere gidelim. iyi dedik kalktık sonra tenha sokaklardan birinde içimizde hiç beklemediğim bir tipten esrar çıktı başladılar döndürmeye sokak ortasında... hepsi taşak oğlanı gibi oldu amk diyorum ben nasıl bir ortama düştüm.

neyse bunlar içti başka bir mekana girdik bahariye taraflarında 2 saatte burada oturduk ben içmedim zaten sohbet ederiz dedikleri şey am-göt muhabbetine döndü. tekrar çıktık sokaklara. bunlar ara sokaklarda yine döndürdü ardından tekrar bahariyeye çıktık kilisenin oradan sallanıyoruz aşağıya... karşıdan 3 kişi geliyor 2 si kadın 1'i erkek... içimizdeki piçlerden biri bunlara doğru iyice yaklaştığımızda "şu karıları sikelim bu ibne sikemiyordur" dedi... ne bok yiyeceğimi şaşırdım. buna sağlam bir sövdüm ne olduğunu şaşırdı lafı işitip benetton mağazasının camına iyice yapışan üçlüden özürler diledim arkadaşın sarhoş olduğunu kendinde olmadığını söyledim ancak benden de ürkmüş olacaklar ki arkalarına bile bakmadan hızla uzaklaştılar.

götünüz başınız oynuyorsa su bile içmeyin içirtmeyin.

içmeyin ulan.
hindistan da doğal olarak yol kenarlarında yetişmektedir. Her hintlinin mutfağında baharat olarak kullanılmak üzere bulunmaktadır.
Sevme kızım beni
ben bir serseriyim
esrar ve duman kokarım
ben şarkı türkü bilmem
esrar sararım kova yaparım.
-Ceyhan Prensi~
Sapkınlıktır. Kullanmayın.
ölüme beş adımın üçüncü adımıdır. hala şans varken dönülmelidir.
sigara, alkol, esrar, hap ve diğerleri. sonrası ölümdür.
yasallaşmasının yanında insanların beyninde de normalleşmelidir. ot lan bu yerden biten ot. içine hiçbir şey konulmamış. bağımlılığı sigaradan daha az.
Sapkınlıktır. Kullanmayın. Yasallaşmaması gerekmektedir.
dünya ölüm istatistikleri verilerek temize çıkarılmaya çalışılan doğal kafa yapıcı. bunu ocb ile sararken, içine bir kaç dal sigara kırıp tütünlerini ekleyerek karıştırıyorlar, sadece esrarı sararak içmiyorsunuz yani. yine aynı şekilde kova yapıldığı zaman, kapağa bir kaç tane sigara dalı kırılıyor onunla beraber karıştırılıyor. eroin, kokain tarzı kimyasallara göre çok temiz ve masum kaldığı doğru, ama yinede tam anlamıyla zararsız ve masum değil. ileri aşamalarda beyine verdiği zararın yanında akciğerlere verdiği zararda var, en az sigara ve nargile kadar hemde. sigara ölüm oranları ve felç raporlarını esrarla gayet mantıklıca eşleştirebilirsiniz. üzgünüm müptezel kardeşlerim, her şey sağlık için.
sevimlileştirilmeye çalışılan pislik. Esrar nedir biliyor musun? Esrar köprüdür köprü. Esrar bir kapıdır. uyuşturucu maddelere giriş kapısıdır. esrarın bağımlılık yapmadığını söyleyenler 1 hafta içmeden duramazlar yalancıdırlar. esrardır önce sonra bonzai olur jamaika olur sonra koka olur eroin olur şeker olur yıldız olur.. Ölüm olur sonu ölüm..
Esrar hakkında entry girmek isteyen yazarların türk ceza kanunu 190/3 sayılı maddeyi okumalarını ve buna göre entry girmeleri gerektiğini hatırlatmak gerekmektedir.

Türk ceza kanunu

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5237.html
içindeki etken madde yüzünden hızlı düşündürdüğünü hissettiren aslında beyni yavaşlatan ot.
bir nevi beynin oynadığı oyun diyebiliriz. dünyayı yavaş algıladığınız için düşüncelerinizin hızlandığını hissedersiniz.

uzun süreli kullanımda paranoya ve depresyona girme olasılığı kişiden kişiye göre değişir.
alkolle beraber tüketilmemesi gerekir. ikisinin yaşattığı his birbirlerine çakışır.

en güzel yanı düşüşte şekerinizin düşmesi ve müzik algılarınızın açılmasıdır.
önceden hiç sevmediğiniz şarkıları sırf melodisi güzel diye çok sevebilirsiniz.

