bugün

efendim burada baltanın kütüğe vurduğu gibi ağır ve acımasız yermeyeceğim olmayan espri yeteneğimizi. olmayan diyorum, zira esprinin ne olduğunu bilmeden espri yapan tipler var aramızda. *
(bkz: espri)

efendim önce espri yapabilmek için espri nedir, onu öğrenmeliyiz. mesela liselim, selam verdiğin insan sana karşılık verince osbir çeker gibi yaparsan buna espri denmez. incitme, kırma, aşağılama vs. denir.

(bkz: incitme)

soruyorum sevgili liseli kardeşim, sen o espriyi babana yapsan ne olur? he ne olur? dene bakalım ne olacak. *
müdür çağırdı yanına, espri yapıyor adamcağız, bla bla bla... sen orda put gibi durmaya mahkumsun. çünkü espri nedir bilmiyorsun. müdüre selam verip bugün elini veren yarın dötünü verir diyebilir misin? diyemezsin güzel kardeşim.

neyse efendim, msn ortamında adam by demekten aciz de ''öptüm say gömdüm by'' yazıyor. kendince espri yapıyor yani. hahaha..

diyeceğim efendim hepimiz cem yılmaz olmak zorunda değiliz. espri yapamıyorsanız yapmayın efenim. birbirinizin kalbini kırmayın derim. *
hiçbir kıza ''öptüm say gömdüm by'' yazamazsınız ya neyse madem bunlarla eğleniyorsunuz tutmiyim efendim.

işte bizim espri yeteneğimiz, ister beğenin isterseniz ''öğğğhh'' deyin.

not: efendim liselileri genellemiyorum burada. doğru dürüst espri yapan kardeşlerimiz de var tabi.
Doğuştan gelir efendim. Sonradan kazanılıcak birşey pek değildir. Vede bu işe yeteneği olmıyanları bi taraflarını yırtarlem görmek mümkündür.
her türden espri yapabilen insanlara denmesi gerekir. ince mizah ve sığ mizahı çok güzel harmanlayabilen insanlarda mevcuttur.
Varsa vardır yoksa yoktur ama bir gerçek vardır ki espri harbiden yetenek gerektirir.
Espri yapınca güldüren insanı tenzih ederim..