bugün

eski kız arkadaşınızın telefonunuzu çaldırıp kapatması durumudur.
hala gerikekali özlemiş ama aramiyor varoş gb caldırıp kapatıyor denilesi durumdur.
fakir olduğunun kanıtıdır.
Yanlışlıkla olmuştur. Hemen bi taraflarınız kalkmasın.
sarhoşluğun sonucu olabilecek aktivite.
Telefondaki isimsiz yabancı numarayı silmeden önce kimdi bu diye düşünürken yanlışlıkla ara tuşuna basılıp anında eski sevgili olduğunu hatırlayıp kapat tuşuna basmasından ibaret olan durumdur. Herkesin başına gelebilir. Abartılmaması gerekir.
Eğer eskiyse sıkıntı yok güler geçersin. Ama eski'mediyse vay haline! Tansiyon oynar, ateş düşer çıkar, kalbin ritmi bozulur...
Yeni sevgiliyi üzebilir.
Bir hayli eskide kalmış olmalı.
Çaldırıp kapatmak nedir yahu.
namaza kaldırmak için çaldırdım ben demek...
kişinin verdiği tepkiye göre değişebilicek bi aktivitedir. umursamazsan çaldırıp kapatmış olur, geri arayıp onu sevdigini söylersen seni tekrar ezmiş olur, terslersen yüzüne kapatmış olur, dinlersen rahatlamış olur sonuç olarak ne yapılırsa yapılsın kız milleti degil mi her türlü kazanır.
acaba hala aynı numarayı mı kullanıyor diye merak etmiştir.
aradığı paralı kısmeti bulamadığı apaçıktır. Karşılık olarak siktir çekilmelidir. Mesaj olarak.
Çaldırılan kişi hemen arayıp kendini bırakırsa çaldıran yanlışlıkla oldu ayağı yapıp sizi sınayabilir.
eski sevilenin bir ihtimal böyle yalnız yaşadığı bir evde anlaşılmaz bir şekilde gizlice odasına gidip kapısını kilitleyerek yatağının içinde yorganı üzerine çekip cenin pozisyonunda burnundaki sümüğü içine çekerek son zamanlarda her günün aynı saatinde eski erkek arkadaşının telefonunu çaldırıp kapatmasıdır. tıpkı bir sapık gibi. sapık seni. manyak. tamam tam olarak belki böyle olmasa bile -ki bir ihtimal diye de belirttim zaten- neden böyle bir şey yapar ki bir insan? yani mantıklı bir sebep olsa tamam diyeceğim ama o da yok. ben bu işlerden anlamıyorum diyorum işte sözlük. böyle eğlenceli yazdığıma bakma derim. resmen bir sapığım var ve geriliyorum şu an. mutfağa çay demlemeye giderken bir anda sırıtan bir yüzle elinde oyuncak ayısıyla karşıma çıkan psikopat bir kızla karşılaşmaktan korkmuyor değilim. (tabii ki kendisi psikopat değil, kimsenin arkasından bu şekilde konuşmam, konuyu betimleyebilmek adına bu ifadeyi kullandım, betimlemeleri severim) neden çaldırdığı konusuna geri dönelim... ha mesela önemli bir şey söylemek isteyecektir -ki sanmıyorum ama alışkanlığımdan dolayı olması düşük ihtimalleri bile her daim elde tutarım-, belki onu söylemek için seni çaldırmıştır, olabilir. iyi de, bir ihtimal evreni yaratan bu kudret sana "aramaya inanma"yı da bahşetmiş, bu özelliği senin önüne sunmuş. bir dene bakalım nasıl bir şeymiş aramak belki sorunları çözer. medeniyet önemli bir şey nasıl olsa, konuşarak her şey çözülebilir diye biliyorum ben. tabii çaldırarak telepatik yollarla düşüncelerini iletebileceğini düşünüyorsa o ayrı mesele. neyse. sanırım ben böyle zamanlarda çok mantıklı ve safça düşünüyorum ondan oluyor bunlar hep. böyle gizli kapaklı, satrançımsı ve hinli aşk oyunları bana göre değil sözlük. o yüzden benim için bir şey bitmişse o şey ismi üzerinde bitmiş demektir. neden karşı taraf için de bu böyle olamıyor ki?

artık sözlüğü bir blog gibi benimseyip içimdekileri döküp rahatladığıma göre bir şekilde sorunumu çözebileceğimden eminim. ben yine iyisi mi bu sefer gidip bir kahve koyayım kendime, bir ihtimal belki çay demleyişlerimdeki gibi unuturum her şeyi yine.
eski kız arkadaşın hala liseli kafasını yaşadığını gösteren eylemidir.

ulan insan bari "napıyosun" veya "uyudun mu" en olmadı "özledim" diye klişe bir mesaj atar.

şimdi arasanız da kesin "ya yanlışlıkla seni mi çaldırmışım" der liseli.
Eski kız arkadaşın çıldırıp vurdurmasindan daha iyidir.
anlamsız durumdur. eski kız arkadaş olduğunu nasıl anlıyorsun? numarasını silmiyor musunuz?

(bkz: bitti demediniz mi lan)
hello from other side... demek istemektedir.
(bkz: annem göster ama elletme dedi)
Sonrasında yanlışlıkla oldu bahanesiyle muhabbet açmayı amaçlıyordur, kanmayınız.

Bırakın orda delirsin.
Bir "fotoğrafınızı yanlışlıkla beğenip farkedince geri çekmek" değildir.
Bir eski erkek arkadaşın çaldırıp kapatması, üstüne mesaj atıp özür dilemesi değildir.
Başıma gelse yatırıp sikecegim olaydir, Net.
whatsapp profil resmine bakarken yapılan aramanın yanında esamesi okunmayandır.
Şak diye çalıyo. Kapatabilene aşkolsun.