yıllardır yediğiniz şeyleri ilk defa yiyormuş gibi hissetme olayı başlı başına muhteşem.
çiçeği nemli havayı sevdiği için en kalitelileri fas'ta yetişir.
olmaya devlet cihan da bir nefes sıhhat gibi.
bla bla.
(bkz: ganjah)
rahatlatan bitkidir. cay veya yakilarak icilir. susatir aciktirir insani. anlasilamayan seyse bunun bonzai jameika yla ayni kefeye konup gozu kapali aman uzak dursun aman pis aman kaka triplerine giren insan modelleri. icmiyorsan icme icene bok atma. bunu icip saga sola satasani goremezsin. alkolde goruyorsun ama ona neden bisey yok ? esrarin yasak olmasini tek bir nedeni vardir devletin cikarlari. yasal olursa devlet esrardan vergi alamaz cunku herkes evinde esrar yetistirebilir ama kimse evinde alkol uretemez. devlet alkolun gramindan misli misli vergi alirken esrardan sadece tozunun vergisi alabilecekti. sigaradan alkolden daha az zararlidir. alkole toz konmaz e cunku o yasal dimi evet yasal yasal da bu yasal olmasi icilebilir birsey oldugunun gostergesi mi o zaman bu ulkede esrarin icine bok katiyorlar herhalde devlet bok icmemizi istemiyor baksana hollanda basta olmak uzre on kusur ulkede serbest heralde oralarda icine bok katmiyorlar degil mi bokcuk ? 4mina kodumun uyarisi varmis icmeyin pis kaka peh!!.
sanılanın aksine uyuşturucu değil uyarıcı, yeşil renkte ve yakılarak içilen maddedir. Halk arasında kullanılan en yaygın adı ot olmasına rağmen, pot, cigara, mary jane, bob, yeşil, paparoz, manzara gibi argo dilinde kullanılan onlarca ismi mevcuttur.

4 senedir zaman zaman, hayatımın bazı dönemlerinde de 2 haftalık süreyi geçmeyecek şekilde gün aşırı kullanan ve kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki sizi rahatlatır ancak etkisi içtiğiniz ortama bağlı olarak inanılmaz bir şekilde değişir, ilk defa da içiyor olsanız bininci defada içiyor olsanız samimi olmadığınız veya kendinizi rahat hissetmediğiniz ortamlarda kesinlikle yanına yaklaşmayınız çünkü sizi bad tribe sürükleyebilir ve paranoyaklaştırabilir o yüzden eğer içeceksiniz ki hiç içmediyseniz yine de içmeyin derim ama illa içecem diyorsanız da yanında her şeyi rahatlıkla yapabildiğiniz arkadaşlarınızın yanında tüketiniz. içmek için kesinlikle dış mekanları tercih etmeyiniz ev'de içmek her zaman en güzelidir ve kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar. bazı yazılanların aksine ne kadar içerseniz için asla halüsinasyon görmenizi sağlamaz. amerika da saf marihuana halini de içmiş biri olarak söyleyebilirim ki kesinlikle böyle bir etkisi yoktur. ot içip halüsinasyon gördüğünü iddia edenler acaba ne içmişler ot diye çok merak etmekteyim ayrıca halüsinasyon gösteriyor demek ot'un cazibesini de arttıracaktır o yüzden götünüzden sallamayın derim. bunun dışında düşüncelerinizi derinleştirir, ortamınız güzelse güldürür ama inanılmaz bir şekilde uyku yapar ve tembelleştirir, içtikten sonraki ilk beş dakika her zaman en güzel hissettiğiniz andır sonra yerini tembelliğe yorgunluğa ve uyku haline bırakır. eğer gün aşırı üç günden fazla süreyle sabah akşam kullanmışsanız bu etkisi daha da fazla bir şekilde hissettirir dördüncü gün yataktan çıkmak istemez kendinizi inanılmaz yorgun hissedersiniz, bir süre sonra da konuşmaya bile üşenir bir hale gelirsiniz. içilmeden önce ortamda mutlaka şekerli bir kaç yiyecek bulunması gerekir çünkü kan şekerini düşürdüğünden bir süre sonra şekerli bir şeyler yemek istersiniz, eğer hiç bir şey yemezseniz kafasından çıkmanız daha uzun sürecekken şekerli gıdalar ve içecekler tüketerek kafasından daha kısa sürede çıkabilirsiniz. tütünle karıştırılarak içilmesi ise ülkemiz fakirleri tarafından ellerindeki malın miktarını arttırmak için uydurulmuş bir zırvadır ve tarafımdan tavsiye edilmez.

