bugün

Halkı küfürbaz olan yer Facebook ta yazdığım yorumdan ötürü ana avrat küfür yedim hem yobaz hem küfürbaz insanlar valla.
Yobazı çoktur. Evet.
Orospu çocuğu fetullah gülen'in doğduğu yerdir. Gerisini siz düşünün.
‘Vay be, Erzurum’a yaz gelmiş.’ Dedirtir.

Kışı -33 olan şehrin yazı da böyle oluyor.
Şu ülkede bir yobaz memleket varsa erzurumdur. Dünyada örneği yok, öyle böyle değil...
Bira içmelik arkadaş bulabilirseniz, Ramazanda oruç tutmayıp sopa yemeklik kontenjanda da kullanabileceğiniz şehir.
türkiye'nin en yüksek büyükşehiridir.
görsel
Atatürk ten nefret edilidiğine inandığım yer.
29 ekim kutlandımı kutlanmasını çok merak ettiğim şehirlerden.
Plaka kodu 25 olan anlatılamayacak kadar güzel olan şehrimiz. Canım memleketim benim.
Dadaş...
Sokakta kayıp düşmeyene ödül verilen şehirmiş.
Kendi halkı bile düşerken bir adanalı olarak 4 senede bir kez düşmedim.

Ödülümü kargoyla yollarsanız sevinirim. *
hız sınırının 50 km, yeşil dalganın 70 km olduğu ilimiz!!!
(bkz: erol taş),
(bkz: acun ılıcalı),
(bkz: nusret gökçe).
görsel

14. yüzyıl gezginlerinden olan Pordenoneli Odoric, Erzurum hakkında şunları söylemiştir: "Erzurum gayet soğuk bir yer, ki günümüzde yeryüzünde insanların yaşadığı en yüksek rakımlı kent olduğu söylenir."

- Songja Lee, Odoric Pordenone Seyahatnamesi (Marmara Türkiyat, 2015).
Eski şehrim orada havalar nasıl?
Tahminim hala buz gibidir.

Türkiye'de devletin net bölgesel merkez gördüğü 7 (istanbul, Ankara, izmir, adana, Trabzon, Erzurum, Diyarbakır) büyük şehirden biri olsa da ikliminden ötürü fazla büyüyememiş şehri.
Güneydoğu'da Gaziantep, iç Anadolu'da kayseri-konya, doğuda Malatya gibi şehirler net bir şekilde daha gelişmiş ve büyüktür kendisinden.

Samsun, Kayseri ve konya zaman zaman Ankara'daki müdürlüklere bağlı olabiliyor.
Bursa istanbul'a.
Gaziantep ise Adana'ya,
Antalya izmir veya Konya'ya.

Ama saydığım 7 şehir neredeyse hiçbir şekilde başka bir yere bağlı değildir, bölgesel merkezdir.

görsel
görsel
Referandumda evet vererek cumhuriyet düşmanlığını gösteren kent.
Gözümde eski değeri yok bu şehrin, evet düşünebiliyor musunuz son iki yıldır bu şehirde Ramazan dayağı atılmadı bir gelenek yok oldu, ülkemiz, milletimiz ve Erzurum adına üzgünüm.
ramazanda dayak yiyen çıkmadı şaşırdım doğrusu 2 yıldır.
Türkiye nin en boktan illeri sıralamasında ilk 3 e rahat girer.

insanı her boku yer ama sorsan en namuslu bunlardır.
Okuyunca bile midem bulandı.
ismini görünce midem bulandı.
insanları aşırı milliyetçi ve muhafazar olan şehirdir.
Arabanın akşamı donmasın diye gecenin köründe Palandöken mahallesinde eski yırtık bir muşambaya 50 gayme isteyen esnafı da yok değil şimdi, hep övmeyelim.