bugün

unuttuysan sevgilin olmamış demektir.
Unutsaydınız burada entry girmezdiniz amk.
Boş yapma yarın yine ağlarsın buralarda.
Tekrar hatırlamak huzur vericidir. "Oh be! Gerçekten de unutuluyormuş." dedirtir.
*böyle sessiz ayrılıklarda
her şey önceden belli olur
en güzel zamanında,
aşkın ve hayatın
insan deli olur*
unutulmuyorsa... eskimemiştir.
"insan bu alışır, dualar değişir" diyor Mabel Matiz.
Bazı şeyler çok zor gelse de en önce kabullenmekten geçiyor yolu. Sonrası unutmak değil, akışa bırakıp yaşamak. Başka yolu yok cunku. Yasiyorsan devam edeceksin. Sonra belki şansın varsa unutursun.

Bu arada arkadaşın isyanına gelirsek, herkes aynı şekilde aynı boyutta yaşamiyor acilari. Bazılarının acı eşiği bazılarının dayanma gücü fazla. Unutmaya bir şey diyemem ama ne zaman ki onun hayatına bakıp nasıl yapar demek yerine, kendi hayatına dönersen o zaman alışmaya başlarsın. Her gulen de gerçekten gülmüyor bilgine.
Ben seni unutmak için sevmedim.
Gülmen ayrılık demekmiş bilmedim.
Bekledim sabah akşam yollarını.
Ölmek istedim bir türlü ölmedim.

Şimdi sen kim bilir nerelerdesin?
Gelir gecelerden koşarak sesin.
Bana en acı haber kiminlesin.
Adını içimden hala silmedim.

unutacaksak neden sevelim...seviyorsak neden unutalım...gerçekten sevdiğim hiç bir kadını unutmadım, nefes aldığım sürece de unutmayacağım...
aslında seni sevmediğini fark ettiğinde çatır çatır unutuyorsun.

yürümezdi zaten. Belki de bu yüzden bırakabildim. Ne yapsaydım, Kendimden vazgeçip yanında rahat olamadığım birine mi adansaydım?
Yapamadım. Bencillikse bencillik. Düzelmesi mümkün olmayan tuzla buz bir camdı çünkü o. Benim ellerim kanayınca düzelecek olsa amenna. Ama olmayacaktı.
Kendi gururunu düşündü ben onu kırdığım için kahrolurken. Canımı yakma çabasıyla Söyledikleri o kadar küçülttü ki onu. Unutmak için çabalamam bile gerekmedi.

Yapmayın arkadaş. Olmayınca olmuyor. Sen olarak sevilmiyorsan koparın ipleri. Yoksa o ipleri kendi elinizle boynunuza geçiriverirsiniz.
Dayının biri unutmak için mi sevdin demişti.
O kadar güzeldi her şey niye ayrıldınız kardeşim tatava yapmayın.

Edit: max 3 ayda unutuyorum. Mantıklı bi insanım evet zaten unutamayacak olsam iletişimi koparmazdım.
unumak değild insan zamanla yokluğuna alışıp onsuz yaşamayı öğreniyor.
Hem kendin ayrılmışsındır hem de unutmaya çalışıyorsundur hatta ilk 1-2 ay harikadır da sonradan gelir kafası.işte o zaman baş döndürür.
Umarım unutum ve bunun bir an önce olmasını diliyorum.
jim carrey ol ve film çek.
"unutmak" insanoğlunun sığındığı en büyük yalandır, eğer beyniniz bir travma geçirmediyse tabi... kimse hayatında geçirdiği anları yaşadığı insanları unutmaz, -muş gibi yapar ya da ket vurur en fazla. boşuna kimse "unutacağım" diye zırvalamasın, unutmak diye kendimizi kandırmak yerine "seni geçmişte bırakacağım" demeyi öğrenmeliyiz.
hangisini?
Kimsenin kimseyi unuttuğu yok. çocukluk aşklarım dahil kimi sevmiş veya hoşlanmış isem saçındaki tokaya kadar hatırlarım. insan unutmak için sevmez ki
Gerçekten çok zordur. Yaşanmışlıklar vardır. Sabah uyanırsın günaydın mesajın yok atman gereken kimsen yok. Evden çıkarsın ona giden yolların bir kısmını yürürsün ama ona gitmez artık o yollar. Eve dönersin zile basman gerekirken kapıyı anahtarınla açarsın. Pazar günleri gelir ard arda ama hiçbiri onunlayken geçtiği gibi hızlı hızlı geçmez. Kitap okursun içerisindeki aşklardan bazı alıntıları ona yaşattığın ama artık ne kadar güzel bir aşkı okuduğunun önemi yoktur zira yaşatabileceğin bir aşkında yoktur. Birisiyle yeniden hayatı yakalamak istersin ama o birisinde de sevgilini ararsın bulamazsın yıkılırsın. Vel hasıl-ı kelam sözlük unutamazsın sevdiysen sevgilini...
6 yıldır sevdiğim kızla sevgili olamadım ki unutayım. hiçbir zaman eski sevgili unutulmaz. sevgin olmayabilir ama yaşadığınız güzel şeyler aklındadır.
Bir yolu vardır o da eski sevgilinle sevgiliyken ona duyduğun aşkın daha fazlasını başka birinde bulmak ve o kişiyle birlikte olmak.
Yoksa imkansıza yakındır unutmak.Eğer kolayca unuttuysanız gerçek bir ilişki yaşamamış demektir.
Unutmak kelimesi undan çıkmış. Bildiğimiz un yani, hamur işi, öyleymiş. Unutmak için un ufak etmek gerekiyormuş. Birini bütün olarak unutamazmışsın zaten, öyle pat diye unutamazmışsın. Öyle yavaş yavaş gidermiş, yavaş yavaş unuturmuşsun. Gözleri, kaşı, burnu ile kulağı, sesini yavaş yavaş. Unuttuğun zaman da o kişi olmazmış, hatırlamazmış. Sonra unuttuğunu unuturmuş.

frederic vester.
ilk aşklar hiç unutulmaz. Sadece küllenir.
Erkekler için mümkün olmayan durumdur. Kadınlar bigün bi şekilde unutuyor.
11 ay boyunca çabaladığımdır.

Her gün aynaya bakan bir kişinin kendi yüzünü unutması kadar zordur.