bugün

ermeni misafirlerimizle ve komşularımızla ilgili olan uzun deneme ve gözlemlere dayanılarak söylenmiş ve halka mal olmuş, öğüt verici nitelikte söz, darbımesel.

darbımeselleri yargılamak kendi halkının gözlemlerini yargılamaktır.

örneğin:
ermeni misafirlerimizin eli açıklığını gösteren atasözümüz.

madem ermenisin istemeden vermelisin.

ermeni almazsa vermeyi, vermezse almayı bileceksin.
insanları yaralayabilecek söz ve deyimlerin çıkma ihtimali olduğundan fazla kaşınmaması gereken alandır.
(bkz: ben ağa sen ağa inekleri kim sağa) eksilemeden önce araştırınız gerçek bir ermeni atasözüdür. ayrıca;

(bkz: Bilirsen götün huyuni niye içtin yahni suyuni)
ermeni olmak faşist olmaktan her zaman daha iyidir gibi bir örnekle başlayabiliriz. devamında da şunları söylemem gerek, sabah uykudan uyanıp bugün ne yapıp saçmalasam yazarlarının sıçtığı başlıktır ayrıca. başlık içi dolu gibi görünüyor dışardan ama içine bakınca bir bok olmadığını anlıyorsunuz. çünkü daha baştan kokmaya başlamış. bunu yazan tosun okuyana kosun vari bir örnekle tanım yapmaya çalışırsanız bu iş olmaz.
ermeniden aldığını *, ermeniyi beslediğini * zannedenlerin bir anlık dalgınlıkla söylediklerine emin olduğum saçmalıklar topluluğu.

yahu ömrüm boyunca duydum bu "atasözlerini". hatta daha komik şeylerle karşılaştım. "ermeni böyle mi oluyormuş?" dedi bana sınıf arkadaşım, pantolonumun içine sakladığım kuyruğumu görmediği için. bunu söyleyenlerden, böyle düşünenlerden nefret ettim mi? hayır etmedim, çünkü ben kimseden nefret etmem. ermeniyim ama etmem lan!!! bir kendimden ettim bugüne kadar nefret. bu hakaretleri sıra sıra tepeme yağdıran insanlarla dolu bir ülkede hala kaldığım, gidip adam yerine konacağım bir ülkede yaşamadığım için. ne farkedecek ki? orda da türklerin adam yerine konmadığını görünce üzülmeyecek miyim sanki? benimle aynı dili konuşan, istanbula aşık başka birisi fransa'da ya da amerika'da türk olduğu için hakaret görünce üzülmeyecek miyim?
ermeniyim ama üzüleceğim!!! çünkü ermeniyim, o yüzden saman kafalarla uğraşmak ne demek, dişini sıkmak, sabretmek ne demek bilirim.

edit: bu entry forum ve chat tarzı olduğu için silinecektir. ama biriniz bile okuyup neler hissettiğimi anlarsanız bu ülke için bir kazançtır.
ermenilerle ilgili bir atasözü olmasada iyi bir açıklama.

WELT.DE : Yargılanma nedeni olan ifadeniz de çok sert; Türk kanı gerçekten de zehirli mi?

Hrant Dink : Bunu söylemedim. Dedim ki, Ermeniler Türklere karşı olan düşmanlıklarından vazgeçsinler; bu düşmanlık kendi kanımızı zehirlemiştir ve biz de bundan uzaklaşalım. Türk kanı değil, kendi kanımızdan bahsetmiştim.

(bkz: http://www.eraren.org/ind...enDetay&BultenNo=5929)

lanlı lunlu konuşan yazarlara, başlıkla ilgili atam tutam yazarlara, vatanını her şeyden çok seven türk gencine hakaret eden yazarlara, istanbulda fransız ve ingiliz gemileri görünce göbek atacak olan yazarlara rahmetli hrant dink abilerinden bir mesaj.

Ermeniler Türklere karşı olan düşmanlıklarından vazgeçsinler
kendi kanımızı zehirlemiştir

fazla söze gerek yok heralde
her şey ortada.
(bkz: saldırgan ermeniler)
(bkz: ermeni komitecileri)
(bkz: ermeni lobisi)
(bkz: ermeni ürür kervan yürür)
Yazin google amcaya ermeniler hakkinda sozler diye. Bir tane ovgu dolu deyim bulamazsiniz. Hem batili hem dogulu gezginler sairler hep nasil yalanci ve kurnaz olduklariniz anlatmis. Dur bir tanesini ben yazayim.

Wilson (ingiliz gezgini):

"Ermeniler açgözlü. Onlar herhangi bir yalanı büyütmek konusunda yüzsüzldür ve sadece bunları kendilerine değil başkalarına yapıyorlar"