bugün

"hata da inasani bir kavramdır" anlamına gelen latince kalıp. *
beser sasar in birebir karsiligidir. ya da degildir, bakin ne guzel orneklemis olduk cumlemizi sasabilirim arasira, ben de insanim.
hatasız kul olmaz. gerçi grekler'de, eski roma'da falan kulluk, kölelik vardı; o yüzden bu tanım yanlış.
ingilizcesi "to err is human", almancası "irren ist menschlich", ispanyolcası "errar es de humanos" olarak karşılık bulur, "hata insanidir" ya da "hata yapmak beşeridir" ya da "hata insana mahsus bir olgudur" gibi anlamaları mevcuttur ve nickimin kaynağıdır. Öyleki asıl kullanımı şu şekildedir "Errare humanum est, sed perseverare diabolicum" yani "hata yapmak insani, ısrar etmek ise şeytani bir olgudur" Seneca bu sözüyle bize, aklımızı kullandığımız için hata yapmaya müsait olduğumuzu öğütler, hiçbir insan mükemmel değildir der. Nur içinde yatsın.
tanım; geleceği benim tarafımdan müjdelenen, 7. nesil görünümlü 6. nesil çaylak.

amanda aman, sözlüğe üye olurmuş, yazarlığa adım atarmış, benim entrylerimi okur oy filan da verirmiş, adı elif değil ama o benim ilkim.

ilk nick altı entry'nde benden olsun.

hoşgeldin şimdiden. çok fazla ilgilenemezsin buralarla bilirim ama yine de arada da olsa uğra olur mu?

öperim!
latince'de "hata insana mahsustur." anlamına gelen sözdür.
(bkz: hatasız kul olmaz)