bugün

programdaki kadınlara; "napacaksınız parayı pulu, önemli olan manevi zenginlik" deyip, mafya babasının oğluyla evlenen kadın.
bugün internet üzerinden kendini ve programını eleştirenler için, uyuşuk, evden çıkmayan, sürekli bilgisayar karşısında duran,
beceriksiz, kısacası "allah belanızı versin" demiştir.
şimdi sana sorarım esra bacım. acaba seni izleyen insanlara ve sana ne demeli? seni izlerken ellerinde fasulye,
bakla ayıklarken donup kalan teyzelere yazık değil mi? onları bu hale getiren sen değil misin?
seni izleyeceğim derken evden çıkmayan, çıksa bile "ocakta yemeğim var" bahanesi ile eve "hüseyin bolt" gibi giden yengelere ne demeli? senin programına katılıp, evlendikten sonra makina çalışmayınca, aşırı afrodizyaktan ölen insanlara ne demeli?

sözüm size televizyon elemanları. siz bize laf söylemeden önce kendinizi banttan yayında izleyin. reji olmasa değil konuşmak,
kamera karşısına çıkamayacak sizler, bu toplumun kanayan yaralarısınız. ben sizin çıktığınız tüm kanalları televizyondan sildim.
evimde izleyen olduğu için değil. kanalları gezerken bile sesinize dayanamadığım için. *
müthiş bir özgüven, müthiş bir ego, orta karar bir güzelliğin, zeka seviyesi yerlerde sürünün bir program ile buluşması ile ortaya çıkan bir garip sentez kendisi.

sunduğu programı uzun süredir biliyorum. ve çıkardığım sonuç şu ki; bu kadın günlük hayatında çok normal biri. beynini falan kullanıyor. güzel müzikler dinliyor, kaliteli arkadaşları var falan filan. neden böyle düşündüğümü bilmesem de bu kadının sunduğu programda sergilediği kadar zeka seviyesi düşük, en dipte kalan reytingleri toplamaya yönelik lerzan mutluvari hareketleri yapmayan biri olduğunu düşündürtüyor bana.

durmadan stüdyoya çağırmasından mütevellit bir gün kalkıp gidicem. yok mu beni siken diye bağırıciym. hayırlısıyla i$alla...
tahammülsüz kadın. yarışmacı kızlardan biri istemediği erkekleri anlatırken ''sinoplu da istemiyorum, kürt de istemiyorum'' diyor. esra hanım da buna çok kızıyor. bahsi geçen kız bir daha kürt deyince de esra hanım çıldırıyor ve kızı kovuyor.

esracım, arızalı olan sensin. senin bilinçaltında ''kürt'' kelimesi aşağılayıcı bir tabir olarak yer aldığı için, o kız kürt deyince irkiliyorsun. çünkü senin beyninin içinde kürtlerle ilgili hoş olmayan şeyler var. o kız ''fransız koca istemiyorum'' deseydi, sen o kızı alkışlardın, haklısın derdin. nerede fikir özgürlüğü? sen popülist davran, alkışları kap, paraları cukkala...

http://ulu.so/uz8jya
soma'dan canlı yayın yapmış. acaba reklam mı yapıyor? vay çakal ya, duygusala bağlayıp kendini ön plana çıkaracak ha.. hiç samimi değil, hiç beğenmedim.

haaa olayımız neydi bu arada? soma'da insanlar can çekişiyordu değil mi? aman neyse boş verin ya onları. acaba esra erol reklam mı yaptı şimdi, bak aklıma takıldı. allah allah...
bu kadın ilk flaş tv'de dest-i izdivaç'ı sunuyordu. sonra şansı yaver gitti star'a geçti. bir süre kaldı orada. ne kadar kaldı, hatırlamıyorum. sonra star tv buna bir sezon için aylık 120 bin tl teklif etmişti, beğenmemişti. atv fazla teklif edince oraya geçti. sonra star tv zuhal topal'la anlaştı. sonra atv'de kaç sezon kaldı hatırlamıyorum. orada baktı iyi kazanıyor. bayağı şımarmaya, insanları azarlamaya başladı. hayatın anlamını çözmüş, çok görmüş geçirmiş havalarına girip bu yüzden kendini en yetkin ağız sanmaya başladı. sonra birkaç yıl önce fox tv'ye geçti, aylık 500 bin tl karşılığında. böyle içten ailenizin kızı gibi takılıp samimi olduğunu insanlara yutturduktan sonra insanları kafasına göre azarlama hakkını elde ettiğini sanıyor. bir de azarladıktan sonra hipnotize olmuş gibi onu alkışlayan tayfa bunun suratına böyle aptal bir gurur ifadesi katıyor. kadınları erkeklerin parasına bakmayın diye azarlayıp, kendisi o adamlara tepeden bakıyor. aynı adamlarla sokakta karşılaşsa suratlarına bakmaz. herneyse şimdi atv buna aylık 1 milyon tl teklif etmiş. kocasına da bir milyon tl teklif etmiş yapımcısı olarak. şimdi koşa koşa oraya gitmiş yine. diğer yandan instagram'da tevekkül edelim tarzında paylaşımlarda bulunup çok imanlı biriymiş gibi takılıyor. öte yandan siyasi konularda da hükümet yalakalığından başka hiçbir muhalif, halktan yana bir tutum göremezsiniz kendisinde. mafya babasının oğluyla evlendi, şimdi ikisi çatır çatır paraları götürüyorlar. ama çok imanlı. tevekkül edelim, kanaatkar olalım, lütfen. yersen.

