bugün

Bir tv kanalında, evlenme programı sunan esra erol ayda 1 milyon 100 bin tl maaş alıyor. yapımcı kocası da aynı parayı alıyor. yani bu eşlerin evine 2.2 milyon tl giriyor aylık. bu adalet midir? bu insanlar o yaptıkları program ile bunu hak ediyorlar mı tartışılabilir. ancak o aldıkları parayı 1 ay bile bize verseler bizim hayatımız için yeteceği aşikar. haberin linkini aşagıda paylaşacağım. bu kadar gereksiz program bu kadar çok izleniyor. ben artık aklım almadıği için yorum yapmayı bırakıyorum.

tanım; yuh denilicek kadar fazla maaş alan esra erol.
http://m.radikal.com.tr/h...erol-para-basiyor-1494397
çok da sikimizde olan maaştır.
o dandik evlenme programlarını pür dikkat izleyen halkımız varoldukça, az bile almaktadır. her halk hakettiğini yaşar.
Yaptıkları işi hafife almayın. Sonuçta Bir nesli yozlaştırıp yok ediyorlar.
iş-işçi-ücret ilişkisi,
üreten kişinin yetkinliğine, üretilen işin değerine ve işverenine kazandırdığı katma değere göre belirlenir.
yani bu kadın, kanalına milyonlar kazandırıyorsa, haliyle aldığı para da milyon birimiyle olur.

izlemem etmem, kimdir bilmem. Ama dünyanın en leş programını da yapıyor olsa, arz talep meselesidir bu işler. demek ki üretilen işin bir alıcısı var. ve iyi ya da kötü bir değer sağlıyor.

hani kimi niye bunca rahatsız ediyor anlamak güç.
Galatasaray'dan fazla kazanan kadındır. Ahahaha
arz-talep meselesinin belirleyici olduğu maaştır.

halk ne kadar malsa, mal programı yapan o kadar çok kazanır.
maaş? esra atvnin ortağı değil miydi?
çok da s*kimizde olan maaştır.
ayda 150 bin diye duydum. ne milyonu be.
Manukyan'ı bile geçmiştir. Kadının kemikleri sızlıyordur şimdi.
Madem o kadar tv de insanlık dersleri veriyor ee bu parayıda onu izleyen insanlar sayesinde kazanıyor sıkıysa birazını paylaşsın o zaman izleyecileriyle ama yoooook yemezz dimiii * .
Oldukça dolgun olduğu bilinmektedir.
Züğürtlere dert olmuştur.
Dünya çok acayip bir yer gerçekten. Esra Erol çöpçatanlık yapıp ayda bir milyon lirayı cebe indiriyor, bizim ninelerimiz, teyzelerimiz 50 senede zibilyon insanın evlenmesine vesile olmuşken çoğunlukla milyon kez beddua alıp bu evliliğe sebep olanın Allah bin belasını versin, iki yakası bir araya gelmesin cümlesindeki hedef insan oluyor... hayat, hiç adil değilsin!
dudak uçuklatan maaştır.

esra erol bu kadar para alıyorsa, kimse futbolculara çok görmesin aldığı parayı.

kar kış yağmur çamurda koşacak sakatlanacak. doğru mu?

üstelik bu parayı sadece ortalama 35 yaşına kadar alacak.
Gelir adaletsizliğine bir örnek. Evet.
Tüm looser ların adaletsizlikten dem vurduğu maaş. KAdın aldığının çok daha fazlasını kazandırıyorsa neden adaletsiz? Eğer o paraları kanala kazandırmak, ekran karşısında milyonları ekrana kilitlemek o kadar kolaysa, buyrun, hodri meydan. Bende seyretmiyorum öyle programları ama seyreden milyonlar varsa, alınan parada helaldir.
Senin ve benim bilmediğim. Aynı zamanda benim umrumda olmayan şeydir.
kimse kimseye 1 milyon maaş vermez. eğer ona daha çoğunu kazandırmıyorsa...
Esra erolu o programdan çıkarırsanız kimse izlemez, çok denediler yemedi. Kısacası bu kadın bu kadar para kazanıyorsa hak etmiştir.

bu yazdığım yere kadar, kocası yapımcısı değil idi. şimdi dikkatimi çeken şey bu oldu, aklıma deli sorular takıldı.
(bkz: kara para aklama yöntemleri)
züğürtün çenesini yoran meblağdır.
Kaç yıldır yapıyor bu işi türkiye biliyor onu artık. Aldığı maaşta oldukça yüksektir.
tükiye'de bu şekilde paraya gömşüren bir çok kişi var. burada düşünülmesi gereken olay bunlar değil. boşuna yazıyorsunuz. bir çok ünlü isim defalarca kez aldığı maaş ve kazandıkları paralarla gündemi meşgul etmiştir.

