bugün

olgun tavırlarını hiç bir başlık ayırt etmeden gösteren yazar eylemi.
zıt versiyonlarıda mevcuttur.(bkz: ciddi başlıkların yaptığı boktan esprilerle bokunu çıkarmak.)
kendisini ayarmatör olarak görenlerin yaptığı davranış.
'ciddiyet cahilliğini saklayan kişilerin başvurduğu bi yoldur' gibimsi kimin söylediğini hatırlayamadığım ama var olduğunu bildiğim lafın işaret ettiği kişilerin, espri kabiliyeti de olmayışını göstermemek için ağır takılmalarıyla oluşan durum.
başlığı açan ve entry giren arkadaşların halet-i ruhiyesini anlayamamış, göt etme isteğiyle yanıp tutuşan arkadaşların sorunudur. oysa sözlüğün doğasında olan "abartı" unsurunu dikkate almak, entryleri buna göre okuyup değerlendirmek, bazen mantığı bir kenara bırakmak, aslında tam tabiriyle "ortama ayak uydurmak" gerekir. yoksa biz de biliyoruz tüm entellerin ibne olmadığını. ne yapalım yani "bazı entellerin ibne olması" diye başlık açılsa ne yazacağız? "doğrudur, bazıları da değildir" mi diyeceğiz?
(bkz: bir devlet dairesi olarak sözlük)
Sözlükteki ilk günümdü: Münir Özkul başlığını görmüştüm. O zamanlar yeni olduğumdan başlığın ne amaçla sol framede yazdığını bilememiştim. Münir Özkul'u ve onun filmlerini anlatan ciddi entry girmiştim. Tecrübesizlik işte.
Pek fazla esprili başlık olmadığı için az görünecek sorunsaldır.