bugün

milliyet cadde'de ülke sorunları ile ilgili önemli ve çok ciddi ama bir o kadar da kolay okunan yazılar kaleme alan şahsiyet olup, kanayan yaralara parmak basmaktadır.

--spoiler--
Geçtiğimiz günlerde arkadaşlarım Atiye Sokak'taki Hardal'ın sokak tarafında oturuyorlar. Hava sıcak değil ama alttan alta sıcak hava geliyor. 'Yahu piştik' derken, Hardal'ın mutfak havalandırmasının sokağa verildiğini anlıyorlar. Yemek kokusu da cabası. Genç işletmeci Uğur Karabayır hemen konuyla ilgilenir diye tahmin ediyorum. Neyse sıcak ve yemek kokusunu sineye çektikten sonra mojito istiyorlar. Garson; "Çok yoğun mojito'yu iyi yapamazlar. Başka bir şey içer misiniz? diye soruyor. Ne diyeyim ki, iyi ki çok kalabalık kalkın gidin dememişler.
--spoiler--

--spoiler--
Geçen hafta Grey Gouse ve Şeyla Bodiva'nın ortaklaşa düzenlediği parti, Billionarie'de yapıldı. Partiye geç saatlerde dahil oldum. Yahu havalar ne kadar soğuk olursa olsun, kapalı mekanda eğlenmek keyifsiz oluyor. Billionarie'e giriyorum, içerisi hınca hınç dolu. Ama bir o kadar da havasız. Parti çok keyifliydi ama sigara dumanı yüzünden kaçarcasına çıktım. Havalandırmaya dikkat!
--spoiler--

--spoiler--
içecek bir şey sipariş etmenin bu kadar zor olduğunu hiç bilmezdim. Taş çatlasa en fazla 200 kişi aynı anda eğleniyor. Yalvar yakar gelen siparişlerin ardından, "mevye filan yesek" dedim. Garson lafı "Meyve servisini iptal ettik" diyerek ağzıma tıkadı. Kadehi 40 TL'den votka servis edilen bir yerde mevye nasıl olmaz? Allah'tan görevli bir kadın imdadımıza yetişti. Mevye servisimizi yaptı. Aksilik diye düşünürken "Oturduğunuz yerin sahibi geldi, kalkmanız gerekiyor" denildi. Yıllardır bu sektörü takip ediyorum. ilk kez bir işletmede müşterinin yerinden kaldırıldığına şahit oldum. Rezervasyonu yapılan bir yere asla başka bir müşteri için servis açılmaz.
Maça Kızı'nın sahibi Sahir Erozan dikkat diyorum! Ya bildiğiniz iş otelciliği yapın ya da beach partilerini ehli işletmeciler yapsın.
--spoiler--
bu sezon türkbükü'nde mekan işletmeciliğine başlamıştır.