bugün

yok yok aman kalkışmayın gençler. Başıma geldi bana hoşlandığı kızı anlatmaya başladı. Israrla dedim beni ilgilendirmez o senin hayatın ama zorla dinlettirdi. Kalkışmayın yapmayın bazen saçma muhabbetlere gidiyor.
sonu sevişme gibi tehlikeli bir olayla bitecek durumdur.
ailesi konusunda ne tespit yaptıysam doğru çıktığı için genellikle aile konusunda dertleşirlz.
Yapılmaması gereken eylem. Arkadaş kalınmıyor bir şeyler hissettiğin insanla bunu kabullenin.
Arkadaşlarımıza sırlarımızı anlatabilmeliyiz, yaşadıklarınızı paylaşabilmeliyiz, sıkıntılarınıza ortak edebilmeliyiz... Peki eski sevgiliye, geçen gün nasıl bir aşk yaşadığımızı anlatabilir miyiz? Ya da önceki gün çok beğendiğimiz birini ne kadar arzuladığımızı? öyle olsa bile muhabbet olsun diye değil büyük ihtimalle canını acıtmak için yaparız... O zaman da bu iş arkadaşlıktan çıkar ve garip bir kıskandırma durumuna döner. Arkadaş kalınan eski sevgiliye anlatabileceğimiz şeyler tabii ki vardır, yeni biriyle karşılaşma durumu her zaman biraz tuhaf haller yaratır. Bir de işin içinde karizmayı kollamak ve korumak var tabii. Geçen gün nasıl da ekildiğimizi ya da terk edildiğimizde içimizin nasıl acıdığını anlatabilecek miyiz bakalım? tabii ki "hayır!"
ve arkadaşlık; hayat sarpa sardığında rahatlatabilecek güvenli, huzurlu ve emin olmamızı sağlayan bir olgudur aslında. Arada sırada arayıp nasıl olduğunu sorar ve nasıl olduğumuzu söyleriz. ancaak anlattığımız ve dinlediğimiz haller genellikle gerçek haller değildir... Bu da bir arkadaşlığı, özellikle de sevgili olmuş biriyle paylaşılması gereken kadar yakın bir arkadaşlığı taşımayı imkansızlaştırır...
çok geniş insanların yapabileceği bir eylemdir.
(bkz: olmaz öyle şey)
ilişkinin üzerinden yıllar geçtiyse olabilecek hatta keyifli olabilecek durumdur.
neticede dertleştiğin kişinin seni tanıması önemli bir etken.
hıc geregı olmayan, gereksız bır eylemdır. Salaklıgın danıskasıdır.
konuşulabilse de acıtır. kırık hayaller üzerinde acımadan durup konuşmak zordur.
Olağan durumdur. Sizin en yakın arkadaşınızdan bile daha iyi tanıyabilen kişidir. içinde bulunduğum durum.
bu boktan hayattaki en samimi olaylardan biridir, insanı olgunlaştırır.
sıkıntılı bir durum. kötü ayrılmadıysanız konuşurken çok eğlencelidir. fakat sonrasında buruklaşır insan. içinizdeki o toz dumanın arasında hala bir ümit taşırsınız. sonrasında aramak, mesaj atmak istersiniz, eliniz gitmez. hayat kaldığı yerden devam ediyor yalanınız artık bir şey ifade etmez olur. bir parçanızı geçmişe gömmüşsünüzdür, bunu fark edersiniz. kalbinizi parçalara ayırdığınızı fark edersiniz. elinizde kalan parçayı eskisi gibi cömertçe harcayamayacaksınızdır artık. sırf bu yüzden geçmişte olduğunuzdan daha mutlu olmak haramdır. yapmamak lazım. bazen kör olmak, körü oynamak gerekir hayata.
Eski sevgili insan olup dertlesebilcegin biri olsaydi eski olmazdi zaten o yuzden bos istir.
anlaşarak ayrıldıysanız, sıkça yapabileceğiniz bir eylemdir. iki dost gibi dertlerinizden, sıkıntılarınızdan bahsedip birlikte çözüm yolları arayabilirsiniz. ama bu tabiki belli bir süre için makuldür. uzaması sıkıntı yaratacaktır iki taraf için de.
yanlış okumalara mahal verebilecek durumdur. (bkz: eski sevgiliyle oturup sertleşmek)
Eski olmasının sebebi, sizi iyi tanımasıdır belli ki. Dert Muhabbetinin sebebi, sizi iyi tanımasıdır belli ki. *
insanın içini rahatlatan eylem. sizi sizden bile iyi tanıyan birisi. tam bir sevgili olamasak da genel olarak halk arasında eski sevgili sıfatıyla anılabilecek benim için ise sıfatını bulamadığım iyi bir insanla oturup dertleştim. hoş dertleşmek de denmez konuştuk biraz işte. şimdi onun bi sevgilisi var mutlu filan bildiğin. arkadaşları, çevresi iyi. ben onun için seviniyorum o da benim için seviniyo filan. dünyada böyle insanların olduğunu bilmek bile insanın içini rahatlatırken belki de eskiden yaptığım aptallıklar sebebiyle kalbini çok kez kırmış olduğum birinin gelip de bana ' işte sen de şunu şunu kazanmışsın tebrikler sevindim' demesi içinizi ne kadar rahatlatır düşünün. velhasıl kelam eski sevgili dediğiniz insan kişisi gerçekten karakterli biriyse oturup konuşmanın sakıncası yok. belki olmak istediğiniz insan tipine bir adım daha yaklaşmanızı sağlar. belki örnek alınır vs.
dertleşebiliyorsam neden eski sevgilim diye düşündürür insanı. sevgilim olarak kalsın o zaman dedirtir.
adı üstünde eskidir, hayatında yer yoktur artık ona.dertleşecek başka kimse kalmadı mı, kalmadıysa dertleşme.
anlamsız ve saçmadır. adı üzerinde eskidir, eskide kalmıştır. bu yabancı bırakılmalı, insan çevresinde kendisinin gözlerinin içine bakarken gülümseyenleri bulup onlarla konuşmalıdır.
Sevgilisi varken oturdu geldi dertleşiyor zamanında yaptığı herşeyi döküldü sonra geri dönmek istedi olmaz aman denemeyin eski eskide kaldı kafa karıştrmayın alın kankanızı dertleşin eski sevgiliyle olmaz oluru yok yani kurtarmaz.
geri dönüş yollarını açmaya çalışmaktır.
her şey gayet güzel giderken,
eski sevgilinin duygularının tekrar kabarması
sırra kadem basması ile sonuçlanır.
(bkz: onu da özlüyorum)
yapılması gereken son şeydir.iç acıtır arkadaş mı yok tavsiye için eski sevgiliye gidilsin.