bugün

entry'ler (144)

filtre kahve

kamu hizmeti (#44198225).

filtre kahve önerileri

butik kahve evi diye bir yer keşfettim son 3 aydır. sipariş vereceğin kahveyi istediğin ayarda kavurtturabiliyorsun. tek kelime ile güzel hizmet. *swh~ ~
https://www.butikkahveevi.com/

altay

(#14271932)

büyük altay

(#14271932)

buyukaltay98yasinda

16 ocak 2012 tarihinde kuruluşunun 98. yılını kutlayacak siyah beyazlı izmir takımının twitter'daki hastag'i ya da onun gibi bişey.

leyla ile mecnun

--spoiler--
kaç para ulen bi apabos.
neden benim oğlumun bir apabosu yok.
--spoiler--

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/6411/ibrahim-tatlises-isyan-ediyor

my body is a cage

sabahın 4'ünde dinlediğinde ağır etki yapabilen bir şarkı. bir çok kişi seslendirmiştir ama peter gabriel'den dinlemek başkadır.

leyla ile mecnun

Hala güzel dizidir.

Bu diziyi iyice meşhur olduktan sonra duyup izlemeye başlayanlar şimdi başladı çok bozdu filan demeye. izlemeyin ulan o zaman. zaten rating kaygısı olmayan bir kanalda, beğenmiyorsan izleme. her tutan dizi için yapıyorsunuz şu aynı salak muhabbeti. leyla ile mecnun'un hitap ettiği kitle en başından beri belli, bırakın aynı kitle izlemeye devam etsin o zaman da arada parazit yapmayın.

sözlükteki altay taraftarları

(bkz: hayatın anlamı)

ramazan güzeldir

ilk yayınlandığında gözden kaçmış ama komik diziymiş.

altay

2011-2012 futbol sezonunda TFF 2. lig beyaz grupta yer alacak takımdır.

rakipleri ise:

altay
bugsaşspor
balıkesirspor
şanlıurfaspor
diyarbakırspor
bozüyükspor
turgutluspor
çorumspor
tokatspor
gaziosmanpaşa
iskenderun d.ç.
tepecikspor
kocaelispor
konya torku şekerspor
pendikspor
türk telekomspor
yeni malatyaspor
ofspor

altay

onun bir parçası olmayınca niye bu kadar sevildiğini anlayamayacağınız spor kulübüdür. ne göztepelilerdeki bayağılık vardır onda ne ksk'de olan ayrımcılık. kendi içinde kısır bir döngüsü olsa da o döngüde debelenip durmak bile altay'lı olmanın hoşnutluğuyla umursanmaz.

leyla ile mecnun

içime evlat acısı gibi oturdu son bölüm.

leyla ile mecnun

şarkı ve sözleri cidden güzel.

http://www.facebook.com/v...734152283616&comments

leyla ile mecnun

(bkz: veresiye olabilir)

leyla ile mecnun

daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama 17. bölümde ismail abi ile şekerparenin tanışmasında bir senaryo boşluğu gözüme çarptı. şekerpare ismail abi'nin adını daha öğrenmeden kendisine "ismail" diye seslenmiştir. varsın olsun o kadar tabi kimse bişey diyemez.

edit: özel mesaj gönderen arkadaşlar sağolsun uyarıyorlar acaba ben mi yanlış seyrettim. mecnun orada ismail abi'ye ismi ile seslenmiyor ki.

edit2: linkten anlaşılacağı üzere sanırım haklıyım. yalnız dünyanın eksisini yedim hee.

http://www.facebook.com/v...273501816611&comments

sabah kahvaltısını mısır gevreği ile yapan insan

aslında yazın bunaltıcı sıcaklarında yumurta, sucuk vs. gibi ağır kahvaltı edemeyen insan tipidir. hani mısır gevreğinin insanı doyurduğundan değil ama şişirdiğinden az da olsa bir doymuşluk hissi yakalayabiliyorsun. gerçi amaç o değil zaten. mısır gevreğini kaseye boşaltıp içine bolca kuru üzüm ekledikten sonra buz gibi süt ile karıştır al sana yaz mevsiminin ortasında serinleten bir kahvaltı. ha allahın kışında mısır gevreği ile kahvaltı yapan tipleri iki adet rafadan yumurta yanında sucuklu peynirli tost yemeye davet ediyorum o ayrı.

kardeş tkp nin senin inancınla bir kavgası yok

tanım olarak: avam tabaka olarak bilinen, din, dil ve ırk olarak her türlü yönlendirmeye farkındalık seviyesi gelişmemiş olduğu için kolayca müsait olan sıradan ülkem insanının (yani dedelerimizin, amcalarımızın, babalarımızın, köylümüzün, her hangi bir tarikata mensup vatandaşımızın, asgari ücretle ay sonunu getirmeye çalışan adamın vs.) okumayacağı, hatta haberi bile olmayacağı beyanat ya da açıklamadır.

