bugün

doğa olayıdır kar yağışı. Insan iradesine bağlı değildir. Kar edebiyatı yapsak neye zarar? Donan hayvanlar için ufak bir barınak, bir tas yemek konuluyorsa ne ala... Ayrıca evet eskişehir e çok yakışan doğa olayıdır.
kara "sefalet" diyenleri göstermiş başlıktır. neymiş, arabaları kayıyormuş, hayvanlar donuyormuş. biz edebiyat yapan ergenlermişiz.

yağmasın amk o zaman. sanki deprem olsun diyoruz. adamın dediğine bak.

heeeeç! *

edit: doğanın belli bir dengesi var. eskişehir'de bu dönemlerde hava soğur, kar yağar. bu olması gerekendir. şehirde bilinçsiz götler yüzünden sokağa terk edilmiş kediler ve köpekler donuyor olabilir (ki bu doğanın değil, insanların suçu), ama anadolu'nun yaban hayatı ne olacak? iklimin mına koyulursa bu onlar için iyi mi olacak? heeeç ki ne heeeç! *
kar niye yağsın isteniyor kar topu savaşı yapmak için sebebe bak çay demle evet kar sefalettir kar iyi bir şey olsaydı herkes kutuplarda yaşardı yazdığım her şey de yaşanmaktadır ama ergenler kar topu savaşı yaparak hatun düşürsün millet donsun , hayvanlar geberip gitsin sürüyle kaza olsun sorun değil yeter ki ergenler kar topu savaşı yapsın evet .
Eskişehirli tanıdığım bir kaç kişide nedense bilinmez bir bursa antipatisi vardı. Afedersiniz ama bursayla sidik yarıştırmak da desem yanlış olmaz.

Halbuki bunlar çok manasız. Her şehrin artıları ve eksileri var. Sırf aidiyet duygusuna yenilip ön yargılı bir biçimde yaşadığın ilin fanatizmine kapılıyorsan bir hekime görün bence.

Dünyada ne şehirler var; objektif olup araştırabilene.
(#21431594)

(#22221161)

(#22728341)

Vay be aradan 5 yıl geçmiş..
bu havanın karşılığını haziranda buz gibi bi havayla alıcaksak çok üzülürüm. ocakta 7 derece sıcaklık senin neyine.
Şehrin içinden geçen ana yoldaki trafik ışıklarını köprü ve battı-çıktılarla kaldırmaları nedeniyle takdirimi kazanmış şehir.
Hayatımın en güzel günlerini geçirmiş olduğum aynı zamanda içinde kalbimin diğer yarısını barındıran güzel şehir.
Uçak sesini duyduğunuz da havaya şaşkın şaşkın bakıyorsanız yabancı olduğunuzu belli edeceğiniz şehir.
Bu akşam inceden havanın soğuduğu şehir.

Bir kaç güne kadar kara doyarız.

O değilde şu silktiğim termik santral kurulması olayı bayağı can sıkıntısı veriyor.

Ha birde güzelim yedilerin içine etti kazım kurt.
bundan yaklasik bir yil once, gittigmde asla ozlemeyecegim sehir. diye bir entry girmisim bu basligin altina.

simdiye geriye donup bakinca, son sekiz ayda bunun aslinda boyle olmadigini fark ediyorum. cunku kisa bir sureligine de olsa eskisehir'den ayrildigim zaman, eskisehir'i ozluyorum. daha dogrusu eskisehir'de olanlari ozluyorum. istanbul'a gittigim zaman her ne kadar eve donmus gibi hissetsem de bu his pesimi birakmiyor.
Bu sabaha beyaz bir örtüyle uyanan, iç Anadolu’nun hafif kuzeyinde, nam-ı diğer öğrenci şehri, Türkiye’nin Venedik’i.

Bir de bu aralar termik santral yapılması söz konusu.
Nerede iyi yemek yenir?

Nesi meşhurdur?

Görmeden ölmemelisin denilecek yerleri var mıdır?

Beş günlük bir tatil için Bu soruların cevapları hakkında bilgi verebilirseniz acayip memnun olurum.
kaç kez içinden geçtim. durdum bir gece geçirdim ama bir kez her yanını gezemedim.
Her bir metrekaresinde başka bi güzelliğin olduğu yer. Hangover da güzel yemek yiyip eğlenebilirsiniz. Akşam olunca da gidilecek iki yer var. Shakespeare ya da Fakülte. *
Turkiyede Yaşanabilecek iller arasi ne a ilk 5'e girecek olan,dogdugum büyüdüğüm memleketim.
Burası da ankaradan farklı değil, ayazı sert. Neyse ki bir gün kalacağım.

Hızlı şehir. Yalnız kızlar alıcı gibi bakmayın büyüğünüzüm ayıp. *
En son gittiğimden beri nefret ettiğim şehir.
Hele içinde biri var adı lazım değil, son 2 haftadır kafamı kopartıp atmak ciğerlerimi sökmek istememe neden oluyor.
Bir daha asla gitmeyi düşünmediğim şehir.
severim. porsukta bira için. ortamcıysanız barlar sokağına gidin. evet en rahat sevişilen üçüncü şehrimizdir. ama genel olarak severim ben. führerbunker'ime 1 saat uzaklıkta olup, ülkemizin kurtarılmış bölgelerinden biridir. gezilecek yerleri de vardır, haksızlık etmeyin.
Turkiyede yaşanılası 5 sehir içinde oldugunu düşündüğüm doğduğum büyüdüğüm şehir.
Güzel bir üniversite sehridir.
öyle avucumun ici gibi bildigim bir sehir degildir. Bu tarafim eskishirli oldugundan dolayi ara ara ugradigim bir kent. Sehrin kendisinden cok insanlarini severim. Kimse kimseye pek karismaz. Yere cöp atmazlar. Hemen hemen hepsiyle hemen sohbet kurulabilir, yardim sever insanlari oldukca yogun olan bir yerlesim yeri. Cevre sehirlerden sürekli göc alir. Ic anadolunun ortasinda bir paris gibidir. Bunu da belediyecilikten anlayan insanlari belediye baskani yapmalarina bagliyorum.
Insanlari genelde ilerici ve demokrat görüse sahiptir.
iç anadolu'nun izmir'i.

bisiklet sürülesi şehir.
Uçak sesini bile özlediğim güzel memleketim.
Türkiye'nin iki numaralı şehri.
Birincisi kayseri.
Üçüncüyü aramayın.
Türkiye’nin 1 numaralı şehridir.