bugün

iki türlüsü vardır. Birincisi tam espriyi yapacakken başkası düşündüğünüz espriyi yapar ve siz yapamazsınız. Ya da topluluk ortamında espriyi sessizce yaparsınız sadece yanınızdaki duyar o da bağırarak espriyi söyler herkes yarılır siz de ben yapamadım dersiniz ve hevesiniz kursağınızda kalır.**
lafinizin kesilmesi ile de mumkun olabilecek ruhsal cokuntu hali. bir sekilde sansa bala, bol hatunlu bir ortamda kendinize yer bulmussunuzdur. lakin ayni ortamda cakal da dolu, oyle ki sayiyorsunuz, carpiyorsunuz, boluyorsunuz, kare koku integral falan derken... bir cakala bir hatun dusmedigi gibi, nerdeyse bir hatuna 2,83 cakal dusmekte. zaten tip desen nanay. para, pul, araba, marka desen ortamin diger cakallariyla boy olcusmek imkansiz, ne haddinize omuzlarina bile gelemiyorsundur o derece. ee ne yapilmali boyle bir durumda? bunca hatun kurda kusa yem mi edilmelidir? elbette hayir... espri dedigimiz masrafsiz hatun goturme araci boyle gunler icin icad edilmemis midir zaten? ya allah deyip firsat kollamaya baslarsiniz, tasi gedigine koyayim, hatunlari gulmekten altina sicirtayim diye. ve iste o beklediginiz an geldi mi yoksa ne? evet evet, oyle bir an ki bu, tek bir kelime ile espriyi koyup, cakallari got edip ortamin krali olmak firsati elinizde...lakin heyecandan midir? dogustan gelen tabiatiniza sinmis eziklikden midir nedir? siz o lafi soylemeye titrek bir sekilde yeltenirken ve bunun farkina kimse varmazken o cakallardan biri hoykurerek araya girer, kizlarin ilgisi ona yogunlasir, sizin agzinizdan zaten yarisi anca cikmis olan kelimeyi kimse duymaz. ustelik konu da degisir bu esnada...firsat kacmistir iste... bu yikintiyi zaten muhabbetin sonuna kadar atlatamaz oyle mal gibi takilirsiniz ortamda. sonra dagilirken kizlar yapmacik bir ifadeyle siritip "cok memnun oldum gorususuruz" falan derler ama bilirsiniz ki adinizi bile akillarinda tutmamislardir aslinda... ve bir daha nah goruseceksinizdir.