istediğiniz kadar karşı çıkın, ortada şöyle bir soyut gerçeklik var. bu tür insanların dolaylı ya da dolaysız bir şekilde islam'a inanmadıkları gerçeği. evet, evet saçmalama diyenlerinizi görür gibiyim. lakin şapkanızı çıkartıp koyun önünüze bir; bunu söyleyen ben mi saçmalıyorum, yoksa bunlardan bir kısmının hatta hepsinin dindar insanlar olduğunu söyleyen, savunan ve öyle zanneden sizler mi saçmalıyorsunuz?

hangi islam kuralıymış ki bu, hangi islam kitabıymış ki bunu söyleyen; "komşun açken sen tok yatarsan bizden değilsin" diyen bir din varken ortada parayı dozer kepçesiyle kaldıranın islam'ı savunduğunu tartışan, savunan, iddia eden sizler ancak ve ancak islam'ın değil, kapitalist sermayenin kulu olursunuz. türkiye'de veya bir başka ülkede, islam'ın emrettiği paylaşımcılığı göz önünde bulunduran, tam da bahsettiği şekilde konuşalım, komşsunun açlığına tahammül edemeyip rızkını onla paylaşan bir anlayışın esamesi yok zaten onu bir geçin, daha da ötesinde çok çok uç bir durum olan esra erol'un ve benzerlerinin kazandıkları parayı, sanki hakkını veriyorlarmış gibi savunur toplum haline gelmiş islam topluluğu. yozlaşmanın vardığı boyutu varın siz düşünün. bazıları da "efendim burada etik önemli değil, sonuç olarak izleniyor mu? izleniyor. burada kanala kazandırdığı reyting önemli" diyorlar. sen bu şekilde düşünüyorsan, sokakta kadın satan pezevengin, uyuşturucu satan torbacının, ya da kendi sahip olduğu kanalda islam'ı kötüleyen, hakaret eden islam karşıtı kesimlere de bir şey diyemzsin o halde. sonuç olarak izleniyor mu? izleniyor. kadınları rağbet görüyor mu o satıcının? görüyor. peynir ekmek gibi satılıyor mu uyuşturucusu torbacının? satılıyor. senin düşünce tarzına göre bunlar da doğru şeyler. bir laf söyleme hakkın yok.

şimdi gelelim bu tarz insanların islam'a hatta hiçbir dine inanmadıkları gerçeğine. benim görüşüme göre esra erol diyerek başlayacağımız ve çoğaltabileceğimiz tiplerin islam dinine bırakın inanmayı, en ufacık bile saygıları yoktur. çünkü; bu kadar para kazanıp, islam'ı bilmemek gibi bir problemleri olamaz. sen sıradan vatandaş olarak kısa samsun 216 içen imamdan dini öğrenmeye çalışırken, esra erol gibilerin dini öğreneceği kişileri bir düşün. bu imkan elinde varken, hala daha bunun aykırı islam'a ters olduğunu görmezden gelip yoluna devam ediyorsa bu tipler, bunun 2 sebebi vardır;

1- islam'a en ufak bir saygıları yoktur, karşı misyonun elemanlarıdır, ve yıkılması için çaba sarf ediyordur,

2- inanmıyordur, islam'ı bir araç olarak görüyor, bu metanın içindeki toplumları da yolunacak kaz gibi görüyordur.

bir seçenek de düşman olduğu için, diğer seçenekte sahtekar olduğu için fakat dikkat edin iki seçenekte de ortak yön inanmamalarıdır.

bu kadar paralar kaldırıp, hiç bir taşın altına elini sokmamak, yapılanları görmezden gelmek, memleket de hiçbir şey olmuyor, bombalar patlamıyor, şehit haberleri gelmiyor, işsizlik artmıyor, ekonomi çökmüyor gibi davranmak, kelimenin tam manası ile allah'a, islam'a, kur'an' a ve en önemlisi insanlığa inanmamaktır. kur'an karşılığı ise "gören, duyan fakat susan dilsiz şeytandır" argümanıdır. evet evet yukarıda öve öve bitiremediğiniz bu hatundan kur'an "dilsiz şeytan" diye bahsetmiştir. "ve ona en kudretli acılar var" diye de devam etmiştir.

şimdi sizin kur'an' a ne kadar inandığınız ya da gerçekten inanıyor musunuz? gibi sorular beni ilgilendirmez. ben ortada olup ama nedense kimsenin görmek istemediği bir konudan bahsettim. evet müslümanlar! bir şapkanız var kafanızda çıkarsanız keliniz görünecek, utanacaksınız. çıkarmasanız kafanızı sıkıyor artık, rahat edemiyorsunuz. sizinki de zor bir durum cidden. lakin şunu bimelisiniz ki bu esra erol gibilerin müslüman olduğunu iddia etmek dünyada yapılacak en saçma iştir. kur'an bildiğini iddia eden, "hayır efendim esra erol gibiler müslümandır" diyen yazar varsa beklerim.

edit: ateistim.