tanım: ukala, hadsiz, paragöz karının teki.
Başına bir şey gelse üzülmeyeceğim çok ender insanlardan kendisi ve eşi Türkiye'yi resmen ayakta uyutup soyup soğana çeviriyorlar çalıştığı dakika başına binlerce lira alıp sahte ve zavallı göz yaşlarını ekranda akıtıyorlar.Senin 5 para etmez yaptığın program ile sefa içinde yüzdüğün, günde 20 saatlere varan sürede görev aşkıyla canını ortaya koyan mehmetciğin bu vatan evlatlarının milyonda bir yaşam standardında yaşadığı bir dünya ya da lanet olsun. Zaten nerde işe yarar adam var gider yurtdışına en boş beleş işe yaramaz kim var gelir güzelim memleketime demir atar.
bir izleyici o kadar güzel özetlemiş ki herşeyi;

--spoiler--
"Sayın Esra Erol kişileri tanıyıp öyle davranınız. Ben saatime bakar paramı alır giderim zihniyetinde program yaparsanız olacağı bu. 6 yıldır sizi takip ediyorum, program hakimiyetiniz yok! Omuz at, göbek at, ağla...En kötü tarafınız da 'ne getirdin' diye sormanız. Paranız var, dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden kargo ile getirtirsiniz istediğinizi. Alan var alamayan var! Bu ne aç gözlülük anlam veremiyorum. 'Kitap okuyorum, kendimi geliştiriyorum' diye nutuk atan sizlerin gelişmiş hali ekrana hiç yansımadı. Evladınız doğmadan önce görümceniz Şafak Hanım size bebek arabası hediye etti. 'Aaaa bu çok pahalı' dediniz. Görgülü kuş gördüğünü eyler, görgüsüz kuş görse de neyler? Eleştiriye açık olun. Barış Manço vefat ettiği halde seviliyorsa, bu seyircisine saygılı olduğu ve eleştirileri ciddiye aldığı içindir. Eleştiriler insanı geliştirir. Herkes gibi 'canım cicim seni seviyorum' yazsam şakşakçıdan başka bir şey olmam."
--spoiler--
babam ömrü boyunca hem kendi yemeden hem de bize yedirmeden sürekli çalıştı durdu, hep nereden kısarımın hesabını yaptı. emekli oldu yine çalıştı, bizim için, geleceğimiz için. ama bütün malımızı mülkümüzü önümüze koysak bu kadının 1 aylık maaşı kadar ya vardır ya yoktur sonra insan sorguluyor, ne için yitip gitmiş bir ömür?
atv ile anlaşmış ve cebine ayda 1 milyon 100 bin TL alacak olan "modern çöpçatan."
asgari ücretin ne kadar olduğu, açlık sınırının ne kadar olduğu göz önünde bulunursa böyle paraların şaka gibi olması içten değil.

yazık günah.
Hayata, dünya ya, ülkeye hiçbir katma değeri olmayan bir insanın günlük 50bin TL, aylık 1.100.000 TL alması gelir dağılımındaki adaletsizliğin - pardon pardon gelir dağılımındaki saçmalığın - ispatıdır.
iticidir. dedem gibi herşeyi ben biliyorum edasındadır. dedeme gelince onu da sevmıyorum zaten.
khk kararı ile evlilik programlarının kapanabileceğini açıklandı.. kıyamam bu da çok üzüldü bir ağlamalar bir duygu sömürgeleri falan filan.. senin üzüldüğün tek bir şey var o da trilyonları artık götüremeyecek olman, para tatlı geliyor sende haklısın tabi beybisi.
mini etekleri ve göğüs dekolteki modern kıyafetleri ile "nörüon gıııııııı", "napan gı haçça", "godu mu oturtur valla bu ahmet emmi", "garıya bak, zengin herif isterim diye tutturdu" sözlerini sarf eden dişilik.
en son duyulan habere göre jet sikisiyle giderken sandaldakileri görünce ağlıyormus.