C hiçbiri.
Eski chp tartışmasız. (Aksini iddia edenden de ne atatürkçü ne de vatansever olabilir.)

Eski chp de kusursuz değildi, elbet hataları vardı. Eski chpnin en büyük sorunu; halktan uzak, elit, tuzukuru, Dini kesime aşırı hoşgörüsüz bir kemalist olduğunu iddia eden sınıf ihtiva etmesiydi..

Fakat kılıçdar yönetimindeki pkk ve dhkpc sempatizanlarıyla dolu kürtçü chpye her halükarda on basacağı kesindir..

Not: kök olarak chpli fakat artık oy vermeyen bir deistim. Kılıçdar gitmedikten sonra da nah veririm.
Tercihimi bu chp'den yana kullanıyorum..
görsel
ak troll ve ulusalcıların "eski chp" dediği ankettir.

çünkü eski chp de "atatürk'ü istismar eden, bakın atatürk diyemedi diye yaygara koparan tatlı su atatürkçüleri vardı"
çünkü eski chp de "muhafazakarı, dindarı dışlayan, alevi ve kürtlere faşizan bir nefretle yaklaşan bir yapı vardı"
çünkü eski chp de "halka inmeyen, onları hor gören, arasına karışmayan" bir chp vardı.
çünkü eski chp de "ittifak yapmayan, kendi gibi olmayan herkese nefret kusan, sp dinci diye aşağılayan, iyi parti * ülkücü diye hakir gören" bir zihniyet idi.

peki şimdi ??.
partide kürt ve alevi var diye eleştiri alıyor. sanırsın bu insanlar bu ülkenin vatandaşı değil. tipil ulusalcı kafası.
atatürk demedi yae, atatürk ama yae, atatürk partisi yae diye istismar yapanlar artık yok. bu istismar ve leş kitle yüzüne, chp, trabzon ve kayseri de birinci parti olurken, istanbul'da bile zafere ulaşamaz oldu. bu leş kitle yüzüne, muhafazakar kesim atatürk'e antipati ile baktı.

şimdi ise halka dokunan, birleştirici dil kullanan, alevi, kürt, muhafazakar, ülkücüsüne el uzatan bir yapı oldu. ve bu vesile ile de şu oldu; (bkz: chp nin istanbul ve ankara da döşediği boru)

işte ak troller ve onların yancısı ulusalcıların karın ağrısı bu. yüzde 18 oyda sıkışan, atatürk diye istismar yapılan, laiktir löükk kalacağüuuzz diye slogan atan bir parti istiyorlar. yani asla kazanma isteği olmayan, yaptıkları istismar ile günlerini gün edecek bir parti istiyorlar. da geçti o günler.

ekleme: evet, gelen eksilere bakınca, sözlüğün fanatik ulusalcılar ile dolu olduğu bir kez daha kanıtlandı.

ayrıca, chp'nin iktidar olamamasının en büyük nedeni de bu ulusalcı tayfadır. bakın chp gitti ittifak yaptı, halka indi, büyükşehirleri aldılar, hemen ince ince !! sahaya indiler.
Chp'nin iyisi mi olur amk? Atatürk'ün nutukta bahsettiği dahili bedhahları hatırlatmakta fayda hörüyorum.
Çok garip bi anket bence chp hep aynı partiydi.
Günümüz chp sinden atatürk chp sini beklemek kadar ahmakça bir şey varmıdır bilmiyorum.
anket sonuçları;

eski chp: 27 oy
yeni chp: 7 oy...
Eski CHP ye oy vermiyordunuz boşuna tatava yapmayın aq.

Benim için yenisi daha iyi eski CHP olsaydı dinozorlar ne Ekrem imamoğlu ne Mansur yavaş aday gösterirlerdi ne %20 yi geçerlerdi ne gençlere ulaşırdı içeriden bildiriyorum hadi siktirin gidin şimdi.
eski chp derken çizgiyi kk ile çiziyosak tabii ki eski chp daha iyidir (bkz: ychp).
Eski refah partisi iyidir evet. Milli selamet partisi ve sonrasındaki refah.
Atatürk dönemi CHP tabi ki.