bugün

erzurum'un öğrenci kalitesi bakımından en iyi lisesi. yenişehir semtinde, makrokentin karşısında (biz okurken yoktu), okulun yanı sıra yatakhanesi, spor salonu ve kocaman bahçesiyle güzel bir okul.

2002-2006 yılları arasında benimde okuduğum, bir çok hocasından nefret ettiğim, haliyle derslerinin de pek verimli geçmediği (benim açımdan) bir okuldu.

ve hayır. burada okuyan kızlar bıyıklı değildi. hatta bazıları çok güzeldi.* *
güzide bir şehrimizin güzel bir lisesidir.
erzurumdan uzakta kalanların öğrenci kalitesinin en yüksek olduğunu zannettiği bir lise. zira o köprünün altından çok sular akmıştır. ama en nihayetinde liseli mekanı.
benim de mezunu olduğum, cemaat etkisinin girer girmez hissedildiği( öğretmenleriyle, idaresiyle, öğrencileriyle) erzurum'un üniversite sınavı başarısı yüksek okullarından biri. ayrıca öğrenciye bir şey katamayan okul; çünkü idaresi rant ve otorite derdinde, öğretmenleri ise öğrencilere karşı 'ben sizden daha zekiyim' modunda. ygs ve lys başarısının yüksek olmasının sebebi ise bu okulda okuyan öğrencinin kapasitesinin yüksek olması ve ders çalışma azmidir tamamen. ayrıca 2010- 2011 eğitim- öğretim yılında hacettepe üniversitesi tıp fakültesi' ne 4, boğaziçi üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliği' ne ise 1 kişiyi göndermiştir.