bugün

yunanistan'ın trtsi. memleketimin uzunköprü olması sebebiyle yunanistan sınırına komşu olduğumuzdan pek net çeken kanaldır. haftasonları yunanistan birinci ligi maçları olsun , basketbol maçları olsun herşeyciği canlı yayınla gösterir bu kanal. trt'de gibi değil yani sahip çıkıyor liglerine falan. bu kanal 3'e ayrılır ert 1 , ert 2 ,ert 3 hepside çıkıyor mübarek. yeri gelir olympiakos , panathinaikos maçları çakışır ikisini birden gösteriyorlar adamlar o derece. çok sarmıştır bu kanal beni çok biraz biraz yunancayı da söktüm gibi.
an itibariyle 9 kasim 2008 panathinaikos olympiakos macinı naklen veren kanal. türkiye'nin trt'si, rusya'nın rtr'si.
internette bir siteye üye olurken doldurulması zorunlu olan e-mail alanını gerçek e-mail adresi vermeden doldurmak için kullanılan harf grubudur. genellikle ert@ert.com formatında kullanılır. en çok kullanılan formatlar ise qwerty@qwerty.com ve qweqwe@qweqwe.com gibi klavyenin kolayca ulaşılan kısmında bulunan harflerden oluşan e-mail adresleridir.
memleketimde çok net seyrettiğimiz, zamanında yunancayı öğrenmeme destek olmuş, arada bir kıbrıs haritası ve den xehno (unutmuyorum) gibi bir ibareyi de altına ekleyen dandik tv...
birkaç sene öncesine kadar tekirdağ'dan da net olarak izlenebilen bir kanaldı, şimdilerde tarihe karışmış gibi gözükmekte.

içimden bir ses "ulan baban hotbird aldıydı ondan izliyodun her kanalı sinyali yunanistan'dan almıyodun" diyor, ama du bakalım...
şu dakikalarda çok güzel canlı müzik olan kanal. öyle kanal değiştirirken denk geldim artık kanal değiştiremiyorum o derece *
formula 1'i ipad uygulamasından izleyeceğim yunan televizyon kanalı.
yunanistan'ın trt'si ama artık yok, dün itibariyle yunan hükümeti aldığı bir kararla devlet kanalı ert'yi kapatmıştır. yunan halkının tepkilerine yol açan bu olayın ardından ne olacağı merak konusu, ama şöyle bakılırsa artık yunanistan'ın devlet kanalı yok.