zararlı olup olmadığı konusunda inanın hiç bir fikrim yok yani bunun zararlı olduğuna dair de yüzlerce makale bulunurken zararsız olduğuna dair de yüzlerce makale bulabilirsiniz o yüzden neye inanacağınızı bu konuda şaşırabilirsiniz, ama ben uzun süreli sık kullanımda rahatlıkla, kısa süreli unutkanlık, aşırı uyku hali ve tembellik yaptığını söyleyebilirim. esrar sizi kolaylıkla asosyalleştirebilir ki gördüğüm kadarıyla en güçlü negatif etkiside budur. bunun dışında ülkemizde satılan esrarın kesinlikle saf esrar olmadığını bilin, bu yüzden eğer türkiye sınırları içinde içiyorsanız bilin ki zararlı çünkü bir çok torbacı daha az esrardan daha fazla para kazanabilmek için içine başka maddelerde eklemektedir hatta bazılarının kafasının daha iyi olması ve torbacılara müşteri kazandırması için ecstacy tozu karıştırıldığını söyleyebilirim. bu yüzden türkiyede içtiğiniz esrar hem daha zararlı hem de bağımlılık yapma oranı daha yüksek esrardır. eğer kendi evinde yetiştirmiş birinin zulasından bir sigara içerseniz aradaki farkı kesinlikle ayırt edeceksinizdir.

bağımlılık konusunda ise bağımlılık yapmadığını düşündüğüm halde yasal olması halinde bağımlılık yaratabileceğini düşünenlerdenim. şöyle ki ot olmasa ben asla aramam, istediğin sıklıkta kullanmış ol olmadığı durumlarda fizyolojik bir etki göstermez, bir gece sigaram bittiğinde bulamadığım için gerçekten çıldırdığımı hatırlıyorum ama otta asla böyle bir şey olmaz varsa elinizdeki bitene kadar içersiniz ama yoksa asla aramazsınız, ama eğer ulaşma imkanınız kolay ve birazda paranız varsa sık sık alma olasılığınız artar. buna rağmen eğer yasal olsa ve sigara gibi marketlerde satılıyor olsa kesinlikle paket alıp içer, bitince tekrar gidip alırsınız. esrarı ayda bir içtiğini söyleyen herkese sorun eğer yasal olsa ben gidip bittikçe almam yine ayda bir alır içerim derse bilin ki yalan söylüyordur. bu durumda bağımlılık yarattığını söyleyebiliriz ama asla sigara kadar güçlü bir bağımlılığı olmadığını da belirtmeliyiz ki sigaranın bağımlılık derecesinin eroinden bile yüksek olduğunu düşünürsek bağımlılık konusunda sigarayla karşılaştırılması yersiz olur.

amerika'da hemen hemen tüm eyaletlerde ve bir çok avrupa ülkesinde medikal olarak kullanımı yasallaştırılmıştır. yine bazı amerika eyaletleri, avrupa ülkeleri ve uruguayda içilmesi de serbest bırakılmıştır. amerikadan örnek verecek olursak yasal olan da olmayan da tüm eyaletlerde sigara gibi tüketilmektedir, hatta bizzat sigara kullanmayan ama esrar içen bir çok insana gözlerimle tanıklık ettim. türkiye'de ki gibi insanlar esrara öcü gözüyle bakmaz ve kullanılması gayet olağandır. hiç içmemiş olan 16 yaşından büyük bir tane amerikan vatandaşı olduğunu düşünmüyorum. biz de bu kadar öcü olarak görülmesinin tek sebebi ise illegal olması ve kullanan büyük kesimin serseri apaçi tayfasından oluşması... yine de türkiye de hiç bir zaman gerçek esrar deneyimini yaşayamazsınız eğer birinci sınıf dünya ülkelerine herhangi bir amaçla gitme şansınız bulunuyorsa deneyeceksiniz ilk oralarda deneyin derim.

eh söyleyeceklerim bu kadar.
sırf meraktan 2 fırt çektiğim madde, litrelerce alkol almama rağmen bana mısın demeyen ben o 2 fırtla önce başım döndü ondan sonra gözlerim kızardı ve kısa bir bad trip benzeri bir şeyden sonra gülmeye başladım yani kısacası en fazla ne olduğunu ve neden zararlı olduğunu anlamak için bir arkadaşınızdan 1 fırt deneyin onun dışında uzak durun zaten neden kullanmamanız gerektiğini o zaman anlıyorsunuz.
insana evin içinde kendini aratıyor anlayacağınız fazla tehlikeli tripleri var.
her zaman aldığım adamı paket etmişler sanırım bugün yoktu yerinde. keçiören'de bunu bulmak azap amk.