bugün

Eski dizilerin daha samimi oluşudur. Böyle daha içten, daha insanı, daha güzel, bomboş bakışların olmadığı, insanların olduğu gibi aktarıldığı dizilerde onlar. Daha halktan. Zaten dizi çöplüğü diye de bir şey yok eskilerde 13 bölüm çekilip, sonra ise beğenilmezse bir daha çekiliyordu diziler. Süresi de az.
o yüzdendir ki ne zaman çok sıkılsam açar izlerim.
Hepsi Yok nette yaf, Ayşecik, acı günlerim, küçük ibo, ...
Kara melek'in bölümleri var yalnız.
Eski diziler daha güzel.
daha samimi mi bilmem de, klasik sitcomların hüküm sürdüğü dönemin dizileri, bugün yapılan yapılan komedi dizileriyle asla yarışamıyor. seinfeld, friends, how i met your mother, arrested development, its always sunny in philly, curb your enthusiasm, big bang theory, frasier, malcolm in the middle... özellikle ilk bir iki sezondan sonra zirve yaptıkları dönemin tadına asla hiç bir dizi ulaşamıyor. bir sürü dizi deniyor netflix. yok, o tada ulaşma ihtimali sıfır. o tadı alanlar da çevirip çevirip bunları izlemeye devam ediyor zaten (benim gibi..).
Zengin yerine fakir,
porsche yerine toros,
villa, yalı yerine apartman dairesi, gecekondu
plaza, holding yerine dükkan, sanayi'de geçtiği için kısacası halkın tabanına inebildiği için daha samimiydi. Şimdikiler sadece şişirmece.
Şimdikilerde samimiyet yoktur evet.
Eskiden olan herşey gibi...
eski dizilerde dostluk, arkadaşlık, paylaşmak , sosyal mesaj verirken. bir kızla bir erkeğin masumca arkadaş olduğu çekindiği dizilerdi.

şimdikiler aldatma, entrika, kötülük, kabadayılık , insanlara zenginlik boş hayaller pompalamakta. aşalık kompleksi ve burda gördüklerine ulaşamayan insanlarda mutsuzluk, depresyon, kaygı, sinirlilik vb. psikolojik sorunlar çıkmakta.

şu anda villam da oturmuş kapımın önünde 128 ay taksiti duran ferrari me bakıyorum benden 15 yaş ufak yabancı manken sevgilim yanımda, bana aşık evdeki hizmetli çalışanım menemen yapmış yerken sekreterim aradı kuzenim arkamdan iş çeviriyormuş.

holding de ve ben gecekondu mahallesindeki üstüne su sıçrattığım kızı düşünüyorum of ya hayat ne kadar zor para gerçekten mutluluk getirmiyor ne var yok satıp köye yerleşeceğim ama holdingin iflas edip batmasını bekliyorum.
ruhsar'ı hatırlar mısınız lan ?
90'lı yılların sonu 2000'lerin başlarını.
dizideki karakterler zengin değil, orta sınıf
sokaklarda suriler zenciler yok
''şahsımın'' daha ülkenin başına geçmemiş...
Eski diziler güzeldir evet.