bugün

meme uçlari dipdikti.
ön dişlerinin birisinde çok küçük çok minik bir kırık vardı.

sebebini sorduğumda
'ya aslında biliyor musun annem bile farketmemiştir onu'
deyip gülümsemişti.
(bkz: bu da böyle bir anımdır)
- kocaman iki adet gamzesi vardı. kalp hastası olduğunu öğrendiğimde birlikte ağlamıştık.
sonra ben depresif havadan kurtulmak , durumu toparlamak için "o gamzeler sana ağladığında bile güzel görünmen için verilmiş." demiştim.
(bkz: bu da böyle bir anım)
alt dudağı çok iyiydi.
düşündükçe hüzünlendiren, entryleri okudukça ağlama hissi uyandıran uzaklarda kalmış detaylar.
- Memeler kocamandı
- Göt sağlamdı

Gerisini hatırlamıyorum..
Güzel çay demlerdi.
parfümü, şampuanı, saç kremi, izlediği diziler, söylediği şarkılar, oturduğu koltuk vs. vs.
hayatın işte lan.
detaylar yavaş yavaş uçup gidiyor. aklına gelsede hissettiklerin azalıyor.
Oğlak burcuydu. Daha doğrusu hala oğlak burcu.
gereksiz detaylardır. adı üstünde eski sevgili abicim.
Beni kızdırmak istediğinde ellerini ceplerine sokar gözlerini yukarı diker dudağını bükerdi... ama bunu bile bana bakıp gülerek bozardı.
Çok güzel ıslık çalardı tüm melodileri ıslık ile yapabilirdi.
takma isimler bulurdu bana kendi hikayeler uydururdu beni önce üzüp sonra sevindirmeyi severdi.
sesi vardı sakinleştirirdi hani kimsenin sesini onun sesini duyduğum kadar rahatlamıyorum. Annemin sesi kadar huzur veriyor güven veriyor.
iki eli kanda da olsa ben zor durumda isem maddi manevi her zaman destek olurdu.
Her konuda diyecek bir şeyi vardı ama sinirli iken de susmayı bilirdi.
çok güzel bir lavivert ceketi vardı hep ben giyerdim benden sonra çöpe atmış onu.
çay içmeyi severdi şekersiz içerdi.
Güzel yemekten anlardı tabağımdakileri zorla bana yedirirdi.
Çiftçi bir aileden gelirdi bahçe işlerinde iyiydi ektiği sebze ve meyvelerinin gelişmesini gözlemlemekten zevk alırdı.
istanbulu severdi ama hep izmirde yaşamak isterdi.
hep geleceğe yatırım yapardı.
Onun her işi planlı idi. Plan yapılmayacak şeyleri bile planladığı için çok kavga ederdik.
en sevdiği yazar tess gerritsendi.
Üzgün olunca kendini derslerine verirdi.
mutsuzken hemen kilo verir halden düşerdi.
çocukları çok severdi. ilk çocuğu erkek ikincisi kız olsun isterdi.
annesiyle dizi izlerdi bazen. Öyle bir Geçer zamankideki denize benzeyen koca gözlü kız çocuğu isterdi.
ruhuna kötülük değmemiş nazik bir insandı.
birini sevdi mi susmak ne bilmezdi sevmedi ise de ağzını bıçak açmazdı.
ablaları onun kıymetlileri idi hiç laf ettirmezdi.
aşk filmi izlemezdi ama aşk şarkısı dinlerdi.
elleri çok güzeldi uzun ince parmakları vardı .
sigara aldığım zaman çok sevinmesi.
çok tatlı kavisli kalçalara bal gibi dudaklara sahipti.
harika bir orospu çocuğu olması.

sen harika bir detaysın.
her şeyini unuttum da, bit tek o deniz mavisi gözlerini unutamadım.
suya götürüp susuz getirebilmesi detayıdır.

görsel

gıybet is coming ehehehhe.
önceden taptığı duygular için daha sonra kelimelerin aptallığıymış aslında deyip kendini yalanlaması. ne üzücü. insan kendini yalanlarsa ölür ya lan.
Adam gibi adam, eski sevgilisi veya hayatına girmiş kadınlar hakkında konuşmaz.
nasıl insanlarsınız lan ben hala aklıma gelince içimden birşey kopar gibi oluyor,
nasıl böyle hakaret edebiliyorsunuz, en özel olması gereken şeyi nasıl bu kadar bayağı bir şekilde konuşabiliyorsunuz.
Cebinden çaldığım tesbihi arkadaşları aldı sanıp günlerce ana bacı onların arkasından benim yüzüme yüzüme sövmesi...
tüm resimleri yırttık attık ama aklımızdan silemiyoruz.
aklımda kalan tek detay yüzü. Gülerken beni de yanında götürüyordu. Ne yalan diyeyim, gülüşüne aşık olmuştum. Bir insanın içinde ki enerji yüzüne yansır derler ya, aynen öyle.

Bir de ayrılırken siktiri çekmişti bana. Baya içerlenmiştim. Sustum ve yoluma devam ettim.
Olmamasidir.
az şekerli türk kahvesi.
Komedi türündeki dizi ve film yapımlarına bayılır. Kahvaltıda avrupa yakası izlemeyi sever tekrar tekrar hiç sıkılmadan izler. Dizilerdeki replikleri çok kullanır. Ben tam bir gerilim aksiyon manyağı olunca benim için izlemeye başladığı gerilim dizilerini de unutamam. Beni çok geriyor ya derdi hep. Bunlar unutulmuyor bi.