bugün

Leş gibi bir yer. Lavaboya falan da gidilmiyor. Zaten iğrenç lavabosu da. Heryeri mi pis olur bir yerin ya. Soluduğum havaya kadar. Düşününce bile midesi kalkıyor insanın. Koca metropole yakışan otogar bu mu? Yaşadığım şehirdeki otogardan feyzalmanız lazım ibb. Uzun bomboş koridorlar, yerlerde kağıtlar çöpler, yanıp sönen ışıklar. Korku filmi ve tiksinç bi'şeyler. Iy. Leş.
2020 yılında vizyona girmesi düşünülen el diablo isimli şeytan konulu ispanyol filminin çekileceği mekanlardan biri olacağıyla ilgili rivayetler olan otogar.
Korku filmi çekmek için büyükşehir belediyesine başvuruda bulunduğum mekan.
Birleşmiş milletler ortak bölgesi.
Nasıl bir yer lan burası tepkisi verdiren otogar. Korkunç. Evet.
Anlatsam roman olur fazla dolanmayin isinizi halledin ve çikin.
Bir seferinde, 100 liramın ayak üstü çarpıldığı yerdir. Ne oldu da, o para cebimden gitti anlamadım.

3-5 adam para bozdurmak için, otogarın alt katında yanıma geldiler. 5 dk içinde 100 liram gitti. Ama nasıl oldu. Hala çözemedim.
ismi herşey gibi 15 temmuz otogarı olarak degissede benim için hep esenler otogar olarak kalacak.
Caağnım semtimin nacizane mekanlarından biridir.
2019 yılına 50 yıl geriden gelen otogar. insanı hayattan soğutur.
Ust katlari pislik. Güneş görmeyen alt katları korkunç olan yer. Sikseler kimsenin ruhu duymaz.
Bu alt katlarda pek çok karanlık işlerin döndüğünü düşünüyorum.
istanbul’a yakışmayan iğrenç bir oluşum. Acilen yıkılması gerekir. Hem de çok acil.
Ayak kokusu gibi bir bölge.
olum yok lan böyle bir yer. usaf’a falan konum atın arada burayı vursunlar vuracaklarsa. otobüsten bir indim dakka bir muavine biri saldırdı olur öyle şeyler dedim devam ettim bir çocuğu tokatlıyorlardı allah allah dedim bir grup keko tayfası omuz ata ata geçti vay anasını dedim. etrafta gezen tuhaf tiplerde işin cabası.
Uluslararası yeraltı örgütlerinin Türkiye şubesine ev sahipliği yapmaktadır.
Alt katları cehennem simülasyonu gibi olan yer. Başına hangi tür kötülük gelsin istiyorsan burada bulabilirsin. A şehrinden b şehrine giderken bu kadar tedirgin olacak ne vardı bilmiyorum muhsin. Burada zaman ve mekan yitirilmiş. Sanki nuh tufanı buraya hiç uğramamış da eski kötülükler burada hala devam ediyor muhsin. Neyse şuradan ankara'ya iki bilet alalım da üçüncü sınıf korkularla bir seyahat yapalım. Hadi bakalım muhsin.
Küçükken annem, kardeşim ve teyzemlerle esenler otogarından otobüse binip köye giderdik. Babam haliyle çalıştığı ve iznini ayarlayamadığı için gelemezdi. Babamdan ayrıldığım için evden otogara kadar bir tur otogardan köye kadar da ikinci tur şeklinde sürekli ağlardım. Köyde babamın sesini telefonda duyduğum zaman konuşamaz yine ağlardım. Ne zaman esenler otogarına dair bir şey duysam ya da görsem o an yaşadığım hisleri anımsıyorum ve evet o günlerin bıraktığı etkiyle otogarı hala hiç sevmiyorum.
Ucaga binemiyorum diye cehenneme gider gibi bitmeyen yolculuklarimizin baslangic ve bitis noktasi olurdu. Kucukken antalyaya teyzemlere tatile giderdik, her sene 3 ay boyunca bitmek tukenmek bilmeyen bir tatil furyasiydi. Ilk okuldan 15 yasima kadar surmustur esenler otogari izdirabi. En sonuncusunda izmire gitmistim 17 yasimda otobus sorun var diye en alt katta indirmisti, o zaman farkettim altinin ustunden beter oldugunu. Kim derdi ucaktan korkup kabin gorevlisi olacagimi. O gun bu gun otobus yuzu gormedim 10 senedir.
tek başına bir il ya da ülke olabilecek kapasiteye sahip yarı özerk bir bölge.
ben de anlamadım neci olduğunu.
Bir gün böbreğimi çalacaklar diye korktuğum, harlem seviyesinde katlı otogar. Konum istanbul.
binali Yıldırımın kaldıracaklarını, yerine 3 yeni otogar kuracaklarını söylediği otogar.
counter strike'da map olabilecek kadar tuhaf otogar.assault yanında halt yemiş.
şimdiye kadar içinde geçen bir film ya da dizi çekilmemesine şaşırdığım yerdir. başlı başına gerilim, korku, suç, bela içerikli bir yapımın hali hazırdaki çekim yeridir. buradan yapımcılara sesleniyorum. gözünüzün önündeki bu platoyu değerlendirin.
Nasıl bir yer olduğunu aşağıdaki videoyu izledikten sonra anladım.

(O kızın iyiki akrabaları oradaymış)
Esenler otogarı alt kat; https://youtu.be/72ja0mS3yjM
Yapildigi zaman alt katlar çarsi olacak denildi anasinin ami oldu.
girmeyin alt katlara.