bugün

lisede 2 yıl beraber olduğun kız arkadaşın lise biter yollar ayrılır sen üniversiteye gidersin o ise evlenmeyi tercih eder üzülürsün. Bir kaç yıl sonra trafik kazısında hayatını kaybettiğini öğrenir daha çok üzülürsün. Yüksek öğrenime başlarsın yine birini seversin senden üst sınıftadır mezuniyeti erken olur senden, beklemez seni gider bulur birini evlenir üzülürsün. yine birini seversin tutunabilmek için bir dala bu sefer inanmak istersin hatta yarı yolda bırakmayacağına seni çok sevdiğine inanırsın ama yine yanılırsın başkasıyla da henüz evlenmez ama seni de istemez üzülürsün. sonra olgunlaşırsın büyürsün ya da öyle sanırsın. bu sefer farklı olduğu düşünür 3 yılını her şeyinle verirsin ancak öyle bir göt eder ki seni. neye uğradığına şaşırırsın. ilkokulda ilk aşkının yanağını öptüğünde sana attığı tokata döner kalırsın. üzülürsün çok üzülürsün.
gayet normaldir...hatta başkasıyla evlenmiştir.
er ya da geç olacak olan hadisedir.
olduğunda da muhtemelen koyacak olan hadisedir.
eğer siz ondan daha önce evlenmemişseniz dozu da artacağından vay halinize.
benle olsaydı nasıl olurdu şimdi diye düşündürür.
Bende yarattığı yıkımın aynısını yaşaması temennisinde bulunacağımdır. Onun yüzünden kıtalar arşınladım. (bkz: eden bulur) (bkz: ilahi adalet)
iç burkan olayların başında gelir.
Kötü bir olaydır. Tabiki çocuk seviyorsa sevmiyorsa boşver.
tebrikler dileyip bir daha rahatsız etmemek gereklidir, o arayıp "gel" diyene kadar.
insanı, sürekli emre aydından son defa dinlemeye itecek olaydır. dinleyip dinleyip karamsarlığın, depresyonun ve ağlamanın dibine itecektir.
artık bazı şeylerin koymaması gerekmektedir..

evlenene kadar laflar, sözler.. gidilen yerler yanımda olsa hayalleri vardır olmalıdır da.. aslında sadece hayalden ibaret kalmamalı uğraşmak da gereklidir.. ancak sevgili gitmişse ve artık evlenmişse ne üzülmeye gerek vardır, ne hayal kurmaya.. kendi kendine acı çekmeye hiç gerek yoktur..

o evlenerek zaten gitmiştir.. insan sırtını dönmeyi bilmeli, dönmeli..

o unuttuysa, veyahut sildiyse artık gözünde. o yapabildiyse sende rahatça yapabilirsin.. onun ayrıcalığı neydi? sevmiyorsa eğer neden seni sevmeyen biri için bu kadar gözyaşı döküyorsun.. sevdiyse ve bundan eminsen seni sevmesine rağmen bunu yapabiliyor demektir.. demekki sevgisini geride bırakilir demektir.. sende bırakmalısın..

ki kalmış şu dünyada yalnız? kim aşk acısından ölmüş.. belki çok canı yanmıştır herkesin ama kimsenin sebebi olmamıştır.. eğer salak değilseniz..

hayat ilk önce sizin önünüzden geçer..
ne yaparsa yapsın diyorsanız sizin için eski sevgiliniz bitmiştir.
nikah masası şarkısını en içten duygularla dinlemek..
bazılarına kapak olur.
Bekledigim bir olaydır.Cok kötü hissettiren durumdur.
çok sevindiğim olaydır. elimden gelse düğüne gidip takıda adana burgusunu takıp halaybaşı olurdum amk. allah korumuş da bununla evlenmemişim valla. ömrümü törpü misali törpülerdi her gün. allahım sana şükürler olsun yarabbim. ilk ayrıldığımızda çok üzülmüştüm ama zamanla anladım olayı. of iyi yırtmışım yeminle.
çok da önemli değildir. en yakın arkadaşımla aldattı beni sonra da evlendiler. zerre kadar sikimde olmadı. elin orospu çocukları için kendimi üzemem.
ha evlenmiş ha sevgilisi var ne fark eder sonuçta senden çıkmış mı sen ona bakacaksın.sadece geri dönmesini beklememeye başlarsın sonra unutursun.
Hayatın ne kadar kısa ve yalan olduğunu hatırlatan ve insanın yüzüne inen "bir baltaya sap olamadan ölüp gidecen" şamarının en somut ve iz bırakan örneğidir. Bu gün başımdan geçmiştir en kötüsüde bunu annemin arayarak haber vermesidir. Peki benmi ne yaptım? Youtube a girdim rober hatemodan beyaz ve sen açıp uzakları seyrettim pencereden.
Ortak bir arkadaşınız söze üzülme diye başlar. Ve ardından beklenen gelir. Gecenin bir saatinde gözlerden yaş akıtandır bu. Sen henüz bir kere bile gözlerine bakmaya kıyamamışken, tenine bir ömür başkasının değecek olduğunu bilmek.. işte bu tarifsiz bir acıdır. boğazında sonsuza dek çözülmeyecek bir düğüm oluşur ve her 14 haziranda dönüp bunu okursun. sesimin çok güzel olduğunu söyleyemedin sevgili, ona her gün söyleyebileceksin..
düğüne gidilir, gelin damat tebrik edilir, en az 3 çocuk tavsiyesi verilir.
bazı kimseler için asla evlenmeyeceği gerçeğinin resmi kayıt altına alınması demektir. yine de genç evlilere kalpten de olsa mutluluk dilemek gerekir. o kalp bir ömür sızlayacak olsa da.
herkesin başına gelecek vakadır. zira tanrı insanların sevdikleri konusunda çok kıskanç. eğer birine aşık olduysan ve onu tanrıdan çok sevmeye başladıysan felaketler zincirine hazır ol.
düğüne seni çağırırsa eğer takı töreninde "ben takacağımı taktım geline dersin"
ama damat "ilk üç santimden sonrası kullanılmamıştı" derse pastayı yersin. *
gerçekten hak ettiği mutluluğa erişmesini istediğiniz biriyse;sevinirsiniz.zamanında ikiniz içinde doğru olan bir kararı alıp,ona ve kendinize karşı dürüst olup,yollarınızı ayırmışsınızdır.üzdüğünüz ve yarı yolda bırakılmış hissine sebebiyet verdiğiniz bu insana karşı rahatsız olan vicdanınız bir nebze rahatlar.tabii bir yandan da yontup adam ettiğiniz insanlar vardır.size gelince pek idealist olan,evliliği düşünmeyen,ıssız adam ruhu taşıyan abiler bir bakmışsınız alakasız tiplerle yuva kurmuşlar falan...o zaman 'vaaayyy bee'diye bir tepki verirsiniz işte...
eski sevgilinin ölmesiyle eş değerdir. eski sevgiliye dair tüm kapılar kapanır o defter sonsuza kadar dürülmüştür.