bugün

görsel
Hali içler acısı.
ilerlemek için götünü yırtan bir ülke ile gerilemek için götünü yırtan bir ülkenin karşılaştırılması.
Yalniz trump amca fena bakıyor tokatlayacakmış gibi.
Bir ülkenin gelişmişlik seviyesini cumhurbaşkanlarının duruş pozisyonu ile ölçen beyinleri göstermiş başlıktır.

Bu ülkeye Ecevit gibi yurtsever adamlar fazla gelir zaten, sizi bok çukuruna itip elini dahi uzatmayan adamlar yücelitilir ama..

Yıllardır imf diye sayıklayan çomarlara bakmayın, bu iktidar zaten ilk gününden son gününe kadar ve hala imf'in o kriz için gösterdiği politikalarla devam ediyor, dünya para bolluğundayken, üretime geçilmesi için milyon fırsata rağmen özelleştirmenin dibine vurmuş sağcıları yalayan leş zihniyetler bunlar. destekledikleri partinin lideri apo’ya ‘Sayın’ diye hitap ederken bu adam Apo’yu yakalayıp terör sorununu minimuma indirmişti. Bu sağ iktidar terörden besleniyor bunu bilmeyen makarnacı pezevenklerden başkası değil.

Eski Türkiye’de hak, hukuk, adalet vardı, liyakat vardı, huzur vardı lan, tüm kurum ve mevkilerin içi boşaltılmamıştı. Polisten korkan bir nesil değildik mesela, eğitim sistemi de şimdiye nazaran çok daha iyi seviyedeydi. Bitirdiler olum bizi 16 yılda ağzımıza sıçtılar. Hayallerimiz vardı, o da yok. Bana ne şimdi o adamın duruşundan.
batan bankalar, banker talanları, kooperatifzedeler, margarin, sigara kuyrukları, düzgün olmayan tek şeritli yollar....
yeni türkiye mi? Hepiniz yaşıyorsunuz...
1938+80=2018
Evet bu seçimde inşallah amerikancilardan kurtulacağız.
eskiden ön iniklenirdi şimdi kraliçe karşısında 2 lira borç almak için eğiliniyor.
görsel
görsel
Bira ve sigara reklamları vardı eskiden.

Bunlar hala üretilen, satılan ve tüketilen ürünler. Ama reklamı yok şimdi. Neden? Çünkü özendiriyor.

içen hala içiyor, içmek isteyen yine içiyor.

Bu sadece " ben yaptım oldu" mantığı.

Eski türkiye de kişisel tercihlere saygı vardı.
Ancak bu kadar güzel anlatılabilir.
görsel
eskiden okul kantininde 50 kr a bi simit bi şalgam alırdım ve üstü de kalırdı.ona da sakız verirlerdi. yarım döner yedi yüz elli krş tu. şimdi ballakala 1 tl ile bile giremezsin lakin 25kr olan ekmek bile şuan 1,25tl civarında.ewed
görsel
Türkiye her zaman yolsuzluk cennetiydi. Yandaş yiyiciler yine vardı.
Bu ülkeyi aç gözlü bir grup azınlık bitirecek.
1998 ve 2022’de AYDER.

görsel

not:
Her şeyi kendilerine benzettiler. beton kafalılar.
Akp yönetiminde türkiye: cehalet, görgüsüzlük, ahlaki çöküş, kültür erozyonu, milli değerlerin silinmeye çalışılması, araplaşma eğilimleri, bilginin dışlanması, biat kültürü, meritokrasinin yıkılmaya çalışılması vs.

ideal türkiye: hakça paylaşım, adalet, etik değerler, evrensel ahlak...