şimdi gelelim açıklamanın içeriğine. yıllardır ideolojik kalıplara sığınarak, kendini yıllar öncelerinin yaşam şartları ve siyasi çıkmazlarına göre hazırlanmış olan ben diyim komünizm sen de faşizm öbürü desin marksizm sayısız versiyonu gibi düşünce tarzlarına sıkıştırarak yaşarsan gün gelir bir şeyin farkına varırsın. zaman akarken, çevresel, siyasal ve kültürel etkenler olabildiğine hızlı şekilde değişirken "biz hala 1800 ve 1900'lü yılların başlarındaki düşünce anlayışının sıkışıklığında yaşıyoruz" dersin. fikirsel olarak savunduğun görüş her ne kadar genel hatları ile doğru olsa bile her mükemmel görüş bile zaman karşısında kullanılabilirliğini yitirir. ve sen çerçevesi on yıllar önce çizilmiş bir ideayı hala şu zamanda güncellemeden kullanmaya çalışırsan, savunduğun iddia genel anlamda kullanılabilir olduğu halde takındığın zihniyet seni geri bırakır. sadece komünizm için de değil bu yazdıklarım. mesela kemalistler aynı komünistler gibi bazı noktalara takıntılı olmaları sebebiyle çoğu zaman savundukları görüşün dışında adlandırılabiliyorlar.

"kardeş tkp'nin senin inancınla bir kavgası yok" demek görünüşte güzel bir yaklaşım olmalıdır. işin özü o cümleden tkp'yi çıkar ve onun yerine "kardeş komünizm'in senin inancınla bir kavgası yok" demektir aslında bunun özeti. ama asıl güzel olanı ve hatta olması gereken; komünizm'in insanların dini inançları ile bir kavgasının zaten olmadığını kişilere böyle bir açıklama yapmadan hissettirmesidir. peki bu görüşü savunan arkadaşlar yıllardır böyle bir ön yargının gerçekten olmadığını söyleyebilir mi? açıkçası böyle bir ön yargı yok diyen yalan söyler. yıllardır gerek girdiğim ortamlarda gerek internette girdiğim forum ve sitelerde hem tanrıya inanıp hem sosyalist görüşe sahip olduğunu savunan kişiler hep aşağılandı. aynı kemalistlerin ben vatanımı seviyorum diyen bir kürt yurttaşa ön yargı ve samimiyetsizlik ile yaklaşmaları gibi.

peki dini kullanarak halkı sömürenler nasıl bugünlere geldi ülkemizde. çünkü adamlar değişti. her ne kadar ülkenin %43'ü tarafından geri kafalı olarak görülseler de adamlar dini modernleştirerek bugün ülkeyi yönetir hale geldiler. şimdi burada kim zamana ayak uydurdu kim zamanın gerisinde kaldı takdir sizin tabi ama sahip olduğunuz doğruları takıntılı, hoyratça ve aptalca kullanırsanız bugün ülkede solun geldiği durumu görebilirsiniz. ve aynı şekilde sahip olduğunuz köhne, irrasyonel ve geri kalmış bir din olgusunu akıllıca modernleştirerek fırsatlardaan yararlanırsanız bugün ülkede akp'nin geldiği durumu görebilirsiniz.

yani tkp'nin yıllarca dine karşı yaklaşımı bugün olumlu anlamda değişmiş olabilir, doğru ya da yanlış ona itiraz edemem. ama bu en baştan beri böyle değildi ve komünizm bugün geniş kitleler tarafından allahsızlık olarak adlandırılıyorsa suçun çoğu rusya'daki zamanın komünizmine özenen yurdum solcularınındır. zaten bizim de esas sorunumuz bu, sürekli başkalarına özenmek. rusya'nın gerçekliğini alıp birebir olarak türkiye'ye oturtmaya çalışırsan ya bir taraf fazla açık kalır ya da bir taraf çok kapanır. sahip olduğun fikri yine sahip olduğun gerçekler ile sentezlemeyi bu ülkede şu ana kadar en iyi akp yaptı yalan yok. adamlar dini liberalleştirdi ve ülkeye sahip oldular. peki onlar tüm bunları yaparken komünistler neredeydi? tanrıya inanan adamdan sosyalist olur mu, olmaz mı onu tartışıyorlardı.

27 mayıs 2011 rapidshare e erişimin engellenmesi

mhp'deki kaset skandalı sonrası ortaya çıkan malum görüntülerin bu site * vasıtasıyla paylaşılması nedeniyle mhp avukatlarının başvurularının ardından ortaya çıkmış durumdur. tayyip mayyip filan diyor herkes ama demek ki mhp de farklı bir zihniyetin ürünü değil. sonuç olarak benim bu olaydan anladığım kadarıyla adamlar rahat rahat sevişebilsin diye başvuruda bulunup site kapatıyorlar. iyi numaraymış ha, sen seviş önüne gelenle, ardında iz bırakmamak için site kapat.

(bkz: sevgilim senin için site kapattım)

24 mayıs 2011 miami heat chicago bulls maçı

ve miami son tokadı vurur. saygılar.